KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Krytpowaluty, bitcoin

Kryptowaluty – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Mimo że pojawiły się niemal 10 lat temu, to na swoje przysłowiowe pięć minut musiały poczekać. Dziś kryptowaluty wywołują coraz więcej zainteresowania. Czy wirtualny pieniądz ma jednak przyszłość?   Czym Read more
Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce Read more

Tydzień niespodzianek. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 26-30.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni tydzień czerwca można było podzielić na dwie części. Pierwsza z nich kumulowała emocje wokół wystąpień przedstawicieli banków. Druga koncentrowała się na danych. Był to czas aprecjacji euro i spadku atrakcyjności dolara w parze ze złotym.

 

Wzrost EUR/USD wydarzeniem tygodnia

Dla głównej pary walutowej tydzień rozpoczął się spokojnie. Wartości oscylujące wokół 1,11-1,12 nikogo bowiem już nie dziwiły. We wtorek relacja ta zaczęła jednak ulegać zmianie, a to za sprawą słów Mario Draghiego, który z optymizmem ocenił sytuację gospodarczą w Eurolandzie, przez co inwestorzy jeszcze z większym entuzjazmem wycenili euro. I choć bank w kolejnych dniach zaznaczył, że reakcja ta była zbyt mocna, to EUR/USD do piątku utrzymało mocną pozycję i dziś średnia wartość tej pary wyniosła 1,14.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabszy

Początek tygodnia to rysująca się na wykresie silniejsza pozycja polskiej waluty. Kurs EUR/PLN pokazał wtedy wartość 4,19, jednak słowa Mario Draghiego przełożyły się również na tą parę i w kolejnych dniach euro znacznie się umocniło. Uwaga inwestorów zaczęła kierować się na dane dotyczące inflacji CPI w państwach Europy. Silniejsze odczyty mogłyby oznaczać podtrzymanie optymizmu Draghiego. Dane z Niemiec, Hiszpanii i strefy euro zaprezentowały się wyżej od prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar nie ma mocy
To nie był czas amerykańskiej waluty. “Jastrzębi” ton członków Fed zarejestrowany tuż po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych zaczął się wyciszać. Słabsze dane i problemy z zastąpieniem programu Obamacre również stanowiły ograniczenie dla dolara. USD przez cały tydzień sukcesywnie tracił na rzecz złotego w piątek pokonując barierę, którą stanowiło 3,70 PLN. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,69 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Były również dane z Polski

Do wtorku zyskiwał złoty również w parze z frankiem szwajcarskim, jednak w połowie tygodnia sytuacja ta zaczęła się zmieniać, na co wpływ miały przede wszystkim nastroje związane z wystąpieniem Mario Draghiego. Krajowych danych w tym czasie nie zabrakło. Najwięcej emocji kumulowały piątkowe dane GUS na temat inflacji CPI, które niestety okazały się sporym rozczarowaniem. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,86.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

BoE również zaskoczył

Niespodzianek nie zabrakło również dla funta. Ten tydzień przyniósł sygnały o możliwym zacieśnianiu polityki pieniężnej w Wielkiej Brytanii. Niespełna rok temu bank ten zdecydował się na obniżenie stóp w celu zniwelowania skutków czerwcowego referendum. W ostatnich dniach pojawiły się również interesujące dane. Sprzedaż detaliczna zaprezentowała się znacznie powyżej oczekiwań, a PKB wpisało się w prognozy. Dziś kurs GBP/PLN wyniósł 4,79.
GBP/PLN

GBP, PLN,. funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.06.2017 14:55
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000