KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 funtów

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot - nie chciał zapłacić za Read more
O czym warto pamiętać płacąc za granicą?

Płacisz za granicą? Pamiętaj o tych kilku rzeczach!

Wycieczki zagraniczne, to coraz częściej wybierany sposób spędzania wolnego czasu i odpoczywania podczas urlopu. Zagraniczne wojaże, wiążą się jednak z wieloma niewiadomymi, które mogą budzić nasz niepokój. Jedną z najczęściej Read more

Tydzień niespodzianek. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 26-30.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni tydzień czerwca można było podzielić na dwie części. Pierwsza z nich kumulowała emocje wokół wystąpień przedstawicieli banków. Druga koncentrowała się na danych. Był to czas aprecjacji euro i spadku atrakcyjności dolara w parze ze złotym.

 

Wzrost EUR/USD wydarzeniem tygodnia

Dla głównej pary walutowej tydzień rozpoczął się spokojnie. Wartości oscylujące wokół 1,11-1,12 nikogo bowiem już nie dziwiły. We wtorek relacja ta zaczęła jednak ulegać zmianie, a to za sprawą słów Mario Draghiego, który z optymizmem ocenił sytuację gospodarczą w Eurolandzie, przez co inwestorzy jeszcze z większym entuzjazmem wycenili euro. I choć bank w kolejnych dniach zaznaczył, że reakcja ta była zbyt mocna, to EUR/USD do piątku utrzymało mocną pozycję i dziś średnia wartość tej pary wyniosła 1,14.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabszy

Początek tygodnia to rysująca się na wykresie silniejsza pozycja polskiej waluty. Kurs EUR/PLN pokazał wtedy wartość 4,19, jednak słowa Mario Draghiego przełożyły się również na tą parę i w kolejnych dniach euro znacznie się umocniło. Uwaga inwestorów zaczęła kierować się na dane dotyczące inflacji CPI w państwach Europy. Silniejsze odczyty mogłyby oznaczać podtrzymanie optymizmu Draghiego. Dane z Niemiec, Hiszpanii i strefy euro zaprezentowały się wyżej od prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar nie ma mocy
To nie był czas amerykańskiej waluty. “Jastrzębi” ton członków Fed zarejestrowany tuż po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych zaczął się wyciszać. Słabsze dane i problemy z zastąpieniem programu Obamacre również stanowiły ograniczenie dla dolara. USD przez cały tydzień sukcesywnie tracił na rzecz złotego w piątek pokonując barierę, którą stanowiło 3,70 PLN. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,69 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Były również dane z Polski

Do wtorku zyskiwał złoty również w parze z frankiem szwajcarskim, jednak w połowie tygodnia sytuacja ta zaczęła się zmieniać, na co wpływ miały przede wszystkim nastroje związane z wystąpieniem Mario Draghiego. Krajowych danych w tym czasie nie zabrakło. Najwięcej emocji kumulowały piątkowe dane GUS na temat inflacji CPI, które niestety okazały się sporym rozczarowaniem. Dziś średnia wartość CHF/PLN wyniosła 3,86.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

BoE również zaskoczył

Niespodzianek nie zabrakło również dla funta. Ten tydzień przyniósł sygnały o możliwym zacieśnianiu polityki pieniężnej w Wielkiej Brytanii. Niespełna rok temu bank ten zdecydował się na obniżenie stóp w celu zniwelowania skutków czerwcowego referendum. W ostatnich dniach pojawiły się również interesujące dane. Sprzedaż detaliczna zaprezentowała się znacznie powyżej oczekiwań, a PKB wpisało się w prognozy. Dziś kurs GBP/PLN wyniósł 4,79.
GBP/PLN

GBP, PLN,. funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.06.2017 14:55
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000