KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Kredyty w obcej walucie wciąż są bardzo popularne, choć prawdziwy boom na tego rodzaju kredyty przypadł na lata 2005-2007, kiedy Polacy chętnie zaciągali kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. Jego kurs Read more
Włoskie referendum

Włoskie referendum: tykająca bomba Europy

4 grudnia Włosi ruszą zagłosować w sprawie reformy rodzimego systemu parlamentarnego. Mimo, że referendum nie sprawia wrażenia, by mogło wpłynąć na dalsze losy Europy to w rzeczywistości zasięg Read more

Tydzień w cieniu Wall Street. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 05-09.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień rozpoczął się mocnym akcentem na Wall Street. Spadki na amerykańskiej giełdzie pozostawiły cień niepewności na rynku walutowym w kolejnych dniach. W między czasie RPP oraz BoE podjęły decyzję w sprawie stóp procentowych.

 

Wall Street a rynek walutowy

Poniedziałkowy wieczór przyniósł spadki na amerykańskiej giełdzie. Rynek walutowy zareagował na nie z relatywnym spokojem, choć drobna niepewność wśród inwestorów pozostała. Na takim tle dolar zdołał umocnić swoją pozycję w głównej parze walutowej.

Odpowiedzialnością za sytuację na Wall Street w pewnym stopniu obciążone zostały automaty. Pod koniec tygodnia indeksy giełdowe odnotowały kolejne straty. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,22 USD.

 

EUR/USD

EUR USD kursy walut Ekanto.pl

Źródło: bankier.pl

 

Niewiele danych z Europy

Danych z Eurolandu w tym tygodniu było jak na lekarstwo. W poniedziałek zaprezentowany został, lepszy od prognoz, finalny indeks PMI dla usług. Poznaliśmy również nastroje wśród inwestorów. Indeks Sentix przyniósł jednak rozczarowanie. Pojedyncze dane pojawiły się także w Niemczech. Uwagę przykuły przede wszystkim zamówienia w przemyśle (wynik przewyższył oczekiwania) oraz produkcja przemysłowa (odczyt słabszy od spodziewanego). Poza tym w kalendarzu znalazły się wstąpienia bankierów. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,19 PLN.

 

EUR/PLN

EUR PLN kursy walut Ekanto.pl

Źródło: bankier.pl

 

Nowy szef Fed

W ostatnich dniach na wartości zyskał dolar w parze ze złotym. Kurs USD/PLN jeszcze w poniedziałek pokazywał wartość 3,33 PLN. Choć sytuacja na giełdzie nieco przysłaniała wydarzenia tego tygodnia, to w tym czasie nie zabrakło ważnych publikacji z USA. Poza tym odbywały się wystąpienia bankierów Fed. Warto zauważyć, że był to pierwszy tydzień nowego szefa Rezerwy Federalnej – Jeromego Powella. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,42 PLN.

 

USD/PLN

USD PLN kursy walut Ekanto.pl

Źródło: bankier.pl

 

RPP bez zmian

Co w tym czasie działo się w kraju? Właściwie to niewiele. Jedyną pozycją w kalendarzu była środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej. W tym przypadku nie ma jednak co mówić o zaskoczeniu, stąd też reakcja złotego była ograniczona. Zgodnie z tym czego się spodziewano, stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie. Prezes NBP nie zmienił też swojego stanowiska w kwestii stabilizacji stóp do końca 2018 roku. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,,64  PLN.

 

CHF/PLN

CHF PLN kursy walut Ekanto.pl

Źródło: bankier.pl

 

BoE – potrzeba podwyżek

W tym tygodniu kwestia stóp procentowych poruszona została również w Wielkiej Brytanii. Co prawda rynek nie spodziewał się aby w trakcie lutowego posiedzenia doszło do zmian, jednak liczono na sygnały dotyczące podwyżki w kolejnych miesiącach. Wypowiedź Marka Carneya została odebrana jako jastrzębia, zaznaczył on bowiem, że może pojawić się potrzeba szybszych podwyżek, ale będą one stopniowe. Inwestorzy szykują się na taki ruch w sierpniu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,75 PLN.

 

GBP/PLN

GBP PLN kursy walut Ekanto.pl

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

09.02.2018 12:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000