KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki ... Czytaj całość

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? ... Czytaj całość

Tydzień wyzwań. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 05-09.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartek – najważniejszy dzień kończącego się dziś tygodnia – przyniósł prawdziwą kumulację wydarzeń. Wybory w Wielkiej Brytanii, wystąpienie Mario Draghiego i kontynuacja historii o udziale Rosji w wyborach prezydenckich w USA wywołały wiele emocji na rynku walutowym.

 

W napięciu oczekiwania

Od weekendu EUR/PLN utrzymywał pozycję wokół wartości 1,12. W połowie tygodnia doniesienia o prognozach EBC w kwestii inflacji ostudziły oczekiwania inwestorów i sprawiły, że euro straciło impet. W czwartek wspólna waluta zaczęła słabnąć, a słowa Mario Draghiego po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych nie pozwalają myśleć o szybszym wycofywaniu się banku z dotychczasowej polityki. Po wczorajszych wyborach w Wielkiej Brytanii sytuacja EUR/USD wciąż jest dynamiczna. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro na koniec tygodnia traci

Wystąpienie prezesa banku kumulowało emocje po europejskiej stronie. Oczekiwania, co do dalszej polityki banku okazały się jednak na wyrost, a Mario Draghi pozostał niewzruszony. Szoku nie było, ale euro pod koniec tygodnia straciło na wartości. Publikowane w ostatnich dniach dane makro nie miały większego wpływu na kurs. Uwagę zwróciło PKB ze strefy euro, które w ujęciu rok do roku pokazało wartość 1,9%. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,18.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar silniejszy

Tydzień zdecydowanie wypadł na korzyść dolara. W poniedziałek kurs USD/PLN sięgał jeszcze wartości 3,70. W tym czasie po drugiej stronie oceanu nie zabrakło emocjonujących wydarzeń. Najwięcej uwagi skierowanej było na czwartkowe zeznania byłego szefa FBI. Z kolei dane prezentowane w ostatnich dniach okazały się rozczarowujące. Po weekendzie można się spodziewać, że powróci temat ścieżki podwyżek Fed. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,74 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Skromny kalendarz dla Polski

W górę wspinał się również kurs franka, który pod koniec tygodnia został wyhamowany. W trakcie tego tygodnia jedynymi informacji krajowymi była decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Jak się spodziewano pozostały one na dotychczasowym poziomie i najprawdopodobniej stan ten jeszcze się utrzyma. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,85.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak większości

Premier Theresa May decyzją o wcześniejszych wyborach zaryzykowała, w wyniku czego straciła zarówno reprezentowana przez nią Partia Konserwatystów, jak i funt. Brak większości w Izbie Gmin wprowadza bowiem kolejne niepewności przed negocjacjami z UE. Tuż po zapoznaniu się z wynikami napłynęły budujące informacje na temat bilansu handlu zagranicznego. Dziś średni kurs tej waluty wyniósł 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.06.2017 11:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000