KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

wielkanoc, podróże, tradycja, zwyczaje, wyjazdy wielkanocne, Ekantor.pl

Kryminały i wiedźmy, czyli Wielkanoc jakiej nie znasz

W czasie gdy jedni nastawiają zakwas na żur i myją okna, przygotowując się do Wielkanocy - inni pakują walizki.  Czy w ten sposób próbujemy uciec przed świąteczną tradycją? Niekoniecznie, a Read more
Płatność online

Przyszłość płatności online

Internet jest integralną częścią naszego życia. Co czwarty polski internauta przyznaje, że ma połączenie z siecią przez całą dobę. Tam spędzamy czas wolny, pracujemy i robimy zakupy. Tam również przenosi Read more

Tydzień wyzwań. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 05-09.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartek – najważniejszy dzień kończącego się dziś tygodnia – przyniósł prawdziwą kumulację wydarzeń. Wybory w Wielkiej Brytanii, wystąpienie Mario Draghiego i kontynuacja historii o udziale Rosji w wyborach prezydenckich w USA wywołały wiele emocji na rynku walutowym.

 

W napięciu oczekiwania

Od weekendu EUR/PLN utrzymywał pozycję wokół wartości 1,12. W połowie tygodnia doniesienia o prognozach EBC w kwestii inflacji ostudziły oczekiwania inwestorów i sprawiły, że euro straciło impet. W czwartek wspólna waluta zaczęła słabnąć, a słowa Mario Draghiego po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych nie pozwalają myśleć o szybszym wycofywaniu się banku z dotychczasowej polityki. Po wczorajszych wyborach w Wielkiej Brytanii sytuacja EUR/USD wciąż jest dynamiczna. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro na koniec tygodnia traci

Wystąpienie prezesa banku kumulowało emocje po europejskiej stronie. Oczekiwania, co do dalszej polityki banku okazały się jednak na wyrost, a Mario Draghi pozostał niewzruszony. Szoku nie było, ale euro pod koniec tygodnia straciło na wartości. Publikowane w ostatnich dniach dane makro nie miały większego wpływu na kurs. Uwagę zwróciło PKB ze strefy euro, które w ujęciu rok do roku pokazało wartość 1,9%. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,18.
EUR/PLN

EUR,PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar silniejszy

Tydzień zdecydowanie wypadł na korzyść dolara. W poniedziałek kurs USD/PLN sięgał jeszcze wartości 3,70. W tym czasie po drugiej stronie oceanu nie zabrakło emocjonujących wydarzeń. Najwięcej uwagi skierowanej było na czwartkowe zeznania byłego szefa FBI. Z kolei dane prezentowane w ostatnich dniach okazały się rozczarowujące. Po weekendzie można się spodziewać, że powróci temat ścieżki podwyżek Fed. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,74 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Skromny kalendarz dla Polski

W górę wspinał się również kurs franka, który pod koniec tygodnia został wyhamowany. W trakcie tego tygodnia jedynymi informacji krajowymi była decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Jak się spodziewano pozostały one na dotychczasowym poziomie i najprawdopodobniej stan ten jeszcze się utrzyma. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,85.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak większości

Premier Theresa May decyzją o wcześniejszych wyborach zaryzykowała, w wyniku czego straciła zarówno reprezentowana przez nią Partia Konserwatystów, jak i funt. Brak większości w Izbie Gmin wprowadza bowiem kolejne niepewności przed negocjacjami z UE. Tuż po zapoznaniu się z wynikami napłynęły budujące informacje na temat bilansu handlu zagranicznego. Dziś średni kurs tej waluty wyniósł 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.06.2017 11:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000