KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jedzenie ze złota

Jedzenie ze złota – 7 najdroższych produktów świata

Wykwintne, unikalne i pełne przepychu, a do tego warte więcej niż zwykły człowiek zarabia w ciągu miesiąca. Najdroższe dania na świecie niezmiennie budzą zachwyt i kontrowersje. Zobacz, co zadowala podniebienia Read more

Brexit: Pytania bez odpowiedzi

Brexit, czyli decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej to dopiero początek długiej i nieznanej drogi, która będzie usiana wieloma wątpliwościami zarówno dla obywateli Wielkiej Brytanii, jak i całego świata. Do Read more

USA na uwadze (komentarz walutowy 11.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek czeka na jutrzejsze wystąpienie Janet Yellen w międzyczasie wsłuchując się w słowa pozostałych reprezentantów Rezerwy Federalnej. Zmiany w obrębie walut na początku tygodnia ograniczane są skromnym kalendarzem makroekonomicznym. Ważniejsze odczyty zaplanowane były dziś jedynie w Polsce.

 

Euro silne

Nastroje sprzyjają euro, co widać na głównej parze walutowej. Nowy tydzień nie przyniósł zbyt wielu informacji ani po stronie europejskiej, ani amerykańskiej. Uwaga inwestorów skupia się przede wszystkim na informacjach, które mają nadejść w najbliższych dniach. Mowa o wystąpieniu Janet Yellen, a także pakiecie piątkowych danych z USA. Dziś średnia wartość EUR wyniosła 1,14 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN w górę

Dziś doszło do kolejnego umocnienia euro względem polskiej waluty. W kalendarium tego tygodnia nie znalazło się zbyt wiele danych z Eurolandu. Wczorajszy indeks Sentix, zgodnie z prognozami wykazał niższą wartość, jednak nie tak niską jak się spodziewano. Jutro inwestorzy poznają dane na temat produkcji przemysłowej w strefie euro, natomiast w piątek przedstawiony zostanie handel zagraniczny. Uwaga skupiona będzie jednak po stronie USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Emocji nie zabraknie

Choć pozycja amerykańskiej waluty osłabiła się to dziś można było obserwować próbę jej umacniania. Inwestorzy mogą być jednak dość ostrożni, ponieważ w perspektywie najbliższych dni w planie jest kilka interesujących danych z tego kraju oraz raport na temat polityki monetarnej, który zaprezentuje Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,71 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane krajowe

Dzisiejsze dane na temat inflacji konsumenckiej w Polsce były jednymi z ciekawszych pozycji w kalendarzu makroekonomicznym. Zaprezentowane po południu informacje przez GUS nie okazały się zaskoczeniem. Zgodnie z prognozami inflacja CPI w ujęciu rok do roku wykazała wartość 1,5%. Dziś średnie notowania CHF/PLN wyniosły 3,84.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zgodnie z nastrojami

Za rynkową atmosferą podąża dziś para GBP/PLN. Funt umacnia się względem złotego. Najbliższe dane z Wielkiej Brytanii pojawią się jednak dopiero jutro – i równocześnie będą to jedyne dane zaplanowane na ten tydzień. Dotyczyć będą one bezrobocia w tym kraju. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.07.2017 14:47
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000