KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump, Trump, USA, ciekawostki, Ekantor.pl

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą

Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się Read more
KNF - Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego – poznaj instytucję, która dba o Twoje bezpieczeństwo

Nie da się ukryć - banki nie są instytucjami charytatywnymi i chcą odnosić jak największe zyski. Skutkiem tego nie zawsze dostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, a nawet dopuszczają się Read more

W kalendarzu dziś niewiele. Komentarz walutowy 16.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja nie obfitowała w ilość danych. Pojedyncze publikacje pojawiły się w strefie euro, USA i Polsce. W drugiej części dnia odbędą się natomiast wystąpienia członków ECB.

 

Nastroje wokół euro

Pod koniec ubiegłego tygodnia kurs EUR/USD osłabił się. Dziś ruch ten został wyhamowany. Za emocje w tej parze w nadchodzącym czasie odpowiadać będą nastroje panujące w bankach centralnych. Informacje na temat wyborów w Austrii miały dla rynku walutowego drugorzędne znaczenie, choć przypominają o starych niepokojach. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty jest silniejszy

Wspólna waluta wciąż traci na wartości wobec złotego. Dziś inwestorzy zdołali jedynie zapoznać się z informacjami na temat handlu zagranicznego dla strefy euro. W drugiej części dnia zaplanowane są natomiast wystąpienia członków zarządu ECB, a już 26 października odbędzie się posiedzenie w sprawie stóp procentowych. Rynek będzie czekał na wiadomości dotyczące QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Poniżej 3,60 PLN utrzymuje się kurs dolara. W piątek amerykańska waluta musiała się bowiem zmierzyć ze słabszymi danymi dotyczącymi inflacji konsumenckiej. Dziś natomiast opublikowany został indeks NY Empire State, który przy prognozach na poziomie 20,7, wyniósł 30,2. Dziś średni kurs USD/PLN osiągnął wartość 3,58 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmiana prognoz wzrostu PKB

I w krajowym kalendarzu danych wiele się nie dzieje. Oprócz bilansu płatniczego nie zostały dziś zaprezentowane żadne inne odczyty. Napłynęła natomiast informacja o podwyższeniu prognoz wzrostu PKB przez agencję S&P w 2019 roku. Notowania rodzimej waluty uzależnione są przede wszystkim od atmosfery na szerokim rynku. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,68 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Theresa May w Brukseli

Publikacji danych nie było dziś również na Wyspach, nie oznacza to jednak, że emocji związanych z Wielką Brytanią brakuje. A uściślając… z brexitem. Rano media obiegła informacja o wizycie Theresy May w Brukseli, gdzie zaplanowane jest spotkanie z przewodniczącym Komisji Europejskiej oraz unijnym negocjatorem ds. brexitu. Dziś średnia wartość funta wyniosła  4,76 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

16.10.2017 15:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000