KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

aplikacje dla podróżujących, Android, podróże, Ekantor.pl

10 najlepszych aplikacji dla podróżników

Wakacje to świetny moment żeby zamienić nasz smartfon w mobilną informację turystyczną. Wystarczy kilka sprawdzonych aplikacji aby nie zgubić się w nowym mieście, sprawdzić ceny czy nawet odpowiednio się spakować. Read more
Funt, kurs funta

Ile kosztuje funt?

Kurs waluty jest jednym z najlepszych barometrów gospodarki danego kraju. Patrząc zatem na wykres funta brytyjskiego, można śmiało powiedzieć, że jedna z największych potęg przemysłowych i finansowych świata znalazła się Read more

W oczekiwaniu na Donalda Trumpa (komentarz walutowy 28.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza noc może okazać się niezwykle ważna dla amerykańskiej waluty. Rynek oczekuje, że w trakcie wystąpienia przed Kongresem Donald Trump zechce ujawnić informacje na temat reformy podatkowej. Biorąc, jednak pod uwagę dotychczasową retorykę prezydenta USA – nadzieje te mogą być płonne.

 

Trump trudny do przewidzenia

Sygnały docierające z Białego Domu sprawiają, że inwestorzy zachowują ostrożność. Trudno jest bowiem przewidzieć ton, jaki nada swej wypowiedzi Donald Trump podczas zaplanowanego na dzisiejszą noc wystąpienia. Prezydent ma poruszyć m.in. temat wydatków na infrastrukturę oraz obronność, natomiast kwestia planów podatkowych wciąż pozostaje tajemnicą. Dziś po południu rynek zapozna się także z kilkoma danymi dotyczącymi amerykańskiej gospodarki, jednak odczyty – biorąc pod uwagę wystąpienie Trumpa – mogą pozostać nieco w cieniu zainteresowania. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Wciąż spokojnie

Wtorkowy kalendarz danych makroekonomicznych dla Europy przyniósł przede wszystkim odczyty z Francji. Kurs EUR/PLN podążał jednak torem wyznaczonym w głównej parze walutowej. Euro umocniło się względem złotego, ale od kilku dni można mówić o pewnej apatii w tej parze, która utrzymuje notowania w granicach 4,30-4,31. W najbliższych dniach z Eurolandu napłyną dane dotyczące inflacji oraz indeksów PMI.  Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wystąpienie Donalda Trumpa to nie wszystko

Atmosferę wyczekiwania dało się dziś odczuć w parze dolara z polską złotówką. Słowa Donalda Trumpa to niejedyny czynnik, który w najbliższym czasie będzie wpływał na notowania amerykańskiej waluty. Inwestorzy bowiem coraz mocniej zastanawiają się, jaką decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie FOMC na najbliższym posiedzeniu. Z tej perspektywy kluczowe będą dane – w tym raport z rynku pracy – oraz wystąpienia przedstawicieli Fed na czele z Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 4,06 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frank się umocnił

Obserwowany wczoraj w drugiej części dnia spadek wartości szwajcarskiej waluty został dziś skorygowany. W trakcie dzisiejszej sesji przedstawiony został indeks KOF, który zaprezentował się znacznie powyżej oczekiwań. Z Polski natomiast napłynęły w tym czasie finalne dane dotyczące PKB – okazały się one zgodne z prognozami. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 4,05 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajcarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Sentyment do funta nie zmienia się

Słabą pozycję utrzymał funt, który wczoraj odnotował spadek w związku z informacjami na temat możliwego referendum w Szkocji. Dzisiejszy kalendarz danych makro dla tego kraju był pusty. Ważne odczyty zostaną natomiast przedstawione jutro. Rynek zapozna się między innymi z indeksem cen nieruchomości oraz indeksem PMI dla przemysłu. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 5,06.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.02.2017 14:54
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000