KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Polacy za granicą

Czy Polonia w Wielkiej Brytanii ma powody do obaw?

Według danych GUS w 2015 roku szacunkowa liczba mieszkańców Polski, przebywających tymczasowo poza jej granicami wzrosła o 3,3%. W związku z powyższym zasób imigracyjny Polaków pod koniec omawianego roku wyniósł Read more
weekendowy_wypad

Weekendowy wypad – jak i gdzie podróżować, aby było tanio. Radzą blogerzy i biura turystyczne

“Przygotowania i planowanie to też już część wyjazdu, więc również mogą być ekscytujące, czyż nie?” - takie pytanie zadają autorzy jednego z blogów o tematyce podróżniczej. Mimo, to dla wielu Read more

W oczekiwaniu na marzec (komentarz walutowy 23.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza publikacja minutek FOMC – zgodnie z przewidywaniami – nie dała pewności, co do podwyżki stóp procentowych w trakcie marcowego posiedzenia. Teraz uwaga rynku skupi się przede wszystkim na danych. Zainteresowanie inwestorów wzbudzą także plany Donalda Trumpa, których szczegóły zostaną przedstawione w połowie przyszłego miesiąca.

 

FOMC bez zaskoczenia

Publikacja protokołu z posiedzenia FOMC pozwoliła euro wymazać wczorajszy spadek wartości na rzecz amerykańskiej waluty. Mimo, że przedstawiciele Fed nie wykluczają możliwości zacieśnienia polityki podczas najbliższego spotkania, to jednak dla rynku realniejszy może się wydawać scenariusz podwyżki w II kw. Tym bardziej, że tuż przed posiedzeniem w tej sprawie, mają zostać przedstawione szczegóły dotyczące planu podatkowego D. Trumpa. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, eur, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro w górę

W trakcie dzisiejszej sesji został zaprezentowany finalny odczyt niemieckiego PKB, który okazał się być zgodny z rynkowymi oczekiwaniami. To jednak nie dane, a sytuacja w głównej parze walutowej odpowiedzialna była za umocnienie wartości euro, które nie zdołało jednak trwale wybić się ponad 4,31 PLN. Informacją, która szczególnie zwróciła uwagę inwestorów, była wiadomość o rezygnacji Francois Bayrou z ubiegania się o fotel prezydencki we Francji. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,30.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane najważniejsze

Osłabienie dolara po publikacji minutek można było zaobserwować również w jego parze z polskim pieniądzem. W dalszej części dnia amerykańska waluta podjęła jednak próbę odbudowania swojej pozycji. Kluczowe z punktu widzenia decyzji FOMC – mającej zapaść 15 marca – będą dane dotyczące gospodarki USA, publikowane w pierwszej połowie marca. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,07 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Optymizm konsumentów

Lokalnie inwestorzy zapoznali się wczoraj ze wskaźnikami ufności konsumenckiej.Odczyty nie wpłynęły na notowania złotego, ale pokazały, że styczniowy optymizm – choć z mniejszą siłą – podtrzymuje się. Przedstawiona dziś stopa bezrobocia wzrosła, jednak jej wartość w porównaniu do ubiegłych lat, wciąż jest zadowalająca. W trakcie czwartkowej sesji kurs CHF/PLN w kierunku północy wykresu i osiągnął średnią wartość 4,04 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta funta

Funt skorygował dziś wczorajszy spadek wartości. Z Wielkiej Brytanii napłynęły dziś również solidne dane na temat sprzedaży detalicznej. Wskaźnik ten w styczniu wskazywał wartość ujemną, w lutym natomiast jego wyniósł 9, a to może oznaczać, że brytyjscy konsumenci nie obawiają się nadchodzącego Brexitu. Proces ma rozpocząć się najpóźniej pod koniec marca. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,08 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.02.2017 14:48
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000