KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Urlop? Nie dla Polaka

Sierpień. Okres wakacji i beztroskiego odpoczynku - czy oby na pewno? Jak pokazują badania aż 40% Polaków zajmuje się sprawami służbowymi podczas urlopu. Równie chętnie podejmujemy się prac dorywczych oraz... Read more
Jedzenie ze złota

Jedzenie ze złota – 7 najdroższych produktów świata

Wykwintne, unikalne i pełne przepychu, a do tego warte więcej niż zwykły człowiek zarabia w ciągu miesiąca. Najdroższe dania na świecie niezmiennie budzą zachwyt i kontrowersje. Zobacz, co zadowala podniebienia Read more

W Polsce nowy premier i rating, w USA payrolls. Komentarz walutowy 08.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Koniec tygodnia jest niezwykle emocjonujący. W Polsce śledzimy działania związane ze zmianą na stanowisku premiera. Natomiast w kalendarzu makroekonomicznym najważniejszą pozycją są dane z amerykańskiego rynku pracy.

 

USA: sytuacja na rynku pracy

Środowy raport ADP spełnił oczekiwania rynku, co pozwoliło umocnić pozycję dolara. Historia pokazała jednak, że raport potrafi znacząco odbiegać od oficjalnych danych na temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy, a te zaprezentowane zostaną dziś o godzinie 14:30. Bez względu jednak na ich wynik rynek finansowy spodziewa się podniesienia stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu FOMC, które odbędzie się już 13 grudnia.

 

Rekonstrukcja rządu w Polsce

W kraju nic tak nie wywołuje emocji na koniec tygodnia, jak informacja o zmianie na stanowisku premiera. Po dwóch latach sprawowania rządów przez Beatę Szydło, zastąpić ma ją obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Zajęcie tego stanowiska przez osobę wywodzącą ze świata finansów teoretycznie może być dla złotego impulsem do umocnienia, jednak w praktyce polska waluta wciąż silnie związana jest z atmosferą na szerokim rynku.

 

Decyzja ws. ratingu Polski

Rekonstrukcja rządu nie jest jednak jedynym czynnikiem krajowym na koniec tygodnia. Dziś agencja Fitch ma podać ocenę ratingową Polski. Warto zwrócić uwagę, że na początku bieżącego miesiąca agencja zdecydowała się na podniesienie prognoz wzrostu PKB. Decyzja może pojawić się w godzinach wieczornych.

 

Wydarzenia gospodarcze:

Decyzja Fitch ws. ratingu – Polska
10:30 Bilans handlu zagranicznego (GBP) – Wielka Brytania
10:30 Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania
14:30 Sytuacja na rynku pracy – USA
16:00 Raport Uniwersytetu Michigan, wst. – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

08.12.2017 09:47
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000