KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z ... Czytaj całość
Dzień Dziecka

Dzień dziecka – jak sprawić dziecku frajdę i nie zbankrutować?

Tablet, rower, smartfon - rodzice prześcigają się w pomysłach, mających wywołać uśmiech na twarzy dziecka, równocześnie wywołując w sobie obawy o stan środków na koncie. Czy można jeszcze uszczęśliwić pociechę ... Czytaj całość

W Polsce stopy procentowe bez zmian (komentarz walutowy 08.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zgodnie z przewidywaniami RPP zdecydowała się na pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. W czwartek decyzję w tej sprawie podejmie ECB. Dziś natomiast zainteresowanie rynku wzbudził opublikowany w USA raport ADP.

 

Dolar coraz silniejszy

W trakcie dzisiejszej sesji główna para walutowa kontynuuje spadek. Inwestorzy zapoznali się z raportem ADP z USA, który obrazuje szacunkową zmianę zatrudnienia i jest swego rodzaju zapowiedzią przed piątkowymi, oficjalnymi danymi – a te z kolei będą mieć znacznie, gdy 15. marca członkowie FOMC będą podejmować decyzję, co do wysokości stóp procentowych. Natomiast jutro w tej sprawie będzie obradować ECB. Dziś średnia wartość EUR/USD osiągnęła 1,05.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Jutro posiedzenie ECB

Wczoraj po południu sytuacja polskiej waluty w parze z euro ustabilizowała się, jednak dziś EUR ponownie dało o sobie znać, a kurs powędrował w okolice 4,31 PLN. Znaczenie dla tej waluty będzie mieć jutrzejsza retoryka prezentowana przez Mario Draghiego, tuż po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych. Dziś natomiast inwestorzy przyjrzeli się danym, dotyczącym produkcji przemysłowej w Niemczech, które przewyższyły oczekiwania. Średni kurs euro osiągnął dziś wartość 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Solidne dane

Dzisiejszy raport ADP okazał się dużym zaskoczeniem. Spodziewano się bowiem odczytu na poziomie 190 tys., a wyniósł on 298 tys. , co przewyższa również dane z zeszłego miesiąca. Raport ten jest ważny, ponieważ może dać ogląd na to, czego będzie się można spodziewać po oficjalnych danych. Dziś dolar umocnił swoją pozycję względem polskiej waluty, a jego średnia wartość osiągnęła 4,08 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

RPP podjęła decyzję

Wzrosły dziś również notowania franka szwajcarskiego. Mimo, że decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie nie wpłynęła na notowania polskiej waluty, to można się spodziewać, że inwestorzy przyjrzą się komunikatowi z posiedzenia, a ten przedstawiony zostanie po południu. Krajowy kalendarz makro do końca tygodnia pozostaje pusty. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt nadal słaby

Brytyjska waluta pozostaje słaba. Dziś w kulminacyjnym momencie notowania funta spadły do wartości 4,95 PLN, po chwili jednak ruch ten został skorygowany. Najbliższe publikacje z Wysp pojawią się dopiero pod koniec tygodnia. Za słabość funta mogą odpowiadać ostatnie wiadomości, które pojawiały się w kontekście Brexitu. Dziś kurs GBP/PLN osiągnął wartość 4,96.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.03.2017 15:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000