KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatność kartą, usługa DCC, wymiana walut, Ekantor.pl

Płacisz kartą za granicą? Na tej opłacie traci 95% konsumentów

500 tysięcy funtów rocznie - tyle w sumie tracą przyjezdni, czyli osoby posługujące się walutą inną niż GBP w Wielkiej Brytanii. Myślisz, że to dużo? W skali całej Europy zjawisko ... Czytaj całość
Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie ... Czytaj całość

W Polsce stopy procentowe bez zmian (komentarz walutowy 08.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Zgodnie z przewidywaniami RPP zdecydowała się na pozostawienie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. W czwartek decyzję w tej sprawie podejmie ECB. Dziś natomiast zainteresowanie rynku wzbudził opublikowany w USA raport ADP.

 

Dolar coraz silniejszy

W trakcie dzisiejszej sesji główna para walutowa kontynuuje spadek. Inwestorzy zapoznali się z raportem ADP z USA, który obrazuje szacunkową zmianę zatrudnienia i jest swego rodzaju zapowiedzią przed piątkowymi, oficjalnymi danymi – a te z kolei będą mieć znacznie, gdy 15. marca członkowie FOMC będą podejmować decyzję, co do wysokości stóp procentowych. Natomiast jutro w tej sprawie będzie obradować ECB. Dziś średnia wartość EUR/USD osiągnęła 1,05.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Jutro posiedzenie ECB

Wczoraj po południu sytuacja polskiej waluty w parze z euro ustabilizowała się, jednak dziś EUR ponownie dało o sobie znać, a kurs powędrował w okolice 4,31 PLN. Znaczenie dla tej waluty będzie mieć jutrzejsza retoryka prezentowana przez Mario Draghiego, tuż po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych. Dziś natomiast inwestorzy przyjrzeli się danym, dotyczącym produkcji przemysłowej w Niemczech, które przewyższyły oczekiwania. Średni kurs euro osiągnął dziś wartość 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Solidne dane

Dzisiejszy raport ADP okazał się dużym zaskoczeniem. Spodziewano się bowiem odczytu na poziomie 190 tys., a wyniósł on 298 tys. , co przewyższa również dane z zeszłego miesiąca. Raport ten jest ważny, ponieważ może dać ogląd na to, czego będzie się można spodziewać po oficjalnych danych. Dziś dolar umocnił swoją pozycję względem polskiej waluty, a jego średnia wartość osiągnęła 4,08 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

RPP podjęła decyzję

Wzrosły dziś również notowania franka szwajcarskiego. Mimo, że decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie nie wpłynęła na notowania polskiej waluty, to można się spodziewać, że inwestorzy przyjrzą się komunikatowi z posiedzenia, a ten przedstawiony zostanie po południu. Krajowy kalendarz makro do końca tygodnia pozostaje pusty. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt nadal słaby

Brytyjska waluta pozostaje słaba. Dziś w kulminacyjnym momencie notowania funta spadły do wartości 4,95 PLN, po chwili jednak ruch ten został skorygowany. Najbliższe publikacje z Wysp pojawią się dopiero pod koniec tygodnia. Za słabość funta mogą odpowiadać ostatnie wiadomości, które pojawiały się w kontekście Brexitu. Dziś kurs GBP/PLN osiągnął wartość 4,96.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.03.2017 15:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!