KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more
Dolar wyprzedaż

Wyprzedaż dolara trwa

Amerykańska waluta wyraźnie traci. Tak słabej pozycji dolara w relacji ze złotym nie było od dwóch lat, natomiast kurs EUR/USD zdołał pokonać już  wartość 1,15. W dodatku może to nie Read more

Ważny dzień dla rynku (komentarz walutowy 08.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja upływa w atmosferze oczekiwania. Oczekiwania na zakończenie wyborów w Wielkiej Brytanii, oczekiwania na zeznania byłego szefa FBI i – co wydaje się najważniejsze – oczekiwania na słowa prezesa EBC Mario Draghiego.

 

Kumulacja emocji

Zaskoczenia nie było. Rada Prezesów EBC zadecydowała dziś o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Niebawem rozpocznie się jednak konferencja z udziałem M.Draghiego i to ona ma kluczowe znaczenie dla rynku na początku czerwca. “Jastrzębi” komunikat sugerujący wycofywanie się z niekonwencjonalnej polityki przemawiać będzie za umocnieniem euro. Wciąż nie można wykluczyć scenariusza, w którym prezes banku pozostanie w “gołębich” tonach. Pewne ostudzenie oczekiwań przyniosły wczorajsze doniesienia o prognozach banku na temat inflacji.  Nadal jednak są to jedynie domysły oparte na pogłoskach. Lepiej zatem poczekać na fakty, a te zaczną napływać już o 14:30.

Półtorej godziny później część uwagi skierowana będzie na Stany Zjednoczone, gdzie wciąż niewyjaśniona kwestia udziału Rosji w wyborach prezydenckich wywołuje sporo emocji i pytań o przyszłość Donalda Trumpa na stanowisku głowy państwa. O 16:00 zeznawać będzie były szef FBI zwolniony przez Trumpa na początku maja. Jeżeli jego wypowiedź nie okaże się zaskoczeniem, to dolar może zostać nieco odciążony.

Dziś średnia wartość EUR/USD wynosi 1,12.

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Kto zdobędzie przewagę?

Emocji nie zabraknie dziś również w Wielkiej Brytanii. Tam o godzinie 7 (8 czasu polskiego) rozpoczęły się wybory parlamentarne. Głosy oddawane będą do godziny 22.  Jeżeli Partia Konserwatywna nie uzyska większości – funt może tracić w związku z niepewnością pojawiającą się na kilka dni przed negocjacjami z Unią Europejską w sprawie Brexitu.

W czwartkowym kalendarzu zabrakło informacji krajowych. Polska waluta pozostaje jednak osłabiona względem podstawowych walut. Średni kurs EUR/PLN wyniósł dziś 4,20, USD/PLN 3,74, CHF/PLN 3,87 , natomiast GBP/PLN 4,84. Zwiększające się prawdopodobieństwo zacieśniania polityki ze strony EBC może doprowadzić do dalszej deprecjacji złotego.

 

EUR/PLN

 

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.06.2017 14:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000