KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more
500 Plus dla firm

500 plus dla firm. Nowa propozycja rządu ułatwi życie przedsiębiorcom

Jest pomoc dla rodzin z dziećmi, ma być podobna dla gospodarki. Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych ulg dotyczących amortyzacji dóbr inwestycyjnych dla małych i średnich firm. Czy to dobry moment na Read more

Ważny dzień dla rynku (komentarz walutowy 08.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja upływa w atmosferze oczekiwania. Oczekiwania na zakończenie wyborów w Wielkiej Brytanii, oczekiwania na zeznania byłego szefa FBI i – co wydaje się najważniejsze – oczekiwania na słowa prezesa EBC Mario Draghiego.

 

Kumulacja emocji

Zaskoczenia nie było. Rada Prezesów EBC zadecydowała dziś o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Niebawem rozpocznie się jednak konferencja z udziałem M.Draghiego i to ona ma kluczowe znaczenie dla rynku na początku czerwca. “Jastrzębi” komunikat sugerujący wycofywanie się z niekonwencjonalnej polityki przemawiać będzie za umocnieniem euro. Wciąż nie można wykluczyć scenariusza, w którym prezes banku pozostanie w “gołębich” tonach. Pewne ostudzenie oczekiwań przyniosły wczorajsze doniesienia o prognozach banku na temat inflacji.  Nadal jednak są to jedynie domysły oparte na pogłoskach. Lepiej zatem poczekać na fakty, a te zaczną napływać już o 14:30.

Półtorej godziny później część uwagi skierowana będzie na Stany Zjednoczone, gdzie wciąż niewyjaśniona kwestia udziału Rosji w wyborach prezydenckich wywołuje sporo emocji i pytań o przyszłość Donalda Trumpa na stanowisku głowy państwa. O 16:00 zeznawać będzie były szef FBI zwolniony przez Trumpa na początku maja. Jeżeli jego wypowiedź nie okaże się zaskoczeniem, to dolar może zostać nieco odciążony.

Dziś średnia wartość EUR/USD wynosi 1,12.

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

 

Kto zdobędzie przewagę?

Emocji nie zabraknie dziś również w Wielkiej Brytanii. Tam o godzinie 7 (8 czasu polskiego) rozpoczęły się wybory parlamentarne. Głosy oddawane będą do godziny 22.  Jeżeli Partia Konserwatywna nie uzyska większości – funt może tracić w związku z niepewnością pojawiającą się na kilka dni przed negocjacjami z Unią Europejską w sprawie Brexitu.

W czwartkowym kalendarzu zabrakło informacji krajowych. Polska waluta pozostaje jednak osłabiona względem podstawowych walut. Średni kurs EUR/PLN wyniósł dziś 4,20, USD/PLN 3,74, CHF/PLN 3,87 , natomiast GBP/PLN 4,84. Zwiększające się prawdopodobieństwo zacieśniania polityki ze strony EBC może doprowadzić do dalszej deprecjacji złotego.

 

EUR/PLN

 

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

 

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

 

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

08.06.2017 14:25
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000