KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wiza, czyli najpopularniejszy z paszportowych stempli

Podróżując po Unii Europejskiej możemy zupełnie zapomnieć o ich istnieniu. Co innego, jeśli wybieramy się w dalszą podróż - do Azji albo którejś z Ameryk. Tam bez pieczątki w paszporcie ... Czytaj całość
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty ... Czytaj całość

Wybory w Europie (komentarz walutowy 19.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia rynek walutowy zmaga się z informacjami dnia poprzedniego. GBP/PLN kontynuuje wzrost będący reakcją na wieść o wcześniejszych wyborach w Wielkiej Brytanii, natomiast dolar walczy z osłabieniem związanym ze spadkiem oczekiwań, co do czerwcowej decyzji Fed.

 

Euro silniejsze

Główna para walutowa wyhamowała aprecjację, do której doszło w trakcie wtorkowej sesji. Na niekorzyść dolara działa przede wszystkim spadek prawdopodobieństwa zacieśniania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną w trakcie czerwcowego posiedzenia. Nie można jednak wykluczyć, że euro zostało wsparte również wiadomością z Wielkiej Brytanii. Wspólna waluta w niedługim czasie zmagać się będzie jednak z wyborami we Francji. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,07.
EUR/USD

EUR, USD euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane ze Strefy Euro

Nastroje ogólnoświatowe wsparły notowania złotego względem euro, jednak dziś ruch ten został wycofany. W trakcie dzisiejszej sesji z Eurolandu napłynęło kilka ważnych danych. Inflacja konsumencka w ujęciu rocznym zwolniła tempo, natomiast handel zagraniczny wypadł powyżej oczekiwań. Reakcja na dane może być przysłonięta wyczekiwaniem na decyzje francuskich obywateli. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar walczy o pozycję

Straty próbuje dziś odrobić dolar w parze z polską walutą. Wczorajsze dane dotyczące budownictwa okazały się mieszane. Pozytywnie zaskoczył odczyt o ilości wydanych zgód na budowę, rozczarowaniem okazała się ilość rozpoczętych budów. Dane dotyczące produkcji wpasowały się w rynkowe oczekiwania. Kolejne informacje z USA napłyną dziś po południu, w tym publikacja Beżowej Księgi. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,94 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Sytuacja na polskim rynku pracy

O pozycję walczy również frank. Dziś z Polski napłynęły solidne dane na temat sytuacji na rynku pracy – optymizm dotyczył przede wszystkim kwestii płac. Średnie wynagrodzenie w Polsce przewyższyło oczekiwania i wykazało przyrost  5,2%, natomiast zatrudnienie wykazało zmianę na poziomie 4,5%. Dziś  średnia wartość franka wyniosła 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt nadal w górę

Funt się nie zatrzymuje i dziś kontynuuje wzrost, choć z nieco mniejszym entuzjazmem. Rynek pozytywnie odniósł się do wczorajszego wystąpienia premier Theresy May, która na 8. czerwca zapowiedziała wcześniejsze wybory w Wielkiej Brytanii. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,07 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.04.2017 15:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000