KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

prezent dla niej

Prezenty DLA ​​NIEJ ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na​​ prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Teoretycznie z wyborem prezentu dla płci pięknej nie powinno być problemu - bo podobno panie zawsze czegoś potrzebują. W praktyce jeśli założymy, że obdarowywana przez nas kobieta nie pożąda kolejnego ... Czytaj całość
500 Plus dla firm

500 plus dla firm. Nowa propozycja rządu ułatwi życie przedsiębiorcom

Jest pomoc dla rodzin z dziećmi, ma być podobna dla gospodarki. Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych ulg dotyczących amortyzacji dóbr inwestycyjnych dla małych i średnich firm. Czy to dobry moment na ... Czytaj całość

Wybory w Europie (komentarz walutowy 19.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia rynek walutowy zmaga się z informacjami dnia poprzedniego. GBP/PLN kontynuuje wzrost będący reakcją na wieść o wcześniejszych wyborach w Wielkiej Brytanii, natomiast dolar walczy z osłabieniem związanym ze spadkiem oczekiwań, co do czerwcowej decyzji Fed.

 

Euro silniejsze

Główna para walutowa wyhamowała aprecjację, do której doszło w trakcie wtorkowej sesji. Na niekorzyść dolara działa przede wszystkim spadek prawdopodobieństwa zacieśniania polityki monetarnej przez Rezerwę Federalną w trakcie czerwcowego posiedzenia. Nie można jednak wykluczyć, że euro zostało wsparte również wiadomością z Wielkiej Brytanii. Wspólna waluta w niedługim czasie zmagać się będzie jednak z wyborami we Francji. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,07.
EUR/USD

EUR, USD euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane ze Strefy Euro

Nastroje ogólnoświatowe wsparły notowania złotego względem euro, jednak dziś ruch ten został wycofany. W trakcie dzisiejszej sesji z Eurolandu napłynęło kilka ważnych danych. Inflacja konsumencka w ujęciu rocznym zwolniła tempo, natomiast handel zagraniczny wypadł powyżej oczekiwań. Reakcja na dane może być przysłonięta wyczekiwaniem na decyzje francuskich obywateli. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar walczy o pozycję

Straty próbuje dziś odrobić dolar w parze z polską walutą. Wczorajsze dane dotyczące budownictwa okazały się mieszane. Pozytywnie zaskoczył odczyt o ilości wydanych zgód na budowę, rozczarowaniem okazała się ilość rozpoczętych budów. Dane dotyczące produkcji wpasowały się w rynkowe oczekiwania. Kolejne informacje z USA napłyną dziś po południu, w tym publikacja Beżowej Księgi. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,94 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Sytuacja na polskim rynku pracy

O pozycję walczy również frank. Dziś z Polski napłynęły solidne dane na temat sytuacji na rynku pracy – optymizm dotyczył przede wszystkim kwestii płac. Średnie wynagrodzenie w Polsce przewyższyło oczekiwania i wykazało przyrost  5,2%, natomiast zatrudnienie wykazało zmianę na poziomie 4,5%. Dziś  średnia wartość franka wyniosła 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt nadal w górę

Funt się nie zatrzymuje i dziś kontynuuje wzrost, choć z nieco mniejszym entuzjazmem. Rynek pozytywnie odniósł się do wczorajszego wystąpienia premier Theresy May, która na 8. czerwca zapowiedziała wcześniejsze wybory w Wielkiej Brytanii. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,07 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.04.2017 15:42
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000