KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Pracownicy

NBP ma obawy, co do przyszłości rynku pracy

W ostatnim czasie możemy mówić, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika. Ta optymistyczna - dla osób szukających zatrudnienia - teza ma poparcie danych. Mimo to raport opublikowany przez Read more

500 zł w obiegu – wszystko, co musisz wiedzieć o najwyższym polskim nominale

10 lutego 2017 to data, która przejdzie do historii, a to za sprawą banknotu z wizerunkiem Jana III Sobieskiego, który trafia dziś do obiegu. Mimo, że 500 złotowy nominał wzbudzał Read more

Zaufanie Amerykanów rośnie (komentarz walutowy 28.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowa sesja przyniosła odreagowanie w głównej parze walutowej. Wzrost aktywności dolara przełożył się na osłabienie złotego. Przyczyną takiego zachowania może być reakcja rynku na wczorajsze dane z USA.

 

Silna poprawa zaufania

Na dzisiejszym wykresie głównej pary walutowej można było zaobserwować silny spadek notowań euro. Za aprecjację dolara najprawdopodobniej odpowiedzialne są wczorajsze dane, który wykazały znaczny wzrost zaufania wśród amerykańskich konsumentów. Indeks zaufania jeszcze w listopadzie wynosił 107,1. Wczoraj wykazał on wartość 113,7. Dziś średni kurs EUR/USD osiągnął 1,04.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolara

Źródło: bankier.pl

Problemy euro

Mimo osłabienia w głównej parze walutowej oraz niepokojących informacji napływających ze strony włoskiego sektora bankowego, złotemu nie udaje się  wypracować dziś silniejszej pozycji względem europejskiej waluty. Można jednak powiedzieć, że polski pieniądz przed Nowym Rokiem stabilizuje swoje notowania. Dzisiejszy odczyt z Polski dotyczący wskaźnika wyprzedzającego koniunktury nie był zaskoczeniem dla rynku. W związku z powyższym dziś średnia wartość euro wyniosła 4,39 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane obudziły dolara

Dziś dolar ponownie pokazuje swoją siłę w parze z polskim pieniądzem. Odpowiedzialne za ten fakt, są mocne dane z USA. Kolejne odczyty z amerykańskiej gospodarki napłyną dziś po południu. Kluczowe znaczenie dla notowań tej pary będzie mieć jednak sposób prowadzenia polityki przez Donalda Trumpa, a także tempo podwyżek stóp procentowych dokonywanych przez Fed. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,23 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W ślad za dolarem

Za ruchem dolara powędrował frank, który w kulminacyjnym momencie osiągnął wartość 4,11 PLN. Szwajcarska waluta wymazała tym samym wypracowaną przez złotego pozycję. Dzisiejsze dane z Polski nie zostały odzwierciedlone na wykresie walutowym. Polski pieniądz wciąż bowiem związany jest przede wszystkim z nastrojami ogólnoświatowymi. Średni kurs CHF/PLN osiągnął dziś wartość 4,10.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Korekta funta

Mocniejszy jest dziś również funt. Mimo to brytyjskiej walucie wciąż daleko jest do wartości odnotowywanych w zeszłym tygodniu. Kurs GBP/PLN w ostatnim czasie podąża za ogólnoświatowymi nastrojami, ale już w styczniu inwestorzy znów zaczną bliżej przyglądać się postanowieniom związanym z Brexitem. Dziś średnia wartość funta osiągnęła wartość 5,17 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.12.2016 14:32
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000