KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Autostopem w świat, Meksyk - Kuba

W świat z Ekantor.pl #2: Autostopem na Kubie i w Meksyku

Mateusz Koszela podróżnik i autor bloga Autostopem w świat sportu, po miesiącu spędzonym w Ameryce Łacińskiej przysyła nam pierwszą relację ze swojej wizyty na Kubie i w Meksyku. Podpowiada, czego Read more
Zmiany na przejściach granicznych

Szczegółowe kontrole na granicy UE

Od 7. kwietnia zmieniają się przepisy dotyczące przekraczania zewnętrznych granic UE. Podróżujący będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dokładniejsze kontrole przełożą się na wydłużenie czasu odprawy.   Nasilające się Read more

Złoty coraz silniejszy. Komentarz poranny 24.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W piątkowy poranek kurs EUR/USD pokazuje wartość 1,18. Złoty natomiast utrzymuje silną pozycję. Kalendarz danych, choć krótki, zawiera kilka interesujących publikacji.

 

Euro silniejsze, ale nie w parze ze złotym

Zaprezentowane w środę wieczorem zapiski z ostatniego posiedzenia Fed, przyczyniły się do osłabienia amerykańskiej waluty. Choć oczekiwania względem grudniowej decyzji zostały podtrzymane, to jednak trudno liczyć na bardziej “jastrzębią” postawę Rezerwy Federalnej w przyszłym roku. Brak aktywności inwestorów z USA z powodu Święta Dziękczynienia sprzyjał umacnianiu wspólnej waluty. Z nastrojów na szerokim rynku korzysta złoty. Kurs EUR/PLN na początku dnia pokazuje 4,20, natomiast USD/PLN 3,55.

 

Indeks instytutu Ifo, słowa bankierów z ECB

Piątkowy kalendarz makroekonomiczny prezentuje się skromnie, co jednak nie oznacza zupełny brak znaczących informacji. O godzinie 10:00 w Niemczech zaprezentowany zostanie indeks obrazujący nastroje panujące wśród przedsiębiorców. Prognozuje się, że w listopadzie odczyt ten będzie nieznacznie niższy od wyników z października. W kolejnej części dnia odbędą się wystąpienia przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego.

 

Indeksy PMI w USA

Sesja w Stanach Zjednoczonych będzie skrócona. Mimo to inwestorzy będą mieli okazję poznać dziś wstępne wyniki indeksów PMI zarówno dla strefy usług, jak i przemysłu. Tuż przed weekendem amerykańska waluta straciła na wartości, co miało związek z planami Fed oraz “wakacyjną” atmosferą na rynku.

 

Wydarzenia gospodarcze:

10:00 Stopa bezrobocia – Polska
10:00 Indeks instytutu Ifo – Niemcy
11:30 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Danièle Nouy) – Strefa Euro
13:30 Wystąpienie publiczne wiceszefa ECB (Vítor Constâncio) – Strefa Euro
15:45 Indeks PMI dla przemysłu, wst- USA
15:45 Indeks PMI dla usług, wst.- USA
19:15 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré) – Strefa Euro


cele informacyjne komentarz walutowy

24.11.2017 09:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000