KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more
nawyki finansowe

10 nawyków finansowych, które należy wyrobić przed 30. rokiem życia

Dla jednych 30 lat to doskonały wiek, by żyć w myśl hasła “Carpe diem”, dla innych idealny moment na założenie rodziny, dla jeszcze innych - okres przygód i uczenia się Read more

Złoty coraz silniejszy. Komentarz poranny 24.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W piątkowy poranek kurs EUR/USD pokazuje wartość 1,18. Złoty natomiast utrzymuje silną pozycję. Kalendarz danych, choć krótki, zawiera kilka interesujących publikacji.

 

Euro silniejsze, ale nie w parze ze złotym

Zaprezentowane w środę wieczorem zapiski z ostatniego posiedzenia Fed, przyczyniły się do osłabienia amerykańskiej waluty. Choć oczekiwania względem grudniowej decyzji zostały podtrzymane, to jednak trudno liczyć na bardziej “jastrzębią” postawę Rezerwy Federalnej w przyszłym roku. Brak aktywności inwestorów z USA z powodu Święta Dziękczynienia sprzyjał umacnianiu wspólnej waluty. Z nastrojów na szerokim rynku korzysta złoty. Kurs EUR/PLN na początku dnia pokazuje 4,20, natomiast USD/PLN 3,55.

 

Indeks instytutu Ifo, słowa bankierów z ECB

Piątkowy kalendarz makroekonomiczny prezentuje się skromnie, co jednak nie oznacza zupełny brak znaczących informacji. O godzinie 10:00 w Niemczech zaprezentowany zostanie indeks obrazujący nastroje panujące wśród przedsiębiorców. Prognozuje się, że w listopadzie odczyt ten będzie nieznacznie niższy od wyników z października. W kolejnej części dnia odbędą się wystąpienia przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego.

 

Indeksy PMI w USA

Sesja w Stanach Zjednoczonych będzie skrócona. Mimo to inwestorzy będą mieli okazję poznać dziś wstępne wyniki indeksów PMI zarówno dla strefy usług, jak i przemysłu. Tuż przed weekendem amerykańska waluta straciła na wartości, co miało związek z planami Fed oraz “wakacyjną” atmosferą na rynku.

 

Wydarzenia gospodarcze:

10:00 Stopa bezrobocia – Polska
10:00 Indeks instytutu Ifo – Niemcy
11:30 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Danièle Nouy) – Strefa Euro
13:30 Wystąpienie publiczne wiceszefa ECB (Vítor Constâncio) – Strefa Euro
15:45 Indeks PMI dla przemysłu, wst- USA
15:45 Indeks PMI dla usług, wst.- USA
19:15 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré) – Strefa Euro


cele informacyjne komentarz walutowy

24.11.2017 09:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000