KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Autostopem w świat, Meksyk - Kuba

W świat z Ekantor.pl #2: Autostopem na Kubie i w Meksyku

Mateusz Koszela podróżnik i autor bloga Autostopem w świat sportu, po miesiącu spędzonym w Ameryce Łacińskiej przysyła nam pierwszą relację ze swojej wizyty na Kubie i w Meksyku. Podpowiada, czego Read more
Norwegia

Polacy​​ wybierają​​ fiordy. ​​Norwegia​​ – ​​czy​​ to ​​się ​​opłaca?

Szok i niedowierzanie - to może odczuć wielu z nas sprawdzając zarobki w Norwegii. Kierowca autobusu otrzymujący ponad 10 tys. zł netto miesięcznie? Dla wielu taka informacja jest wystarczająca żeby Read more

Złoty dziś traci (komentarz walutowy 06.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa konferencja prezesa europejskiego banku centralnego ma w sobie potencjał do wywołania wahań na rynku walutowym, jednak tylko wtedy, gdy retoryka M.Draghiego zaostrzy się. Tuż przed tym wydarzeniem kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,12, a EUR/PLN umacnia się do 4,19.

 

Wsłuchując się w sygnały banków

Pod względem ilości publikowanych danych, dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny prezentował się skromnie. Uwaga rynku skupia się więc przede wszystkim na działaniach ECB oraz Fed. W tym tygodniu emocje wywoływać będzie wystąpienie prezesa europejskiego banku – M. Draghiego. “Gołębi” komunikat najprawdopodobniej będzie neutralny dla -przyzwyczajonych do luźnej polityki- Włocha inwestorów. Jednak “jastrzębie” tony mogą wywołać niemałe poruszenie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 .

EUR/USD
źródło: bankier.pl

Dane ze strefy euro

Atrakcyjność wspólnej waluty w parze ze złotym wzrosła dziś w kulminacyjnym momencie do wartości 4,20. Ruch ten po części może wynikać z oczekiwań, co do retoryki ECB. W trakcie dzisiejszej sesji pojawiły się dane z Eurolandu. Indeks Sentix przewyższył prognozy i wykazał 28,4 pkt. (prognoza 27,5). Z kolei sprzedaż detaliczna w ujęciu rok do roku wykazała 2,5%. Dziś średnia wartość kursu EUR/PLN wyniosła 4,20 .

EUR/PLN

źródło: bankier.pl

 

Za tydzień Fed

Dziś można było zaobserwować również wzrost dolara amerykańskiego na wykresie ze złotym. Poniedziałek nie przyniósł przychylnych danych o gospodarce tego kraju, stąd inwestorzy wciąż zastanawiają się czy Fed uda się zrealizować plan trzech podwyżek w 2017. Najbliższa decyzja w tej kwestii zapadnie 14. czerwca. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,73 .

USD/PLN

źródło: bankier.pl

 

Agencja Moody’s przykuwa uwagę

Słabiej radzi sobie polska waluta także na wykresie z frankiem. CHF zyskuje w ostatnich dniach, co może mieć związek ze zwiększoną awersją do ryzyka. W kalendarzu zabrakło krajowych danych, jednak rynek odnotował wypowiedź dyrektora zarządzającego agencji Moody’s. Według jego słów podniesienie oceny jest możliwe wtedy, gdy Polska spełni dwa warunki: zrobi postępy w ograniczaniu nierówności fiskalnych i obniży dług publiczny. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,86 .

CHF/PLN

źródło: bankier.pl

 

Funt się nie poddaje

W kierunku północy powędrował dziś także funt. Ostatnie dni dla brytyjskiej waluty nie okazały się dobre. Kolejny zamach terrorystyczny w Londynie, czwartkowe wybory, a także nadchodzące negocjacje z UE to czynniki, które nie służą notowaniom GBP. Także wczorajsze dane okazały się rozczarowaniem. Mimo to GBP/PLN umocnił się i jego średnia wartość wyniosła dziś 4,80 .

GBP/PLN

źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

06.06.2017 15:00
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000