KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja ... Czytaj całość
dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. ... Czytaj całość

Złoty dziś traci (komentarz walutowy 06.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa konferencja prezesa europejskiego banku centralnego ma w sobie potencjał do wywołania wahań na rynku walutowym, jednak tylko wtedy, gdy retoryka M.Draghiego zaostrzy się. Tuż przed tym wydarzeniem kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,12, a EUR/PLN umacnia się do 4,19.

 

Wsłuchując się w sygnały banków

Pod względem ilości publikowanych danych, dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny prezentował się skromnie. Uwaga rynku skupia się więc przede wszystkim na działaniach ECB oraz Fed. W tym tygodniu emocje wywoływać będzie wystąpienie prezesa europejskiego banku – M. Draghiego. “Gołębi” komunikat najprawdopodobniej będzie neutralny dla -przyzwyczajonych do luźnej polityki- Włocha inwestorów. Jednak “jastrzębie” tony mogą wywołać niemałe poruszenie. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,12 .

EUR/USD
źródło: bankier.pl

Dane ze strefy euro

Atrakcyjność wspólnej waluty w parze ze złotym wzrosła dziś w kulminacyjnym momencie do wartości 4,20. Ruch ten po części może wynikać z oczekiwań, co do retoryki ECB. W trakcie dzisiejszej sesji pojawiły się dane z Eurolandu. Indeks Sentix przewyższył prognozy i wykazał 28,4 pkt. (prognoza 27,5). Z kolei sprzedaż detaliczna w ujęciu rok do roku wykazała 2,5%. Dziś średnia wartość kursu EUR/PLN wyniosła 4,20 .

EUR/PLN

źródło: bankier.pl

 

Za tydzień Fed

Dziś można było zaobserwować również wzrost dolara amerykańskiego na wykresie ze złotym. Poniedziałek nie przyniósł przychylnych danych o gospodarce tego kraju, stąd inwestorzy wciąż zastanawiają się czy Fed uda się zrealizować plan trzech podwyżek w 2017. Najbliższa decyzja w tej kwestii zapadnie 14. czerwca. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła 3,73 .

USD/PLN

źródło: bankier.pl

 

Agencja Moody’s przykuwa uwagę

Słabiej radzi sobie polska waluta także na wykresie z frankiem. CHF zyskuje w ostatnich dniach, co może mieć związek ze zwiększoną awersją do ryzyka. W kalendarzu zabrakło krajowych danych, jednak rynek odnotował wypowiedź dyrektora zarządzającego agencji Moody’s. Według jego słów podniesienie oceny jest możliwe wtedy, gdy Polska spełni dwa warunki: zrobi postępy w ograniczaniu nierówności fiskalnych i obniży dług publiczny. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,86 .

CHF/PLN

źródło: bankier.pl

 

Funt się nie poddaje

W kierunku północy powędrował dziś także funt. Ostatnie dni dla brytyjskiej waluty nie okazały się dobre. Kolejny zamach terrorystyczny w Londynie, czwartkowe wybory, a także nadchodzące negocjacje z UE to czynniki, które nie służą notowaniom GBP. Także wczorajsze dane okazały się rozczarowaniem. Mimo to GBP/PLN umocnił się i jego średnia wartość wyniosła dziś 4,80 .

GBP/PLN

źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

06.06.2017 15:00
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000