KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more
Prezent dla niego, prezent dla mężczyzny, Ekantor.pl

Prezenty DLA NIEGO ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na ​​prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Wbrew obiegowej opinii większość mężczyzn ucieszy się z nowej pary skarpet znalezionych pod choinką. Pod warunkiem, że nie będą jedynym prezentem. Tylko, dajmy na to, dodatkiem do drona DJI Mavic Read more

Złoty jednak stracił (komentarz walutowy 28.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Mimo, że wtorkowa sesja przebiega relatywnie spokojnie, a pozycja złotego wciąż pozostaje silna, to jednak polska waluta zanotowała dziś straty wobec podstawowych walut. Wydarzenia tego dnia wciąż jednak przed nami – po południu wystąpią bowiem przedstawiciele Fed oraz napłyną kolejne dane z USA.

 

Dolar nie ma skąd czerpać siły

Relacja w głównej parze walutowej prezentuje się dziś spokojniej. Euro oddaliło się od wczorajszego szczytu, który sięgnął wartości 1.09. Dolar nie uzyskał jednak impulsu do umacniania. Dotychczasowe wypowiedzi członków Fed nie pobudziły apetytu, co do tempa i ilości podwyżek stóp procentowych w tym roku. Dziś średnia wartość EUR/USD osiągnęła 1,08.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty jeszcze względnie mocny

Dzisiejsza sesja przyniosła nieznaczne osłabienie złotego wobec euro. Nie można jednak wykluczyć, że ruch ten będzie kontynuowany. Złoty w ostatnim czasie związany jest z nastrojami ogólnoświatowym, a te mogą nie sprzyjać jego umocnieniu. W przeciwieństwie do euro, którego fundamenty zostały podbudowane danymi. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Silniejszy, ale bez podstaw

W kierunku północy powędrował dziś wykres USD/PLN, jednak nie można w tym przypadku mówić o powrocie sentymentu do amerykańskiej waluty. Dziś rynek zapozna się z kolejnymi danymi z tego kraju, a także retoryką przedstawicieli Rezerwy Federalnej: Esthery George oraz Roberta Kapelana. Dziś średnia wartość dolara osiągnęła wartość 3,91 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty podąża za globalnym nastrojem

Analogiczny ruch, jak w parach EUR/PLN oraz USD/PLN można dziś również zaobserwować w parze z frankiem. Choć patrząc z perspektywy czasu – frank wciąż pozostaje osłabiony. Dziś krajowy kalendarz danych był pusty. Dopiero piątek przyniesie informacje na temat wstępnej inflacji CPI. Dziś średnia wartość CHF/PLN osiągnęła 3,97.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na Brexit

Wzrost odnotował dziś również funt, jednak  w dalszej części dnia ruch ten były wymazywany. Więcej emocji może przynieść środa. Na jutro bowiem zaplanowane jest rozpoczęcie oficjalnego rozpoczęcia procedury opuszczania struktury UE przez Wielką Brytanię. Natomiast ważniejsze dane z tego kraju pojawią się w piątek. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,91.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

28.03.2017 14:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000