KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy agencja Fitch postąpi podobnie jak Moody’s? Rating może zostać obniżony?

Po chwili spokoju rynek finansowy ponownie obudzi się do spekulacji, na temat tego, jaki wydźwięk będzie miał lipcowy raport agencji Fitch. Czy ostatnie obniżenie prognozy PKB należy traktować, jako ostrzeżenie? Read more
rubel, waluta, Rosja, Ekantor.pl

Rubel – wszystko co trzeba wiedzieć

Rosyjski rubel nie należy do grona najmocniejszy walut świata. Kryzysy polityczne ostatnich lat dały mu się mocno we znaki a nawet wcześniej nie był pieniądzem dominującym na rynkach finansowych. Jednak Read more

Złoty już nie taki silny (komentarz walutowy 19.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś inwestorzy odwrócili się od złotego, w wyniku czego traci on względem podstawowych walut. Jest to między innymi efekt wyciszenia nastrojów wokół dolara. Połowa tygodnia zapewniła jednak wiele emocji po stronie krajowej i to zarówno tych ekonomicznych, jak i politycznych.

 

Delikatny spadek

Kurs EUR/USD skorygował dziś nieznacznie wczorajszy wzrost, jednak para ta wciąż utrzymuje się powyżej 1,15. Za słabość dolara w ostatnich dniach odpowiadały wiadomości napływające ze Stanów Zjednoczonych. Dziś rynek zapozna się jeszcze z danymi dotyczącymi sektora budowlanego w tym kraju, jednak inwestorzy zaczynają nastrajać się już na jutrzejsze posiedzenie ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,15 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Jutro ECB i M.Draghi

Kalendarz makro dla strefy euro nie przyniósł dziś żadnych wiadomości, stąd też rynek żyje tym co już się wydarzyło (problemy administracji Trumpa z wdrażaniem Obamacare) lub tym co też ma się wydarzyć. Mowa o zaplanowanym na jutro spotkaniu decydentów ECB, którzy obradować będą na temat wysokości stóp procentowych. Kluczową rolę może odegrać Mario Draghi. W trakcie trwania konferencji z jego udziałem inwestorzy wypatrywać będą “jastrzębich” sygnałów. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,21.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar się podnosi, ale jeszcze nie wstaje

Złoty traci dziś również w parze z dolarem, jednak pozycja amerykańskiej waluty wciąż pozostaje słaba. Dziś o godzinie 14:30 zaprezentowane zostaną dane na temat budowy domów w USA. Interesująco pod względem danych prezentuje się również czwartek. Na chwilę obecną ciężar uwagi inwestorów przekierowany został na Europejski Bank Centralny. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,65 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

Dziś nie zabrakło danych z Polski. Powyżej prognoz zaprezentowała się produkcja przemysłowa, która w ujęciu rok do roku przy oczekiwaniach 3,8% wyniosła 4,5%. Lekkie rozczarowanie przyniosły wyniki sprzedaży detalicznej, które przy prognozach 6,9% wykazały 6%. Dane nie miały jednak znaczącego wpływu na kurs złotego. Inwestorzy z uwagą śledzą dziś również wydarzenia polityczne w kraju. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,82 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt odbicie

W parze ze złotym sił nabiera dziś również funt. Nie można jednak powiedzieć aby pozycja tej waluty była silna. Jest to raczej odreagowanie wczorajszego spadku. Najbliższe dane z tego kraju pojawią się dopiero jutro. Przed południem zaprezentowane zostaną mianowicie informacje na temat sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,76 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.07.2017 14:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000