KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

inflacja, dane, makroekonomia, inflacja konsumencka, Ekantor.pl

Inflacja – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Pełzająca albo galopująca; wewnętrzna albo endogeniczna; otwarta, tłumiona lub jawna. To nie określenia choroby zakaźnej. To rodzaje inflacji.   Jej pojęcie leży u podstaw większości dziedzin finansowych a Read more

W świat z Ekantor.pl #4: Drogie życie w Kostaryce i Panamie

Kostaryka i Panama to kraje, które mogą okazać się sporym obciążeniem dla portfela każdego turysty. Jest jednak sposób by zwiedzić je i nie stracić wszystkich pieniędzy. Jaki? Dowiecie się tego Read more

Złoty już nie taki silny (komentarz walutowy 19.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś inwestorzy odwrócili się od złotego, w wyniku czego traci on względem podstawowych walut. Jest to między innymi efekt wyciszenia nastrojów wokół dolara. Połowa tygodnia zapewniła jednak wiele emocji po stronie krajowej i to zarówno tych ekonomicznych, jak i politycznych.

 

Delikatny spadek

Kurs EUR/USD skorygował dziś nieznacznie wczorajszy wzrost, jednak para ta wciąż utrzymuje się powyżej 1,15. Za słabość dolara w ostatnich dniach odpowiadały wiadomości napływające ze Stanów Zjednoczonych. Dziś rynek zapozna się jeszcze z danymi dotyczącymi sektora budowlanego w tym kraju, jednak inwestorzy zaczynają nastrajać się już na jutrzejsze posiedzenie ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,15 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Jutro ECB i M.Draghi

Kalendarz makro dla strefy euro nie przyniósł dziś żadnych wiadomości, stąd też rynek żyje tym co już się wydarzyło (problemy administracji Trumpa z wdrażaniem Obamacare) lub tym co też ma się wydarzyć. Mowa o zaplanowanym na jutro spotkaniu decydentów ECB, którzy obradować będą na temat wysokości stóp procentowych. Kluczową rolę może odegrać Mario Draghi. W trakcie trwania konferencji z jego udziałem inwestorzy wypatrywać będą “jastrzębich” sygnałów. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,21.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar się podnosi, ale jeszcze nie wstaje

Złoty traci dziś również w parze z dolarem, jednak pozycja amerykańskiej waluty wciąż pozostaje słaba. Dziś o godzinie 14:30 zaprezentowane zostaną dane na temat budowy domów w USA. Interesująco pod względem danych prezentuje się również czwartek. Na chwilę obecną ciężar uwagi inwestorów przekierowany został na Europejski Bank Centralny. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,65 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Polski

Dziś nie zabrakło danych z Polski. Powyżej prognoz zaprezentowała się produkcja przemysłowa, która w ujęciu rok do roku przy oczekiwaniach 3,8% wyniosła 4,5%. Lekkie rozczarowanie przyniosły wyniki sprzedaży detalicznej, które przy prognozach 6,9% wykazały 6%. Dane nie miały jednak znaczącego wpływu na kurs złotego. Inwestorzy z uwagą śledzą dziś również wydarzenia polityczne w kraju. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,82 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt odbicie

W parze ze złotym sił nabiera dziś również funt. Nie można jednak powiedzieć aby pozycja tej waluty była silna. Jest to raczej odreagowanie wczorajszego spadku. Najbliższe dane z tego kraju pojawią się dopiero jutro. Przed południem zaprezentowane zostaną mianowicie informacje na temat sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,76 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.07.2017 14:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000