KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty Read more

Kulinarny komentarz walutowy Mateusza Truszkiewicza z MasterChef Junior

Choć przepis na wymianę walut jest szybki i prosty (możecie znaleźć go w tym miejscu) to już codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym może się okazać zadaniem równie uciążliwym, Read more

Złoty nie reaguje na kryzys (komentarz walutowy 19.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Polska waluta choć osłabiona, nie reaguje na informacje dotyczące kryzysu w Sejmie. Mimo, że sytuacja w kraju może budzić niepokój, to dla inwestorów wciąż kluczowe pozostają sygnały zza oceanu. Dzisiejsze wystąpienie szefowej Fed może wytyczyć tor dolarowi w nadchodzących dniach.

 

Euro nadal słabe

Po decyzji o podniesieniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych o 25 punktów bazowych, europejska waluta również na początku tygodnia musi mierzyć się z siłą dolara. Publikowane w tym czasie dane nie są w stanie zmienić sentymentu do euro. Podczas dzisiejszej sesji rynek zapoznał się z nastrojami panującymi wśród niemieckich przedsiębiorców. Mimo, że indeks pozytywnie zaskoczył, to na wykresie głównej pary walutowej nie odnotowano zmian. Wahania mogą natomiast wywołać wieczorne słowa Janet Yellen. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,04 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty nastawiony globalnie

Wbrew nerwowości na polskiej scenie politycznej, złotemu udaje się dziś umocnić swoją pozycję w parze z euro. Krajowy pieniądz wciąż pozostaje silnie związany z globalnymi nastrojami, a informacje z Polski również te optymistyczne przyjmowane są z mniejszym zaangażowaniem. Dziś inwestorzy poznali m.in. dane na temat produkcji przemysłowej, które wzrosły powyżej oczekiwań inwestorów i wyniosły 1,9% oraz sprzedaży detalicznej, która przy oczekiwaniach -4,7% osiągnęła -3,3%. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,40 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wieczorem wystąpienie Fed

Sytuację w parze USD/PLN można dziś uznać za unormowaną. Silny wzrost dolara, który rozpoczął się w zeszłym tygodniu i sięgnął w szczycie wartości 4,27 PLN został wyhamowany. Wieczorem polska waluta będzie musiała zmierzyć się jeszcze z tonem wypowiedzi szefowej Fed Janet Yellen, która omówi temat sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Na wykresie tej pary również nie było widać wpływu negatywnych wiadomości z Polski. Dziś średnie notowania dolara osiągnęły wartość 4,22 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Spokojny początek

Spokojnie zaczął się również tydzień dla polskiej waluty w parze z frankiem szwajcarskim, a problemy toczące się przed Sejmem na chwilę obecną nie zwiększyły awersji do złotego. Nie można jednak wykluczyć, że stanie się tak w dalszej perspektywie. Dużą rolę w tej kwestii może odegrać ocena sytuacji przez agencje ratingowe. Dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt słabnie

Złoty zyskuje dziś w parze z funtem, mimo że ostatnie dane z tego kraju nie wykazywały obaw o Brexit. W nadchodzących dniach inwestorzy zapoznają się z odczytami dotyczącymi sprzedaży detalicznej oraz finalnego PKB. Dziś z kolei brytyjska waluta osuwa się z pozycji 5,29 do 5,22. Na relację tej pary w najbliższym czasie mogą wpływać nie tylko globalne nastroje, ale także dalsze postanowienia w sprawie opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Średnia wartość funta osiągnęła dziś 5,23 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

19.12.2016 15:27
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000