KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

kursy walut, analiza finansowa, komentarze walutowe

Czym jest średni kurs NBP?

Osoby często wyjeżdżające za zagranicę lub utrzymujące aktywne kontakty handlowe z przedsiębiorstwami spoza rynku krajowego potrzebują regularnej informacji o kursie walutowym. Jednym z jej najlepszych źródeł są publikowane przez banki Read more

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more

Złoty osłabiony. Komentarz walutowy 27.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowa sesja upływa na dalszym umacnianiu pozycji dolara oraz osłabieniu złotego zarówno względem amerykańskiej waluty, jak i euro. A to nie koniec rynkowych emocji na dziś. Późnym wieczorem poznamy jeszcze plany D.Trumpa w sprawie reformy podatkowej.

 

Dolar ma powody do siły

Kurs EUR/USD kontynuuje ruch w dół. Przyczyniły się między innymi do tego słowa Janet Yellen. Prezes Fed w trakcie wczorajszego wystąpienia zdołała podtrzymać oczekiwania wobec trzeciej podwyżki jeszcze w tym roku. Teraz rynek skupi się jednak na słowach prezydenta USA. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty osłabiony

Na fali atmosfery wokół amerykańskiej waluty, traci złoty w parze z euro. Skromny kalendarz danych nie sprzyja odmianie tej relacji. W Eurolandzie mieliśmy jedynie publikację podaży pieniądza M3 oraz wystąpienie Danièle Nouy z zarządu ECB. W połowie tygodnia uwaga rynku skierowana jest jednak na Stanach Zjednoczonych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na słowa D.Trumpa

Dolar daje znać o swojej sile również złotemu. Widmo podwyżek stóp procentowych wspiera notowania amerykańskiej waluty, ale nie tylko. Późnym wieczorem Donald Trump zaprezentować ma szczegóły na temat reformy podatkowej. Jeżeli plan będzie miał szansę zdobyć poparcie Kongresu – dolar może zyskać kolejną siłę. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,66.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty słabszy również wobec franka

Kolejny dzień bez krajowych danych. Złoty mimo to traci w związku z atmosferą panującą na szerokim rynku. Dopiero jutro pojawią się pierwsze krajowe informacje. Złoty może jednak pozostać osłabiony. Choćby z tego powodu, że w Polsce trudno jest wypatrywać w bliskiej przyszłości zacieśnienia polityki. Dziś średnia franka osiągnęła 3,75 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt wciąż zyskuje

Solidny wzrost odnotował również funt. Brytyjska waluta zyskuje w związku z oczekiwaniami, co do możliwości BoE oraz spokojniejszym tonem wypowiedzi premier Theresy May w sprawie Brexitu. Dziś inwestorzy poznali również dane na temat sprzedaży detalicznej wg CBI. Wynik znacznie przewyższył prognozy. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,91 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.09.2017 15:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000