KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

podróż, majówka, weekend majowy, Ekantor.pl

Weekend majowy – gdzie warto się wybrać?

Może być grill, kiełbaski i domek nad podmiejskim jeziorem; ale czemu nie zrobić czegoś ciekawszego na długi weekend? Zobacz jakie kierunki mogą zamienić kilka majowych dni w fantastyczną przygodę.   Read more
Jedzenie ze złota

Jedzenie ze złota – 7 najdroższych produktów świata

Wykwintne, unikalne i pełne przepychu, a do tego warte więcej niż zwykły człowiek zarabia w ciągu miesiąca. Najdroższe dania na świecie niezmiennie budzą zachwyt i kontrowersje. Zobacz, co zadowala podniebienia Read more

Złoty zyskał. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 20-24.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był dobry tydzień dla polskiej waluty. Nastroje panujące na szerokim rynku oraz dane krajowe pozwoliły złotemu umocnić pozycję. Uwaga inwestorów w tym czasie skupiona była m.in. wokół niemieckiej polityki oraz planów Fed.

 

Zmienność nastrojów

Pierwsza połowa tygodnia to przede wszystkim osłabienie pozycji wspólnej waluty w parze z dolarem. Rynek z powodu braku silniejszego bodźca skupił się na trudnościach w uzyskaniu porozumienia w sprawie koalicji w Niemczech. Już w środę temat ten zaczął wygaszać się, a inwestorzy zwrócili uwagę na minutki FOMC, które pokazały, że trudno jest liczyć na ostrzejszą postawę Fed w przyszłym roku, co z kolei przełożyło się na spadek atrakcyjności dolara. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD .
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty silny

Mimo zmienności w głównej parze, polska waluta od początku tygodnia próbowała wypracować silniejszą pozycję wobec euro. Udało się. Jeszcze w poniedziałek kurs EUR/PLN pokazywał wartość 4,23. Złoty nie poddał się więc europejskim obawom o przedterminowe wybory w Niemczech i skorzystał z braku silniejszych czynników ryzyka oraz krajowych danych. Dziś średnia wartość euro pokazała wartość 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

 

Dolar stracił

Złoty umocnił się również względem dolara. Choć amerykańska waluta ma wciąż silne fundamenty, to jednak rynek zachowuje pewną ostrożność w związku z niepewną przyszłością reformy podatkowej Donalda Trumpa oraz ścieżki podwyżek stóp procentowych w USA. Warto również zauważyć, że w tym tygodniu w Stanach Zjednoczonych odbywało się Święto Dziękczynienia, a to oznacza, że aktywność inwestorów była mniejsza. Dziś średni kurs USD/PLN pokazał wartość 3,54.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane zmienią politykę?

W ostatnich dniach nie zabrakło krajowych odczytów. Szczególną uwagę przykuwały te zaprezentowane w poniedziałek. Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła bardziej niż się spodziewano, a wyniki sprzedaży detalicznej okazały się solidne. Daje to pewną szansę na zaostrzenie retoryki NBP w przyszłym roku. Dziś średnia wartość franka pokazała wartość 3,61 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt wciąż traci

Brytyjska waluta pozostaje słaba. W tym tygodniu pojawiło się kilka danych z tego kraju. Przede wszystkim w czwartek poznaliśmy zrewidowane PKB, które nie było zaskoczeniem. W przeciwieństwie do sprzedaży detalicznej wg CBI, która odnotowała znaczący wzrost. Dziś średnie notowania funta wyniosły 4,72 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

24.11.2017 14:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000