KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

leasing konsumencki, leasing osobisty leasing osoby prywatnej na samochód, auto Ekantor.pl

Leasing także dla klienta indywidualnego. Jak wybrać?

Chcesz kupić komputer lub samochód, ale brak Ci funduszy? Kredyt to nie jedyne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać - dowiedź się, na czym polega alternatywna forma finansowania, czyli leasing konsumencki. Read more
frank szwajcarski

„Skazany na 30 lat” – czy frankowiczom należy się pomoc? [rozmowa]

Dwa lata po historycznym uwolnieniu przez bank szwajcarski kursu franka, w Polsce wciąż nie udało się zamknąć tematu związanego z kredytami w tej walucie. Trudność stanowi znalezienie rozwiązania, które Read more

Złoty zyskuje. Komentarz walutowy 11.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pierwsza połowa tego tygodnia nie przynosi zbyt wielu informacji ekonomicznych, stąd też rynek skupia się na napięciach geopolitycznych. Wczoraj szef rządu Katalonii odroczył działania niepodległościowe, co uspokoiło emocje na rynku i pozwoliło na umocnienie złotego. Dziś uwaga rynku skierowana jest na banki centralne.

 

Uwaga w stronę ECB?

Połowa tygodnia za nami, a danych wciąż jak na lekarstwo. Wczorajsze wiadomości napływające z Katalonii uspokoiły emocje wokół europejskiej waluty i teraz inwestorzy ponownie powinni skierować uwagę na działania ECB. Już 26 października bank odbędzie kolejne posiedzenie w sprawie stóp procentowych i być może zdradzi plany dotyczące programu QE. Dolar osłabiony jest niepewnością związaną z przyszłością reformy podatkowej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

W związku z poprawą atmosfery zyskuje złoty w parze EUR/PLN.  W dzisiejszym kalendarium, jedyną pozycją mogącą zwrócić uwagę inwestorów jest zaplanowane na późny wieczór wystąpienie członka zarządu ECB – Petera Praeta. Więcej wypowiedzi członków banku poznamy jutro. Odbędzie się również konferencja z udziałem Mario Draghiego.  Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,28 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Plany FOMC

Dziś o godzinie 20:00 zostanie zaprezentowany protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Rynek przygotowuje się już co prawda do trzeciej podwyżki stóp procentowych w USA, która miałaby nastąpić w grudniu, jednak pod znakiem zapytania wciąż pozostaje przyszła ścieżka Fed. Część uwagi kieruje się również na D.Trumpa, który przedstawia swoje pomysły na zatrzymanie firm w kraju. Rosną natomiast obawy o problemy z przeforsowaniem reformy podatkowej. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,62 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Z kraju niewiele
Również w krajowym kalendarzu nie ma dziś danych. Złoty podąża więc tropem wyznaczonym przez nastroje panujące na szerokim rynku. Dopiero jutrzejsza sesja przyniesie ważne, ekonomiczne informacje. Opublikowana zostanie bowiem finalna inflacja CPI za wrzesień. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,71 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wielka Brytania bez danych

Funt odpoczywa po zeszłotygodniowym spadku, kiedy to na jego niekorzyść oddziaływały zarówno informacje dotyczące brexitu, jak i niepewnej przyszłości Theresy May na stanowisku premiera. Premier Wielkiej Brytanii zdementowała doniesienia, mino to funt jednak pozostał słaby. Do końca tygodnia kalendarz dla tego kraju pozostaje pusty. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,77 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.10.2017 14:18
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000