KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

bank

Banki walczą o pieniądze. Mają do tego odpowiednie narzędzie

Banki nie pozostają bierne w walce z dłużnikami. Po zlikwidowaniu bankowego tytułu egzekucyjnego pojawił się nowy sposób na to, by mogły one odzyskać należności od klientów - mowa o sądowym Read more
wymiana walut online w kantorach internetowych

Najczęstsze obawy dotyczące wymiany walut online

Coraz częściej korzystamy z możliwości wymiany walut za pomocą internetu. Wielu z nas jednak unika takiej właśnie możliwości, przedstawiając liczne obawy związane z taką formą. Oto najczęstsze wątpliwości i lęki Read more

Zmiana nastawienia. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 06.02-10.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Kończący się dziś tydzień, pod względem ilości publikowanych danych makroekonomicznych, prezentował się dość skromnie. Mimo to, utrzymujące się od stycznia nastroje na rynku, zaczęły się zmieniać. Dolar odnotował wzrost wartości, osłabiła się natomiast polska waluta.

 

Dolar silniejszy lecz czeka na kolejne sygnały

Dolar nie rozpoczął tygodnia zbyt optymistycznie, a to za sprawą mieszanych odczuć wobec piątkowego raportu z rynku pracy, który wykazał zmniejszoną dynamikę płac. Uwaga inwestorów w kolejnych dniach skupiła się na sygnałach wysyłanych przez Fed, a część z nich podsyciła apetyt, co do trzech podwyżek stóp procentowych w tym roku. Poza tym rynek wciąż wyczekuje na decyzje Donalda Trumpa w sprawie podatków. Dziś średni kurs EUR/USD osiągnął wartość 1,06.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Obawy o Europę

Ostatnich kilka dni przyniosło również zmianę nastawienia względem polskiego pieniądza. We wtorek złotówka w parze z euro zaczęła słabnąć, chociaż ruch ten nie był gwałtowny. Odpowiadały za niego przede wszystkim budzące się niepokoje o zbliżające się wybory w Europie, które wywoływały słabość euro w głównej parze walutowej, ale też podbijały awersję do ryzykownych aktywów. Dziś średnia wartość EUR/PLN osiągnęła 4,29.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Uwaga w kierunku Fed

Spokojnie, jednak konsekwentnie wzbił się także dolar na wykresie ze złotówką. Ważne dla tej pary wciąż pozostają nastroje kumulujące się w okół decyzji Rezerwy Federalnej, a część z nich nie wyklucza podwyżki w trakcie marcowego posiedzenia. Teraz inwestorzy wyczekują wystąpienia szefowej Fed, które zaplanowane jest na najbliższy wtorek. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,04 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Zgodnie z nastrojami

Relacja mająca miejsce w parze CHF/PLN wkomponowała się w ogólnoświatowe nastroje. Z informacji krajowych uwagę w ostatnich dniach zwróciło czwartkowe expose ministra Waszczykowskiego, w którym podkreślił konieczność naprawy UE. Duże emocje wywołały również wiadomości w sprawie pomocy dla Frankowiczów, które najprawdopodobniej zakładałyby jedynie konieczność zwrotu spreadów. W środę RPP poinformowało o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, ale informacja ta nie wpłynęła na notowania walut. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit nadal w centrum

Słabiej zachowywał się w ostatnim czasie złoty wobec brytyjskiej waluty. W tym tygodniu oprócz kilku danych z Wysp Brytyjskich, w tym znacznie lepszy od oczekiwań wynik produkcji przemysłowej, z który został przedstawiony dziś. Uwaga rynku w przeważającej części skupiona jest na postanowieniach w sprawie Brexitu. W czwartek Izba Gmin poparła projekt Theresy May. Nie bez znaczenia były również sygnały ze strony BoE, w tym jastrzębia postawa Kristin Forbes. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 5,03 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.02.2017 15:10
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000