KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

dolar, USD,

Ile kosztuje dolar?

Baksy, zielone, dolce - określeń na dolary jest wiele, ale odpowiedź na pytanie po ile dolar? - zwykle jedna. W okolicach 4 złotych. Takie myślenie o dolarze utrzymuje się w ... Czytaj całość
Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym ... Czytaj całość

Żużlowcy Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra zmienili pracę


Trzech zawodników drużyny Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra postanowiło zostać pracownikami internetowego kantoru wymiany walut. Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel i Patryk Dudek to żużlowcy, którzy na jeden dzień przejęli stanowiska u tytularnego sponsora swojego klubu. Podsumowaniem akcji jest film relacjonujący przedsięwzięcie pod hasłem “Jedna drużyna, jeden kierunek”.

Na początku tygodnia Pepe, Hampel i Duzers zapomnieli o kevlarach i ubrali się w firmowe koszulki. Stadion zamienili na biurowiec w centrum miasta, natomiast motocykle na klawiatury.

 

Tak wygląda praca w kantorze internetowym z przymrużeniem oka

“Co by było, gdyby zawodnicy Ekantor.pl Falubazu pracowali u swojego sponsora tytularnego?” – takie pytanie rozpoczyna krótkometrażowy film z udziałem zielonogórskich żużlowców. W kolejnych ujęciach widać, jak przejmują oni stanowiska pracowników firmy. Relację z przedsięwzięcia można było obserwować również na fanpage Ekantor.pl, gdzie Patryk Dudek publikował posty z życia firmy. Widać na nich między innymi Jarosława Hampela zaangażowanego w programowanie, a także Piotra Protasiewicza, zmagającego się z wykresami, danymi makroekonomicznymi i… kanapką. Efekty jego pracy zostały opublikowane w formie komentarza walutowego, który w osobliwy sposób połączył dwa tak odległe światy – finansowy oraz sportowy. W notce o autorze można było przeczytać m.in., że jego pasja do ekonomii “narodziła się niespodziewanie i równie niespodziewany okazuje się sposób, w jaki reaguje on na sygnały rynku Forex.” Czas publikacji przypadał na dzień po wyborach we Francji, dlatego w jego analizie nie zabrakło wpływu tego wydarzenia na rynek walutowy

– Tuż przed metą szprycą oberwali François Fillon i Jean-Luc Mélenchon, w związku z czym podczas rewanżu zaplanowanego na 7. maja spotka się dwójka kandydatów – Emmanuel Macron i Marine Le Pen. Zwycięstwo w pierwszym meczu centrowego kandydata poprawiło nastroje na europejskich trybunach i sprawiło, że kurs EUR/USD wystrzelił spod taśmy sięgając wartości 1,08 – zaznacza “młodszy analityk walutowy” Piotr Protasiewicz.

 

Można działać nieszablonowo, także w finansach

Inicjatywa została bardzo dobrze przyjęta, nie tylko przez kibiców. Film w zaledwie kilka godzin zyskał 15 tysięcy wyświetleń a liczba ta wciąż rośnie. Projekt, choć przede wszystkim był gestem w stronę miłośników czarnego sportu, to okazał się również doskonałym sposobem na przybliżenie, tak niekiedy trudnego w odbiorze języka finansów.

– Branża finansowa narzuca pewne, dość sztywne ramy działań marketingowych. Tutaj liczy się przede wszystkim budowanie relacji opartej na zaufaniu, a próba wyjścia poza te ramy może okazać się ryzykowna. Niewiele firm się tego podejmuje, dlatego potencjał mediów społecznościowych w świecie finansów jest wciąż niewykorzystany. Myślę, że udało nam się znaleźć równowagę by zaoferować naszym odbiorcom nieco przystępniejszą treść, nie tracąc przy tym wiarygodności. Komentarz walutowy opublikowany pod nazwiskiem żużlowca – choć momentami wywoływał uśmiech – to jednak zawierał konkretne, sprawdzone informacje – mówi Adam Trześniowski, kierownik marketingu w firmie Ekantor.pl.

 

sprawdz-kalkulator

 

Film jest kolejnym przedsięwzięciem Ekantor.pl i Falubazu Zielona Góra od czasu objęcia sponsoringiem tytularnym klubu. Kibice od tego momentu zaskakiwani są pomysłami promującymi tę współpracę. Wśród wcześniejszych akcji warto wymienić m.in. udekorowanie aut balonami na jednym z zielonogórskich osiedli, a także robiącą wrażenie iluminację wyświetlaną na budynku firmy w centrum miasta.

 


25.04.2017 14:34
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000