KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele Read more
bank

Banki walczą o pieniądze. Mają do tego odpowiednie narzędzie

Banki nie pozostają bierne w walce z dłużnikami. Po zlikwidowaniu bankowego tytułu egzekucyjnego pojawił się nowy sposób na to, by mogły one odzyskać należności od klientów - mowa o sądowym Read more

Atmosfera wyczekiwania (komentarz walutowy 02.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsze notowania walut podyktowane były przede wszystkim nastrojami kumulującymi się wokół najbliższego posiedzenia FOMC. Pod tym kątem ciekawie prezentować się będzie piątkowa sesja, w trakcie której przemówi m.in. prezes Fed Janet Yellen. Dziś natomiast rynki poznały dane o inflacji w Strefie Euro.

 

Dolar wciąż się umacnia

Wczoraj w godzinach popołudniowych, osłabione relacjami z USA euro, próbowało wyhamować aprecjację dolara. Dziś ten ruch został jednak wymazany. Ma to związek ze wzrostem oczekiwań wobec marcowej podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Dziś średni kurs EUR/USD osiągnął wartość 1,05.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro bez niespodzianek

Czwartek rozpoczął się dla złotego spokojnie. Mimo, że dzisiejsza sesja przyniosła wzrost wspólnej waluty, to jednak wciąż oscyluje ona wokół wartości 4,29 PLN. Inwestorzy zapoznali się z danymi o inflacji w Strefie Euro. Odczyty nie okazały się zaskoczeniem. Wstępna inflacja wzrosła do 2%, natomiast inflacja PPI w ujęciu miesięcznym wykazała 0,7%, wobec oczekiwań na poziomie 0,5%. Dziś para EUR/PLN osiągnęła średnią wartość 4,29.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Decyzja FOMC już 15 marca

Umocnienie dolara było dziś widocznie również w parze z polskim pieniądzem, gdzie amerykańska waluta sięgnęła wartości 4,08 PLN. Inwestorzy w najbliższych dniach będą bacznie obserwować się wszelkim sygnałom, mogącym świadczyć o marcowej podwyżce stóp procentowych. Szczególne znaczenie będą mieć jutrzejsze przemówienia przedstawicieli Fed oraz przyszłotygodniowy raport z rynku pracy w USA. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,08 PLN.
USD/PLN

USD,PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty podatny na globalne nastroje

Pobudzenie, po wczorajszym spadku wartości, można było dziś zaobserwować w parze CHF/PLN. Brak kluczowych danych z kraju sprawił, że polska waluta uzależniona jest przede wszystkim od globalnych nastrojów – a te w najbliższym czasie mogą okazać się dla niej niezbyt sprzyjające. Do końca tygodnia krajowy kalendarz danych pozostaje pusty. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,03 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt słaby

W kierunku północy kierował się dzisiejszy wykres pary GBP/PLN, mimo to funtowi daleko do wartości prezentowanych na początku tygodnia. W nocy brytyjska waluta w kulminacyjnym momencie spadła do pozycji 4,97 PLN. Najbliższe odczyty z tego kraju pojawią się dopiero jutro. Opublikowany zostanie indeks PMI dla usług – rynek spodziewa się nieznacznego spadku względem lutowych danych. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 5,01 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.03.2017 14:59
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000