KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emmanuel Macron, Beata Szydło

Czy Polska znajdzie się w cieniu Europy? Macron: Polacy zasługują na więcej.

Prezydent Francji coraz ostrzej wypowiada się na temat polskiej polityki i zauważa, że kraj nad Wisłą sam izoluje się od państw Europy. Polskie media mówią o dyplomatycznym spięciu, francuskie o Read more

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more

Bankierzy, nieliczne dane i reforma. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 06-10.11.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Pod względem makroekonomicznym to był dość ubogi tydzień. Słowa bankierów centralnych przeplatane były pojedynczymi danymi. W środę natomiast poznaliśmy stanowisko RPP dotyczące stóp procentowych.

 

Co dalej z reformą podatkową?

W porównaniu do ubiegłego tygodnia – ten przyniósł niezbyt wiele informacji. Atmosfera wokół dolara budowana była więc emocjami związanymi z reformą podatkową. Pojawiają się obawy o brak jedności w obozie Republikanów. Przez cały tydzień kurs EUR/USD oscylował w okolicach 1,15-1,16. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,16 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Słowa ECB

Patrząc na kalendarz makroekonomiczny strefy euro na początku tygodnia poznaliśmy lepszy od prognoz indeks PMI dla usług. W kolejnych dniach przeważająca część wydarzeń to wystąpienia członków ECB. Można jednak powiedzieć, że to co dla rynku walutowego było najważniejsze, czyli przyszłość programu QE, jest już jasna. Znaczenie słów bankierów na notowania euro nie były więc znaczące. Dziś średnia wartość euro wyniosła  4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed i D.Trump dyktują emocje

Niewiele działo się również w kalendarzu Stanów Zjednoczonych. We wtorek odbyło się wystąpienie Janet Yellen, która wraz z końcem stycznia 2018 przestaje być szefową Fed. Decyzją Donalda Trumpa zastąpi ją Jerome Powell. Dolar czeka na grudniową podwyżkę stóp procentowych, równocześnie śledząc informacje związane z reformą podatkową. Dziś średnia wartość dolara wyniosła  3,63 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

RPP mało “jastrzębia”

Jeżeli chodzi o złotego to można powiedzieć, że podąża on zgodnie z torem nastrojów na szerokim rynku. Choć w tym tygodniu nie zabrakło krajowych informacji. Mowa o decyzji RPP. Ta nie zaskoczyła, choć niespodzianką był mniej “jastrzębi” jak tego oczekiwano ton na konferencji po posiedzeniu. Dziś średnia wartość franka wyniosła  3,64 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt sobie nie poradził

Do połowy tygodnia funt starał się odrobić straty odnotowane po posiedzeniu BoE, w trakcie którego co prawda podniesiono stopy procentowe, jednak “gołębi” komunikat osłabił brytyjską walutę. W tym tygodniu zaprezentowano pojedyncze dane z Wielkiej Brytanii. Dziś natomiast kończy się kolejna runda pierwszego etapu negocjacji w sprawie brexitu. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.11.2017 14:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000