KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog, ciekawostki walutowe, kryptowaluty, kryptowaluta, bitcoin

7 ciekawostek walutowych – kto jest za a kto przeciw kryptowalutom?

Kryptowaluty wciąż są tematem numer jeden na rynkach finansowych. Jedni ich zakazują, inni otwierają przed nimi granice. Nikt jednak nie potrafi przewidzieć jak cyfrowy pieniądz zachowa się w przyszłości. Read more
Berlin, Niemcy, zwiedzanie, podróż, Ekantor.pl

Berlin jakiego nie znasz. Alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Jeżeli masz dość tłumów pod Bramą Brandenburską a kawa na wieży telewizyjnej nie smakuje jak kiedyś - oto przewodnik dla Ciebie. Odkryj Berlin jakiego nie znasz.   Ktoś kto uważa, Read more

Brak apetytu na dolara (komentarz walutowy 17.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia przebiega w tonie nastrojów sprzed weekendu, kiedy to doszło do osłabienia dolara po publikacji rozczarowujących danych. Z sytuacji tej skorzystała polska waluta.

 

Dolar bez wsparcia danych

Choć Janet Yellen – prezes Fed – zaznaczyła zasadność dalszych podwyżek, to jednak jej retoryka dla rynku zabrzmiała nieco bardziej “gołębio”. W dodatku piątkowe dane na temat inflacji konsumenckiej w USA oraz sprzedaży detalicznej okazały się być poniżej prognoz. To znacznie zmniejszyło apetyt inwestorów na amerykańską walutę. Dziś dane o inflacji zaprezentowane zostały w Eurolandzie. Średni kurs EUR/USD osiągnął dziś wartość 1,14.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Inflacja zgodna z prognozami

Sytuacja w głównej parze pozwoliła umocnić pozycję złotego względem euro i kurs w pewnym momencie wykazał nawet wartość 4,19 PLN. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy zapoznali się z inflacją konsumencką w strefie euro, która okazała się zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami. Kluczowym wydarzeniem tygodnia pozostaje konferencja M. Draghiego po posiedzeniu ECB w sprawie stóp procentowych. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,20.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Rozczarowanie goni rozczarowanie

Atmosfera rynkowa nie sprzyja dolarowi, który w ostatnich dniach solidnie stracił w parze ze złotym. Rozczarowujące dane, a także postawa Rezerwy Federalnej sprawiły, że kurs USD/PLN zszedł poniżej bariery 3,70. Dziś jedyną pozycją w kalendarzu z USA był indeks Indeks NY Empire State obrazujący koniunkturę gospodarczą w tym stanie. Odczyt również okazał się słabszy od prognoz. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,66 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Danych z Polski nie zabraknie

Krajowych odczytów w kalendarzu dziś zabrakło, jednak kolejne dni przyniosą wiele interesujących danych. Już jutro zaprezentowane zostaną informacje z rynku pracy, w środę natomiast pojawią się dane o produkcji i sprzedaży detalicznej. Dziś jednak złoty traci w parze z frankiem i średni kurs CHF/PLN osiąga wartość 3,82.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro ciekawe dane

O lepszą pozycję wciąż walczy funt. Dzisiejszy wzrost w parze GBP/PLN został jednak wymazany i brytyjska waluta po raz kolejny znalazła się pod poziomem 4,80 PLN. Dzisiejsze kalendarium także dla Wysp było puste. Jutro rynek pozna odczyty na tema inflacji, a w czwartek zaprezentowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

17.07.2017 15:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000