KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump prezydentem USA

Nadchodzi Trump. Dolar reaguje

Amerykanie zdecydowali. 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Niepewność, awersja do ryzyka, poszukiwanie bezpieczeństwa. Tego spodziewał się rynek w przypadku zwycięstwa kandydata Republikanów. Historia lubi jednak zaskakwiać. ... Czytaj całość

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie ... Czytaj całość

Brak apetytu na dolara (komentarz walutowy 17.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Początek tygodnia przebiega w tonie nastrojów sprzed weekendu, kiedy to doszło do osłabienia dolara po publikacji rozczarowujących danych. Z sytuacji tej skorzystała polska waluta.

 

Dolar bez wsparcia danych

Choć Janet Yellen – prezes Fed – zaznaczyła zasadność dalszych podwyżek, to jednak jej retoryka dla rynku zabrzmiała nieco bardziej “gołębio”. W dodatku piątkowe dane na temat inflacji konsumenckiej w USA oraz sprzedaży detalicznej okazały się być poniżej prognoz. To znacznie zmniejszyło apetyt inwestorów na amerykańską walutę. Dziś dane o inflacji zaprezentowane zostały w Eurolandzie. Średni kurs EUR/USD osiągnął dziś wartość 1,14.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Inflacja zgodna z prognozami

Sytuacja w głównej parze pozwoliła umocnić pozycję złotego względem euro i kurs w pewnym momencie wykazał nawet wartość 4,19 PLN. Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy zapoznali się z inflacją konsumencką w strefie euro, która okazała się zgodna z wcześniejszymi przewidywaniami. Kluczowym wydarzeniem tygodnia pozostaje konferencja M. Draghiego po posiedzeniu ECB w sprawie stóp procentowych. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,20.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Rozczarowanie goni rozczarowanie

Atmosfera rynkowa nie sprzyja dolarowi, który w ostatnich dniach solidnie stracił w parze ze złotym. Rozczarowujące dane, a także postawa Rezerwy Federalnej sprawiły, że kurs USD/PLN zszedł poniżej bariery 3,70. Dziś jedyną pozycją w kalendarzu z USA był indeks Indeks NY Empire State obrazujący koniunkturę gospodarczą w tym stanie. Odczyt również okazał się słabszy od prognoz. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,66 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Danych z Polski nie zabraknie

Krajowych odczytów w kalendarzu dziś zabrakło, jednak kolejne dni przyniosą wiele interesujących danych. Już jutro zaprezentowane zostaną informacje z rynku pracy, w środę natomiast pojawią się dane o produkcji i sprzedaży detalicznej. Dziś jednak złoty traci w parze z frankiem i średni kurs CHF/PLN osiąga wartość 3,82.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro ciekawe dane

O lepszą pozycję wciąż walczy funt. Dzisiejszy wzrost w parze GBP/PLN został jednak wymazany i brytyjska waluta po raz kolejny znalazła się pod poziomem 4,80 PLN. Dzisiejsze kalendarium także dla Wysp było puste. Jutro rynek pozna odczyty na tema inflacji, a w czwartek zaprezentowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

17.07.2017 15:23
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000