KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Bank of England, BoE, Mark Carney, Ekantor.pl

Mark Carney – jak prezes Banku Anglii radzi sobie z wyzwaniami?

Mówią o nim “point-man” - zwiadowca, ten który idzie na przedzie i prowadzi resztę. Wiadomo, że jemu może oberwać się najbardziej, ale również sukces należy w pełni do niego. Taka Read more

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more

Brexit i reforma podatkowa. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 27.11-01.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W tym tygodniu mianem wydarzeń tygodnia nazwać można przede wszystkim dalsze losy reformy podatkowej w USA oraz wstępne porozumienie w sprawie rachunku za Brexit. Na przełomie miesięcy nie zabrakło jednak również ważnych informacji makroekonomicznych.

 

Wiele informacji z USA

Nowy tydzień, pod względem danych, rozpoczął się sennie. W poniedziałek informacje napłynęły jedynie ze Stanów Zjednoczonych. Również we wtorek uwaga skupiała się przede wszystkim na USA. Znaczenie mogło mieć m.in. wystąpienie Jeromego Powella, który w lutym zastąpi Janet Yellen na stanowisku prezes Fed. Jego słowa nie przyniosły jednak zbyt wielu informacji i rynek powrócił do wydarzenia, które od dłuższego czasu wywołuje emocje. Mowa o reformie podatkowej. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,18.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabszy pod koniec tygodnia

To był kolejny dobry tydzień złotego. Kurs EUR/PLN w kulminacyjnym momencie pokazał 4,18. Mimo to w kolejnych dniach polska waluta zaczęła tracić impet. Między innymi na skutek uspokojenia nastrojów wokół euro, związanych z porozumieniem pomiędzy UE, a Wielką Brytanią. Danych dla całej strefy euro było w tym czasie niewiele. Przede wszystkim w czwartek zaprezentowana została inflacja HICP, a dziś indeks PMI dla przemysłu. Średnia wartość euro pokazała dziś średnią wartość 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przyszłość reformy

Dolar wciąż boryka się z niepewnymi losami reformy podatkowej. Głosowanie w Senacie nad ustawą ma odbyć się dziś około 17:00. Dodatkowo w tym tygodniu doszło do kolejnej próby w wykonaniu Korei Północnej. Rynek jednak zadaje się oswoił się już z kolejnymi doniesieniami na ich temat. Danych dla USA w tym tygodniu nie zabrakło. Inwestorzy poznali m.in. rewizję PKB. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,54 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe dane

W ostatnich dniach pojawiło się również kilka krajowych publikację, a wśród nich finalne PKB za III kwartał oraz inflacja CPI. Dynamika PKB pokazała 4,9%. Inflacja przewyższyła prognozy wyniosła w skali roku 2,5% przy oczekiwaniach 2,3%. Oddziaływanie krajowych danych na sytuację złotego jest jednak dość ograniczone, a to za sprawą postawy RPP. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,60 PLN .
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt zmienny jest

Nie ma spokoju na funcie. Brytyjska waluta raz traci w związku doniesieniami na temat probnlemów Theresy Maym, by za chwilę zyskać. Tym razem przyczyną wzrostów były wiadomości na temat wstępnego porozumienia, które udało się wypracować Wielkiej Brytanii i UE w sprawie wysokości rachunku za brexit. Dziś średnia wartość funta pokazała 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.12.2017 13:57
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000