KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy ... Czytaj całość
Krytpowaluty, bitcoin

Kryptowaluty – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Mimo że pojawiły się niemal 10 lat temu, to na swoje przysłowiowe pięć minut musiały poczekać. Dziś kryptowaluty wywołują coraz więcej zainteresowania. Czy wirtualny pieniądz ma jednak przyszłość?   Czym ... Czytaj całość

Brexit i reforma podatkowa. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 27.11-01.12.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W tym tygodniu mianem wydarzeń tygodnia nazwać można przede wszystkim dalsze losy reformy podatkowej w USA oraz wstępne porozumienie w sprawie rachunku za Brexit. Na przełomie miesięcy nie zabrakło jednak również ważnych informacji makroekonomicznych.

 

Wiele informacji z USA

Nowy tydzień, pod względem danych, rozpoczął się sennie. W poniedziałek informacje napłynęły jedynie ze Stanów Zjednoczonych. Również we wtorek uwaga skupiała się przede wszystkim na USA. Znaczenie mogło mieć m.in. wystąpienie Jeromego Powella, który w lutym zastąpi Janet Yellen na stanowisku prezes Fed. Jego słowa nie przyniosły jednak zbyt wielu informacji i rynek powrócił do wydarzenia, które od dłuższego czasu wywołuje emocje. Mowa o reformie podatkowej. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,18.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słabszy pod koniec tygodnia

To był kolejny dobry tydzień złotego. Kurs EUR/PLN w kulminacyjnym momencie pokazał 4,18. Mimo to w kolejnych dniach polska waluta zaczęła tracić impet. Między innymi na skutek uspokojenia nastrojów wokół euro, związanych z porozumieniem pomiędzy UE, a Wielką Brytanią. Danych dla całej strefy euro było w tym czasie niewiele. Przede wszystkim w czwartek zaprezentowana została inflacja HICP, a dziś indeks PMI dla przemysłu. Średnia wartość euro pokazała dziś średnią wartość 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przyszłość reformy

Dolar wciąż boryka się z niepewnymi losami reformy podatkowej. Głosowanie w Senacie nad ustawą ma odbyć się dziś około 17:00. Dodatkowo w tym tygodniu doszło do kolejnej próby w wykonaniu Korei Północnej. Rynek jednak zadaje się oswoił się już z kolejnymi doniesieniami na ich temat. Danych dla USA w tym tygodniu nie zabrakło. Inwestorzy poznali m.in. rewizję PKB. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,54 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Krajowe dane

W ostatnich dniach pojawiło się również kilka krajowych publikację, a wśród nich finalne PKB za III kwartał oraz inflacja CPI. Dynamika PKB pokazała 4,9%. Inflacja przewyższyła prognozy wyniosła w skali roku 2,5% przy oczekiwaniach 2,3%. Oddziaływanie krajowych danych na sytuację złotego jest jednak dość ograniczone, a to za sprawą postawy RPP. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,60 PLN .
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt zmienny jest

Nie ma spokoju na funcie. Brytyjska waluta raz traci w związku doniesieniami na temat probnlemów Theresy Maym, by za chwilę zyskać. Tym razem przyczyną wzrostów były wiadomości na temat wstępnego porozumienia, które udało się wypracować Wielkiej Brytanii i UE w sprawie wysokości rachunku za brexit. Dziś średnia wartość funta pokazała 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

01.12.2017 13:57
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000