KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Aplikacje dla biznesu

10 aplikacji na Android, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część I

Brak czasu. Stos dokumentów. Niekończąca się lista spraw. Ciągłe spotkania biznesowe. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy często muszą wszystkim zająć się sami. A może jednak Read more
nocleg za granicą, nocowanie, hotel, Ekantor.pl

Gdzie szukać domów na wakacje za granicą? 8 najlepszych portali

Przepis na udany wyjazd jest prosty - weź kilkoro znajomych, znajdzie ciekawe miejsce i ruszajcie w drogę. Dzięki serwisom oferującym wynajem domów i apartamentów taka podróż będzie bardzo prosta, a Read more

Czwartek z danymi (komentarz walutowy 13.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Podwyżki stóp procentowych w USA będą, jednak trudno oszacować czy jeszcze w tym roku. Wczorajszy raport przełożony przez prezes Fed Janet Yellen spowodował wzrost w parze EUR/USD. Dziś euro odnotowało jednak spadek. Inwestorzy skupi się natomiast na danych.

 

Wahania w głównej parze

Janet Yellen w swoim wystąpieniu nie powiedziała nic, co mogłoby się okazać zaskoczeniem dla rynku. “Jastrzębie” sygnały straciły jednak moc i kurs EUR/USD powędrował w kierunku północy. Dziś uwaga inwestorów skierowała się na dane, których nie zabrakło zarówno po stronie europejskiej, jak i amerykańskiej. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość euro wyniosła dziś 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Inflacja CPI w Europie

Ochłodzenie nastrojów w Stanach Zjednoczonych podbiło wycenę złotego w parze z euro. Dziś spadek w obrębie EUR/PLN został częściowo wymazany. Podczas sesji inwestorzy mieli możliwość zapoznać się z danymi dotyczącymi inflacji CPI w Niemczech, Francji oraz Hiszpanii. Wskaźniki te okazały się być zgodne z prognozami rynku. Dodatkowo na rynku pojawiały się doniesienia o możliwym zaprezentowaniu we wrześniu przez ECB końca programu QE. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Kurs USD/PLN w ostatnich dniach kilkakrotnie pokonał barierę 3,70. Dziś jednak można obserwować umocnienie dolara względem złotego. Druga połowa dnia może jednak przynieść emocje w postaci danych makroekonomicznych, które pojawią się niebawem. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,70 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Pusty kalendarz danych

Złoty wędrował dziś torem nastrojów globalnych. W kalendarzu zabrakło bowiem krajowych danych. Dopiero jutrzejsza sesja przyniesie informacje na temat bilansu płatniczego. Ciekawie pod względem publikacji prezentuje się również przyszły tydzień. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,84 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt w górę

Do końca tygodnia inwestorzy nie poznają również żadnych danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii. W związku z atmosferą rynkową funtowi udaje się dziś umocnić pozycję. Uwagę rynku zwróciły dziś komentarz dwóch agencji ratingowych, którze Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 4,79 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.07.2017 14:14
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000