KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

weekendowy_wypad

Weekendowy wypad – jak i gdzie podróżować, aby było tanio. Radzą blogerzy i biura turystyczne

“Przygotowania i planowanie to też już część wyjazdu, więc również mogą być ekscytujące, czyż nie?” - takie pytanie zadają autorzy jednego z blogów o tematyce podróżniczej. Mimo, to dla wielu Read more
bezpieczeństwo, telefon, spartfon, aplikacje, Ekantor.pl

8 aplikacji na Androida, które zabezpieczą Twój smartfon

Większość osób używa przynajmniej podstawowego programu antywirusowego na swoim komputerze PC. Dużo mniej jest już posiadaczy podobnej aplikacji na smartfonach z Androidem. A przecież są one tak samo narażone na Read more

Dane z USA. Komentarz walutowy 30.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia pojawia się kilka istotnych odczytów. Mowa m.in. o raporcie ADP oraz danych dotyczących PKB w Stanach Zjednoczonych. Środa to również wyciszenie emocji związanych z wczorajszymi informacjami z Korei Północnej.

 

Dane z USA

Dzisiejsza sesja przynosi wiele informacji ważnych dla dolara. Raport ADP, który publikowany jest na dwa dni przed oficjalnymi danymi z rynku pracy, zaprezentował się znacznie powyżej oczekiwań. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że rozbieżności pomiędzy raportem, a payrolls nikogo już nie dziwią. Zrewidowane PKB również okazały się powyżej oczekiwań. Dziś średnia wartość kursu EUR/USD wyniosła 1,19.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Powrót do codzienności

Wczorajsze podbicie awersji do ryzyka nie zaszkodziło znacząco złotemu. Kurs EUR/PLN już w drugiej części dnia zaczął tracić na wartości i euro powróciło do pozycji 4,25. Dziś kalendarz danych skupiał przede wszystkim uwagę na informacjach z USA, jednak nie zabrakło też odczytów z Europy, z czego ważne były te dotyczące niemieckiej inflacji. Dynamika przyśpieszyła i inflacja HICP w ujęciu rocznym wyniosła 1,8%. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar w górę

Dolar w ostatnim czasie nie miał łatwej sytuacji. Zbyt wiele obaw i niepewności kłębi się wokół tej waluty. Mowa już nie tylko o polityce Fed, ale również polityce Donalda Trumpa. Na słabość dolara wpływ miał również wczorajszy huragan nad Stanami Zjednoczonymi. Dziś amerykańska waluta odreagowuje, w czym pomagają jej dane makro. Średnia wartość USD/PLN pokazała dziś 3,57.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro dane z kraju

Wahania pojawiły się w ostatnim czasie również na franku szwajcarskim, co jednak nie dziwi przy kumulacji tak wielu niepewności. Środa nie przyniosła informacji makroekonomicznych z Polski, jednak ważne dane zaprezentowane zostaną w trakcie jutrzejszej sesji. Mowa o finalnym PKB za drugi kwartał oraz inflacji CPI. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,72 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Odbicie funta

Mocno osłabiony w ostatnich dniach był również frank. Dziś jednak brytyjska waluta zdołała umocnić swoją pozycję w parze ze złotym, na co wpływ ma przede wszystkim sytuacja na szerokim rynku. Co prawda w kalendarzu pojawiły się publikacje z tego kraju, jednak ich znaczenie dla sytuacji funta nie było pierwszoplanowe. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,61.

GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.08.2017 15:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000