KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatność online

Przyszłość płatności online

Internet jest integralną częścią naszego życia. Co czwarty polski internauta przyznaje, że ma połączenie z siecią przez całą dobę. Tam spędzamy czas wolny, pracujemy i robimy zakupy. Tam również przenosi ... Czytaj całość
Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie ... Czytaj całość

Dane z USA. Komentarz walutowy 30.08.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W połowie tygodnia pojawia się kilka istotnych odczytów. Mowa m.in. o raporcie ADP oraz danych dotyczących PKB w Stanach Zjednoczonych. Środa to również wyciszenie emocji związanych z wczorajszymi informacjami z Korei Północnej.

 

Dane z USA

Dzisiejsza sesja przynosi wiele informacji ważnych dla dolara. Raport ADP, który publikowany jest na dwa dni przed oficjalnymi danymi z rynku pracy, zaprezentował się znacznie powyżej oczekiwań. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że rozbieżności pomiędzy raportem, a payrolls nikogo już nie dziwią. Zrewidowane PKB również okazały się powyżej oczekiwań. Dziś średnia wartość kursu EUR/USD wyniosła 1,19.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Powrót do codzienności

Wczorajsze podbicie awersji do ryzyka nie zaszkodziło znacząco złotemu. Kurs EUR/PLN już w drugiej części dnia zaczął tracić na wartości i euro powróciło do pozycji 4,25. Dziś kalendarz danych skupiał przede wszystkim uwagę na informacjach z USA, jednak nie zabrakło też odczytów z Europy, z czego ważne były te dotyczące niemieckiej inflacji. Dynamika przyśpieszyła i inflacja HICP w ujęciu rocznym wyniosła 1,8%. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,26 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar w górę

Dolar w ostatnim czasie nie miał łatwej sytuacji. Zbyt wiele obaw i niepewności kłębi się wokół tej waluty. Mowa już nie tylko o polityce Fed, ale również polityce Donalda Trumpa. Na słabość dolara wpływ miał również wczorajszy huragan nad Stanami Zjednoczonymi. Dziś amerykańska waluta odreagowuje, w czym pomagają jej dane makro. Średnia wartość USD/PLN pokazała dziś 3,57.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro dane z kraju

Wahania pojawiły się w ostatnim czasie również na franku szwajcarskim, co jednak nie dziwi przy kumulacji tak wielu niepewności. Środa nie przyniosła informacji makroekonomicznych z Polski, jednak ważne dane zaprezentowane zostaną w trakcie jutrzejszej sesji. Mowa o finalnym PKB za drugi kwartał oraz inflacji CPI. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,72 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Odbicie funta

Mocno osłabiony w ostatnich dniach był również frank. Dziś jednak brytyjska waluta zdołała umocnić swoją pozycję w parze ze złotym, na co wpływ ma przede wszystkim sytuacja na szerokim rynku. Co prawda w kalendarzu pojawiły się publikacje z tego kraju, jednak ich znaczenie dla sytuacji funta nie było pierwszoplanowe. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,61.

GBP/PLN

GBP,PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.08.2017 15:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000