KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more
5 funtów

Słynne 5 funtów znów w sprzedaży

Wymienić 5£ za 60 100£? Takie rzeczy tylko Polak potrafi. Niestety radość rodaka nie trwała długo, bo zwycięzca licytacji, na której został wystawiony unikatowy banknot - nie chciał zapłacić za Read more

Danych dziś nie zabraknie. Komentarz walutowy 31.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowy kalendarz przesycony jest informacjami. W strefie euro zaprezentowane zostanie m.in. wstępne PKB. W Polsce poznamy dane o inflacji CPI. Odczyty pojawią się również w USA. Równocześnie rynek czeka na nowego szefa Fed.

 

Strefa Euro: PKB i inflacja HICP

To może być bardzo ciekawy, pod względem makroekonomicznym, dzień w Eurolandzie. O godzinie 11:00 poznamy bowiem pakiet znaczących danych. Mowa o wstępnym PKB za III kwartał. Prognozuje się, że dynamika w ujęciu rok do roku przyspieszy do 2,4%. Równocześnie opublikowane zostaną dane szacunkowe dotyczące inflacji HICP. W oczekiwaniu na informacje EUR/USD pozostaje relatywnie słaby, po czwartkowym spadku będącym wynikiem spokojnych słów Mario Draghiego.

 

Polska: inflacja CPI

Również krajowy kalendarz danych dostarcza interesujących wiadomości. 0 godzinie 09:00 mamy wskaźnik rynku pracy według BIEC. Najwięcej uwagi poświęconej zostanie jednak wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych, które już o 14:00 poda Główny Urząd Statystyczny. Prognozy zakładają utrzymanie dynamiki na poziomie 0,4% w skali miesiąca, natomiast w skali roku delikatny spadek. Złoty najprawdopodobniej podążać będzie za atmosferą na szerokim rynku, która w nadchodzących dniach może być dyktowana przez USA.

 

USA: dane i nowy szef Fed

Do 3 listopada Donald Trump miał podać swoją decyzję dotyczącą nowego przewodniczącego Fed, jednak jak się okazuje może to zrobić nieco wcześniej. Pojawiły się doniesienia, że decyzja dotycząca nowego szefa może pojawić się już jutro. Najbardziej spodziewanym kandydatem jest obecnie Jerome Powell. Kadencja Janet Yellen wygasa 1 lutego 2018.

Nie są to jednak jedyne informacje ze Stanów Zjednoczonych. Na dzień przed publikacją wyników posiedzenia FOMC poznamy bowiem jeszcze kilka danych z tego kraju. O 15:00 opublikowany zostanie indeks zaufania konsumentów.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

 

04:05 Decyzja BoJ ws. stóp procentowych – Japonia
07:30 PKB s.a., wst. (k/k) – Francja
08:45 Wydatki konsumentów (m/m)- Francja
09:00 Wskaźnik Rynku Pracy wg BIEC- Polska
11:00 Produkt Krajowy Brutto, wst. – Strefa Euro
11:00 Inflacja HICP – dane szacunkowe (r/r) – Strefa Euro
11:00 Inflacja konsumencka, wst. – Włochy
14:00 Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, wst. – Polska
14:45 Indeks Chicago PMI – USA
15:00 Indeks zaufania konsumentów – Conference Board- USA


cele informacyjne komentarz walutowy

31.10.2017 10:52
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!