KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT_ który lepszy

Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT – który lepszy?

Robisz przelew zagraniczny i nagle stajesz przed dylematem: SEPA czy SWIFT? Co kryje się pod tymi, brzmiącymi jak zaklęcia, nazwami? I czym się od siebie różnią? Oba terminy to skróty Read more
Finanse podczas podróży

5 sposobów jak zabezpieczyć pieniądze w podróży

Rozpoczyna się sezon urlopowy, który z założenia ma być czasem spokoju i odpoczynku. Jeżeli jednak odpowiednio nie zabezpieczymy swoich finansów - beztroskie wakacje mogą szybko dobiec końca i zamienić się Read more

Dolar mocniejszy (komentarz walutowy 10.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Środowa sesja przynosi kolejne zmagania w głównej parze walutowej. Doprowadza to do dalszego osłabienia euro, którego poniedziałkowe maksimum sięgnęło 1,10 USD. Ostudzenie emocji związanych z wyborami sprawiło, że rynek z coraz większą uwagą śledzi informacje z USA.

 

Dwa banki centralne

W czasie, gdy rynek zastanawia się nad najbliższą decyzją FOMC, dziś słowo zabrał prezes europejskiego banku centralnego – Mario Draghi. Nie zdołał on jednak znacząco wpłynąć na relację w głównej parze walutowej. Euro odnotowało kolejny spadek względem dolara, wymazując w ten sposób wzrost do jakiego doszło wczoraj wieczorem. W najbliższych dniach inwestorzy skupiać się będą przede wszystkim nad prawdopodobieństwem czerwcowej podwyżki w USA. Dziś średni kurs EUR/USD wyniósł 1,08.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR słabsze również w parze ze złotym

Osłabienie euro dało się dziś zauważyć również w jego parze z polską walutą. Kurs tej pary pokonał dziś wartość 4,22. Do końca tygodnia kalendarz makro dla strefy euro prezentuje się skromnie. W piątek inwestorzy zapoznają się co prawda z danymi dotyczącymi produkcji przemysłowej, ale nie powinny one wywołać większego poruszenia. Tym bardziej, że w tym czasie rynek zapozna się z kluczowymi informacjami dotyczącymi amerykańskiej gospodarki. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,21 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Fed znów na uwadze

Złotemu wciąż daleko do minimów zaprezentowanych w poniedziałek, a to za sprawą rozbudzonych oczekiwań, co do czerwcowej decyzji FOMC. Jeszcze na początku tygodnia polskiej walucie towarzyszyły emocje związane z wyborem Emmanuela Macrona na prezydenta Francji, jednak nie było to zaskoczeniem i inwestorzy szybko zmienili zainteresowanie. Teraz głównym tematem jest możliwość czerwcowej podwyżki w USA, a światło na tę kwestię mogą rzucić jutrzejsze dane. Dziś średni kurs dolara osiągnął wartość 3,87 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Siła złotego

Złoty  jest natomiast coraz silniejszy względem franka szwajcarskiego. W połowie tygodnia krajowy kalendarz danych nadal pozostaje pusty. Inwestorzy wyczekują piątkowych odczytów, kiedy to zostaną zaprezentowane informacje na temat inflacji. Wtedy też, choć dopiero wieczorem, agencja Moody’s poda ocenę ratingu Polski. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,85 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Przed wielkim dniem

Funt utrzymuje dziś wypracowaną w ostatnim czasie pozycję i wyczekuje na jutrzejszy pakiet danych. “Super czwartek” to również dzień kiedy BoE podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian w tej kwestii. Uwagę zwrócą również odczyty świadczące o kondycji brytyjskiej gospodarki. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,01 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.05.2017 15:44
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000