KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce Read more

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków Read more

Dzień dolara. Komentarz walutowy 26.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Rynek dziś stoi po stronie dolara, mimo że coraz bardziej wyczuwalne jest napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Koreą Północną. Inwestorzy czekają jednak na drugą cześć dnia, kiedy to napłyną dane z USA i odbędzie się wystąpienie Janet Yellen.

 

Dolar zyskuje mimo obaw

Kurs EUR/USD kontynuuje spadek. Może to wydawać się zaskoczeniem w czasie, kiedy z ust ministra spraw zagranicznych Korei Północnej padają ostre słowa o wypowiedzeniu wojny przez USA. Choć konflikt narasta, inwestorzy zdołali się już z nim w pewnym stopniu oswoić i obecnie ich uwaga skierowana jest na działaniach banków centralnych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,17 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Skromny kalendarz w Europie

Pod działaniem czynników ogólnoświatowych w nadchodzących dniach może pozostać złoty, a te niekoniecznie sprzyjać będą jego umocnieniu. Dziś euro odnotowało wzrost względem polskiej waluty, przy równocześnie skromnym kalendarzu. Jedyną pozycją było wystąpienie Petera Preata z ECB, jednak po wczorajszych słowach Mario Draghiego, trudno wyobrazić sobie by mógł on wpłynąć na atmosferę po tej stronie oceanu. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,27.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dziś słowa prezes Fed

Konsekwentnie w górę wykresu pnie się dolar w parze ze złotym. W drugiej części dnia inwestorzy poznają takie dane z USA, jak sprzedaż nowych domów czy indeks zaufania konsumentów. Uwagę zwracać też będą wystąpienia reprezentantów Fed, w tym Janet Yellen, które rozpocznie się o godzinie 18:45. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,62 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Obawy odbudowują franka

Po wczorajszym wzroście w franka szwajcarskiego stanowiącego dla inwestorów bezpieczną przystań w czasie niepokojów, dziś w parze CHF/PLN panuje względny spokój. Podczas dzisiejszej sesji nie zostały opublikowane żadne dane krajowe. Pojawią się one dopiero pod koniec tygodnia. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,73 PLN.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt wciąż w górę

Coraz mocniej swoją pozycję zaznacza funt, choć w kalendarzu zabrakło dziś odczytów z Wielkiej Brytanii. Do końca tygodnia zapoznamy się jednak z kilkoma interesującymi danym,  a na piątek zaplanowane jest wystąpienie Marka Carneya, szefa BoE. To właśnie możliwości banku centralnego będą w nadchodzącym czasie ważne dla tej waluty. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,87 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

26.09.2017 14:41
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000