KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak wybrać konto walutowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz podróże zagraniczne, odbierasz wypłatę w innej walucie albo spłacasz kredyt we frankach? Przyda Ci się zatem konto walutowe. Sprawdź, w czym możesz wybierać i na co warto zwracać uwagę. Read more
Przelewy elixir

Kiedy​​ dojdzie​​ przelew? ​​Dowiedz ​​się​​ jak​​ długo​​ musisz​​ czekać​​ na​​ pieniądze!

Jest sobotni wieczór. Nagle przypominasz sobie o niezapłaconej racie kredytu. Szybko wykonujesz przelew online ale pod koniec dopadają Cię wątpliwości. Kiedy pieniądze wpłyną na konto adresata? Jaka będzie data księgowania? Read more

Dzień pełen makro wrażeń (komentarz walutowy 11.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy musieli zachować podzielność uwagi. Ważne informacje publikowane były bowiem zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w USA. Na krajowe dane trzeba czekać do jutra.

 

Zmiana kontynentu

Nastroje w głównej parze walutowej ostudziły ostatni zapał euro, które momentami sięgało wartości 1,10 USD. Zwycięstwo Emmanuela Macrona zostało wycenione przez rynek już po pierwszej turze wyborów, zatem reakcja na wynik głosowania z 7 maja była wyważona. Inwestorzy zaczęli kierować swoją uwagę na USA, gdzie w czerwcu może zapaść decyzja o podniesieniu stóp procentowych. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,08.
EUR/USD

Żródło: bankier.pl

Źródło: bankier.pl

 

Wsłuchując się w ECB

Dzisiejszy kalendarz danych makro dla Strefy Euro był pusty, a uwagę inwestorów przyciągały przede wszystkim wiadomości ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Mimo to rynek wsłuchuje się również w słowa przedstawicieli ECB. Wczoraj wypowiedział się prezes banku Mario Draghi, dziś natomiast można było poznać stanowisko Vitora Constancio. Po południu odbędzie się jeszcze wystąpienie Petera Preata. Dziś średnia wartość kursu EUR/PLN wyniosła 4,21.
EUR/PLN

eur, pln

Źródło: bankier.pl

Dane z USA

Interesujące informacje publikowane były dziś w USA. Najpierw inwestorzy skupili się na słowach Williama Dudleya z nowojorskiego Fed, a następnie zapoznali się z ważnymi danymi dotyczącymi gospodarki. Bazowa inflacja producencka w ujęciu miesięcznym przewyższyła oczekiwania, natomiast ilość wniosków dla bezrobotnych przy prognozowanych 245 tys. wyniosła 236 tys. Dane te mogą rzucić światło na czerwcową decyzję FOMC. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,88.
USD/PLN

usd, pln

Źródło: bankier.pl

Jutro ważne odczyty z Polski

Krajowy kalendarz makroekonomiczny również w czwartek pozostał pusty, co tylko podsyca apetyt wobec piątkowych publikacji. Na koniec tygodnia inwestorzy zapoznają się ze wskaźnikiem inflacji CPI oraz przyszłej inflacji wg BIEC. Natomiast wieczorem oczekiwana jest ocena agencji Moody’s w kwestii polskiego ratingu. Po stronie szwajcarskiej przedstawiona została dziś inflacja konsumencka oraz odbyło się wystąpienie szefa SNB – Thomasa Jordana. Średni kurs CHF/PLN osiągnął dziś wartość 3,85.
CHF/PLN

chf, pln

Źródło: bankier.pl

Pakiet danych z Wielkiej Brytanii

“Super czwartek” to w Wielkiej Brytanii dzień kiedy publikowane są ważne dane dotyczące gospodarki, natomiast BoE podejmuje decyzję w sprawie polityki pieniężnej. Zgodnie z prognozami bank pozostawił stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Dziś rynek zapoznał się również z kwartalnym raportem na temat inflacji, wynikami produkcji przemysłowej oraz bilansem handlu zagranicznego. W wyniku takiej koniunktury średnia wartość funta wyniosła dziś 4,99.
GBP/PLN

gbp, pln

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

11.05.2017 15:36
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000