KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

mdokumenty, blog, rząd, zmiany, Ekantor.pl

Telefon potwierdzi tożsamość – rząd przyjął projekt ustawy w sprawie mDokumentów

Już niebawem Polacy będą mogli zostawić portfele w domu. Rząd przyjął projekt ustawy oraz regulacje, które nie tylko ułatwią dostęp do publicznych e-usług, ale również pozwolą używać smartfonów w celu Read more
paczka z Chin i USA, cło, VAT

Cło i podatek przy zakupach z Chin i USA

Zamarzył Ci się nowy smartfon Xiaomi Redmi Note 4? Nic prostszego. Wchodzisz na AliExpress i zamawiasz go prosto z Chin, gdzie kosztuje około 125 euro - prawie połowę taniej niż Read more

Dzień wyciszenia (komentarz walutowy 09.02.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Niewielka ilość wydarzeń w dzisiejszym kalendarium sprawia, że sytuacja na rynku walutowym prezentuje się spokojnie. Złoty pozostaje w korekcie, natomiast dolar wyczekuje kolejnych sygnałów przemawiających za umocnieniem – tych mogą dostarczyć wystąpienia przedstawicieli Fed.

 

Czekając na sygnał

Wczorajsze odreagowanie euro, do którego doszło po południu, zostało wyhamowane. Również dzisiejszy atak na pozycję 1,07 USD okazał się być chwilowy. Mimo to, dolarowi wciąż brakuje silniejszego bodźca, aby móc odreagować styczniowy spadek. Takim impulsem mogłyby być m.in. wypowiedzi przedstawicieli Fed sugerujące marcową podwyżkę. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Na tle niepewności

Spokojniej prezentuje się także dzisiejszy wykres EUR/PLN. W ostatnich dniach można było zaobserwować zmniejszenie sentymentu do ryzyka, wynikające z obaw o europejską scenę polityczną. Podczas dzisiejszego expose minister Waszczykowski zwrócił uwagę na trudną sytuację w jakiej znalazła się Unia Europejska, a jednym z priorytetów rządu będzie pomoc przy jej odbudowie. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiele zależy od Fed

W trakcie dzisiejszej sesji została również wyciszona trwająca od wtorku  aprecjacja dolara względem polskiego pieniądza. Niepokoje gromadzące się nad Europą sprawiają jednak, że inwestorzy wybierają bezpieczniejsze aktywa. W najbliższych dniach kluczowe dla tej pary będą sygnały wysyłane przez przedstawicieli Rezerwy Federalnej, w tym przyszłotygodniowe wystąpienie Janet Yellen. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,03PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak apetytu na ryzyko

Wczorajsza decyzja RPP nie zaskoczyła inwestorów. Stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie i sytuacja ta może się jeszcze utrzymać. Dziś relacja w parze CHF/PLN przebiegała spokojnie, jedynie po południu można było zaobserwować chwilowy spadek franka do wartości 4,03. Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła 4,05 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Coraz bliżej Brexitu

Brexit staje się faktem. Izba Gmin poparła projekt Theresy May. Kolejnym etapem jest Izba Lordów. Proces wyprowadzania Wielkiej Brytanii ze struktur UE zaplanowany jest na koniec marca. Wciąż niepewny jest los Polonii zamieszkującej Wyspy. Kwestię ich interesów w trakcie expose poruszył minister Waszczykowski. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 5,07.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.02.2017 15:51
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000