Dzień z danymi. Komentarz walutowy 05.09.2017

Dziś rynek stara się skupić uwagę na danych, choć informacje na temat Korei Północnej nie pozwalają zapomnieć o nasilającym się napięciu związanym z kolejnymi próbami bombowymi przeprowadzanymi w tym kraju.

 

Emocje, nie tylko gospodarcze

Sytuacja w głównej parze ustabilizowała się. Rynek nie spodziewa się silnej zmiany w postawie Europejskiego Banku Centralnego. Czarne chmury zbierają się natomiast nad dolarem, gdzie obok dalszych działań ze strony Korei Północnej, uwagę zwracać będzie zbliżający się do USA huragan Irma. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR,  USD, euro, dolar
Źródło: bankier.pl

Euro słabsze przed ECB

Początek tygodnia przynosi umocnienie polskiej waluty względem tej europejskiej. Inwestorzy czekają na posiedzenie ECB, które odbędzie się już w najbliższych czwartek. Dziś natomiast zaprezentowane zostały dane z Eurolandu. Indeks PMI dla strefy usług zaprezentował się poniżej rynkowych prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła  4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty
Źródło: bankier.pl

Niejasności, niepokoje i dane

Notowania pary USD/PLN oscylują między 3,55-3,56. Dziś po południu za oceanem opublikowane zostaną dane na temat zamówień w przemyśleń. Po ostatnich słabszych odczytach z rynku pracy uwagę zwrócą również słowa członków Fed. Inwestorzy mają także na uwadze napięte stosunki z Koreą Północną oraz zbliżający się do USA huragan. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,55 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty
Źródło: bankier.pl

Jutro RPP

Silniejszą pozycję udało się dziś utrzymać złotemu w parze z frankiem. W tym tygodniu po polskiej stronie kalendarz makro jest niemalże pusty. Jedyną pozycją jest jutrzejsze posiedzenie RPP w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian, również możliwość reakcji na komunikat wydany po spotkaniu może być ograniczona. Zachowanie złotego wciąż w dużej mierze zależy od atmosfery na szerokim rynku. Średnia wartość CHF/PLN wyniosła dziś 3,71.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty
Źródło: bankier.pl

Na funcie bez zmian

Problemy z umocnieniem pozycji ma funt. W trakcie dzisiejszej sesji zaprezentowane zostały dane na temat indeksu PMI dla sektora usług w Wielkiej Brytanii za sierpień. Odczyt przy prognozowanych 53,5 pokazał wartość 53,2. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,61 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty
Źródło: bankier.pl
05.09.2017
Katarzyna Orawczak