KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

PREMIE OD BANKÓW

Wielka lista świątecznych promocji w bankach – zapłacą za zakupy, ale pod jednym warunkiem

Dla mamy perfumy, dla taty seria ulubionych kryminałów, a dla żony wymarzony płaszcz (koniecznie “taki uroczy, malachitowy”). Jeżeli listę świątecznych zakupów masz już przygotowaną to znaczy, że połowa sukcesu za Read more
Dla kogo konto walutowe

Dla kogo konto walutowe?

Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć Read more

Dzień z danymi. Komentarz walutowy 05.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś rynek stara się skupić uwagę na danych, choć informacje na temat Korei Północnej nie pozwalają zapomnieć o nasilającym się napięciu związanym z kolejnymi próbami bombowymi przeprowadzanymi w tym kraju.

 

Emocje, nie tylko gospodarcze

Sytuacja w głównej parze ustabilizowała się. Rynek nie spodziewa się silnej zmiany w postawie Europejskiego Banku Centralnego. Czarne chmury zbierają się natomiast nad dolarem, gdzie obok dalszych działań ze strony Korei Północnej, uwagę zwracać będzie zbliżający się do USA huragan Irma. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,18 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Euro słabsze przed ECB

Początek tygodnia przynosi umocnienie polskiej waluty względem tej europejskiej. Inwestorzy czekają na posiedzenie ECB, które odbędzie się już w najbliższych czwartek. Dziś natomiast zaprezentowane zostały dane z Eurolandu. Indeks PMI dla strefy usług zaprezentował się poniżej rynkowych prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła  4,23 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Niejasności, niepokoje i dane

Notowania pary USD/PLN oscylują między 3,55-3,56. Dziś po południu za oceanem opublikowane zostaną dane na temat zamówień w przemyśleń. Po ostatnich słabszych odczytach z rynku pracy uwagę zwrócą również słowa członków Fed. Inwestorzy mają także na uwadze napięte stosunki z Koreą Północną oraz zbliżający się do USA huragan. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,55 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro RPP

Silniejszą pozycję udało się dziś utrzymać złotemu w parze z frankiem. W tym tygodniu po polskiej stronie kalendarz makro jest niemalże pusty. Jedyną pozycją jest jutrzejsze posiedzenie RPP w sprawie stóp procentowych. Rynek nie spodziewa się zmian, również możliwość reakcji na komunikat wydany po spotkaniu może być ograniczona. Zachowanie złotego wciąż w dużej mierze zależy od atmosfery na szerokim rynku. Średnia wartość CHF/PLN wyniosła dziś 3,71.
CHF/PLN

CHF,PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Na funcie bez zmian

Problemy z umocnieniem pozycji ma funt. W trakcie dzisiejszej sesji zaprezentowane zostały dane na temat indeksu PMI dla sektora usług w Wielkiej Brytanii za sierpień. Odczyt przy prognozowanych 53,5 pokazał wartość 53,2. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,61 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.09.2017 14:54
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000