KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Korelacje

Wpływ głównej pary walutowej na notowania złotego

Trudność w podjęciu decyzji o tym, jaki moment jest najlepszy na zakup danej waluty, rośnie wprost proporcjonalnie do ilości jednostek, jakie zamierzamy nabyć. Zrozumiałe więc jest, że nie chcemy pozostawiać Read more
Promocje bankowe

Kto da więcej? Nawet 400 zł od banku za otwarcie konta

Zmiany w tabelach opłat i prowizji dokonywane w ostatnim czasie przez banki spowodowały, że Polacy coraz częściej rozważają migrację do konkurencji. Daje to pole do tego, by móc zawalczyć o Read more

Euro odbudowuje siłę (komentarz walutowy 22.12.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Podczas dzisiejszej sesji euro odrabia straty poniesione w ostatnim czasie wobec dolara. Po południu opublikowany zostanie jednak jeszcze szereg danych ze Stanów Zjednoczonych, w tym finalny odczyt PKB.  Mogą się one przyczynić do wahań w obrębie głównej pary walutowej.

 

Euro silniejsze

Wspólna waluta konsekwentnie odbudowuje swoje notowania po wtorkowym spadku wartości. Konsolidacja dramatycznych wydarzeń zmniejszyła sentyment do euro, ale za testowanie pozycji 1,03 odpowiedzialne były w dużej mierze słowa prezes Fed na temat sytuacji na rynku pracy. Dziś po południu z USA napłynie szereg kolejnych odczytów. Wśród nich m.in. finalny PKB, wstępne informacje na temat zamówień, odczyty ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także wydatków i dochodów Amerykanów. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,04 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty wciąż ryzykowny

Poprawa nastrojów na europejskim rynku pozwoliła na umocnienie złotego w drugiej części dnia. Polski pieniądz w ostatnim czasie zmaga się jednak nie tylko z awersją do ryzyka, która podsycona została poniedziałkową tragedią, ale też  z niekorzystnymi wiadomościami z kraju. Chociaż wskaźniki koniunktury nie wywołują na rynku dużego poruszenia, to dają one pewien ogląd na sytuację gospodarczą kraju, a wczorajsze dane dotyczące koniunktury konsumenckiej i gospodarczej nie napawają optymizmem. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,40 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wyhamowanie

Złoty w parze z dolarem poddaje się globalnym nastrojom i amerykańska waluta słabnie wymazując ostatnią aprecjację. Wyciszenie emocji po poniedziałkowych wydarzeniach, świąteczna atmosfera oraz oczekiwania na dane z USA, pozwalają na nieznaczne odbudowanie wartości polskiej waluty. Mimo, że w przyszłym tygodniu pojawi się jeszcze kilka interesujących odczytów ze Stanów Zjednoczonych to prawdopodobne jest, że do końca roku relacja w parze USD/PLN będzie podążać zgodnie z obranym w listopadzie kierunkiem. Dziś średnia wartość kursu dolara wyniosła 4,21 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Złoty nie odczuwa kryzysu

Spokojniej prezentuje się również dzisiejszy wykres z frankiem szwajcarskim. Złoty umocnił się korzystając z ogólnoświatowych nastrojów, mimo że krajowa sytuacja wzbudzać może wiele niepewności wśród inwestorów. Kryzys w polskim Sejmie trwa od zeszłego piątku, ale do dnia dzisiejszego jego wpływ nie uwidocznił się na wykresie PLN. Dziś średnia wartość franka wyniosła 4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt słabnie pod koniec roku

Brytyjska gospodarka, wbrew wcześniejszym obawom związanym z Brexitem, radzi sobie zaskakująco dobrze. Jutro zostanie przedstawiony finalny odczyt PKB za III kwartał oraz saldo rachunku bieżącego. Kluczowe dla tej waluty będą jednak przyszłoroczne postanowienia dotyczące opuszczania przez kraj struktur UE. Dziś funt kontynuuje spadek wartości, w związku z czym jego średni kurs wyniósł 5,19 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.12.2016 13:27
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000