KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Prowadzisz handel z zagranicznym kontrahentem? Zobacz, jak zniwelować ryzyko walutowe

Przystąpienie w 2004 roku do Unii Europejskiej wpłynęło korzystnie na rozwój międzynarodowego handlu. Wraz z przyłączaniem do wspólnoty Polska miała się znaleźć w strefie euro, tak się jednak ... Czytaj całość
waluty w październiku

Czynniki, które będą wpływać na kurs walut w październiku

W pobrexitowskiej rzeczywistości kurs walut silnie uzależnił się od decyzji podejmowanych przez banki centralne. Niepewność wobec dalszej sytuacji gospodarczej w Strefie Euro oraz fakt, że pole manewru ze strony EBC ... Czytaj całość

Fed na pierwszym planie. Komentarz walutowy 21.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tematem dnia pozostała dziś Rezerwa Federalna. Przypomnijmy, że wczoraj poinformowano o rozpoczęciu w październiku redukcji sumy bilansowej, a także podtrzymano oczekiwania, co do trzech podwyżek stóp procentowych w tym roku.

 

Dolar uzyskał wsparcie

Efektem był wzrost wartość dolara. Kurs EUR/USD osunął się z pozycji 1,20 do 1,18. Dziś atmosfera zaczyna się wyciszać. Niemniej  USD dostał silne wsparcie, które może utrzymywać się, do grudniowego posiedzenia. Z drugiej strony rynek zacznie jednak wracać do pytań o przyszłe działania innego banku – mianowicie ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Pytania o QE

Spokojnie prezentuje się sytuacja polskiej waluty, która we wtorek zdołała umocnić pozycję i do dziś relacja ta została utrzymana. W najbliższym czasie rynek będzie zwracał uwagę przede wszystkim na sygnały docierające z ECB. Zwłaszcza po ostatnich doniesieniach, z których wynikało, że wśród decydentów banku nie ma jednomyślności dotyczącej przyszłości QE. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,27 .
EUR/PLN

Źródło: bankier.pl

Czekając na podwyżkę

Dolar odnotował również wzrost w parze z ze złotym. Nie można wykluczyć, że nastroje dolara będą podsycać się aż do grudniowego posiedzenia, jednak na uwadze trzeba mieć również inne czynniki. Mowa przede wszystkim o działaniach Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość dolara wyniosła  3,59 PLN.
USD/PLN

Źródło: bankier.pl

Frank słabszy

Kurs CHF/PLN zszedł poniżej wartości 3,70, co bez wątpienia jest dobrą informację dla polskich kredytobiorców. W krajowym kalendarzu makro jedyną pozycją na dziś był protokół z ostatniego posiedzenie RPP. Nie zabrakło w nim co prawda jastrzębich głosów, jednak rynek nie spodziewa się by w Polsce w krótkim czasie miało dojść do podwyżek. Dziś średnia wartość franka wyniosła  3,69 PLN.
CHF/PLN

Źródło: bankier.pl

Theresa May o brexicie

Rynek wciąż czeka na wystąpienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Wydarzenie to już zyskało w mediach miano “przełomowego”, jednak to co i kiedy powie premier wciąż pozostaje tajemnicą.Funt tymczasem zachowuje się dziś stabilnie. Średnia wartość tej waluty wyniosła dziś 4,85 PLN.
GBP/PLN

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.09.2017 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000