KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Spread

Kursy walut – skąd ta różnica?

Spotykamy się z nimi zarówno kupując walutę na wakacyjny wyjazd jak i spłacając kredyt we frankach - to spready walutowe, czyli różnice między kursami kupna i sprzedaży. Sprawdźmy, jaki mają ... Czytaj całość
Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie ... Czytaj całość

Fed na pierwszym planie. Komentarz walutowy 21.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tematem dnia pozostała dziś Rezerwa Federalna. Przypomnijmy, że wczoraj poinformowano o rozpoczęciu w październiku redukcji sumy bilansowej, a także podtrzymano oczekiwania, co do trzech podwyżek stóp procentowych w tym roku.

 

Dolar uzyskał wsparcie

Efektem był wzrost wartość dolara. Kurs EUR/USD osunął się z pozycji 1,20 do 1,18. Dziś atmosfera zaczyna się wyciszać. Niemniej  USD dostał silne wsparcie, które może utrzymywać się, do grudniowego posiedzenia. Z drugiej strony rynek zacznie jednak wracać do pytań o przyszłe działania innego banku – mianowicie ECB. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,19 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Pytania o QE

Spokojnie prezentuje się sytuacja polskiej waluty, która we wtorek zdołała umocnić pozycję i do dziś relacja ta została utrzymana. W najbliższym czasie rynek będzie zwracał uwagę przede wszystkim na sygnały docierające z ECB. Zwłaszcza po ostatnich doniesieniach, z których wynikało, że wśród decydentów banku nie ma jednomyślności dotyczącej przyszłości QE. Dziś średnia wartość EUR/PLN wyniosła 4,27 .
EUR/PLN

Źródło: bankier.pl

Czekając na podwyżkę

Dolar odnotował również wzrost w parze z ze złotym. Nie można wykluczyć, że nastroje dolara będą podsycać się aż do grudniowego posiedzenia, jednak na uwadze trzeba mieć również inne czynniki. Mowa przede wszystkim o działaniach Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość dolara wyniosła  3,59 PLN.
USD/PLN

Źródło: bankier.pl

Frank słabszy

Kurs CHF/PLN zszedł poniżej wartości 3,70, co bez wątpienia jest dobrą informację dla polskich kredytobiorców. W krajowym kalendarzu makro jedyną pozycją na dziś był protokół z ostatniego posiedzenie RPP. Nie zabrakło w nim co prawda jastrzębich głosów, jednak rynek nie spodziewa się by w Polsce w krótkim czasie miało dojść do podwyżek. Dziś średnia wartość franka wyniosła  3,69 PLN.
CHF/PLN

Źródło: bankier.pl

Theresa May o brexicie

Rynek wciąż czeka na wystąpienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May. Wydarzenie to już zyskało w mediach miano “przełomowego”, jednak to co i kiedy powie premier wciąż pozostaje tajemnicą.Funt tymczasem zachowuje się dziś stabilnie. Średnia wartość tej waluty wyniosła dziś 4,85 PLN.
GBP/PLN

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

21.09.2017 15:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000