KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

spod ze spadochronem, ekstremalnie, sport

Ekstremalny sposób na nudę

Jeżeli znudziło ci się zbieranie znaczków i żadne zwycięstwo w szachach nie przynosi już satysfakcji - może czas spróbować czegoś ostrzejszego? Sporty ekstremalne to świetna okazja do oderwania się od Read more
KNF - Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego – poznaj instytucję, która dba o Twoje bezpieczeństwo

Nie da się ukryć - banki nie są instytucjami charytatywnymi i chcą odnosić jak największe zyski. Skutkiem tego nie zawsze dostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, a nawet dopuszczają się Read more

Funt mocniejszy. Komentarz walutowy 12.09.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Znaczna poprawa nastrojów wokół funta oraz umocnienie pozycji dolara – tak we wtorek prezentuje się sytuacja na rynku walutowym. W kalendarzu makro uwagę przykuwały dane z Wielkiej Brytanii oraz Polski.

 

Dolar spokojniejszy

Huragan Irma uderzył z mniejszą niż się spodziewano siłą, co uspokoiło nieco emocje wokół dolara. Wciąż niepewna jest sytuacja na na linii USA – Korea Północna, mimo że RB ONZ przyjęła kolejną rezolucję w sprawie sankcji na Koreę. W dzisiejszym kalendarzu zabrakło danych mogących wywołać wahania w głównej parze. Średnia wartość euro wyniosła dziś 1,19.

EUR/USD

źródło: bankier.pl

 

ECB na czele uwagi

Dziś EUR/PLN powędrował do pozycji 4,25, co jest w pewnym stopniu związane z optymizmem wokół działań ECB. Rynek spodziewa się, że w październiku bank ogłosi swoje plany wobec programu QE. Inwestorzy śledzą w międzyczasie słowa ze strony poszczególnych reprezentantów. Dziś wypowie się m.in Vitor Constâncio. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,25.

EUR/PLN

źródło: bankier.pl

 

 

Dane mogą mieć znaczenie

W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie FOMC. W najbliższych dniach zabraknie więc wypowiedzi ze strony członków Fed. Uwaga rynku skieruje się zatem na dane, a te najbardziej interesujące zaczną pojawiać się dopiero w drugiej połowie tygodnia. Dziś dolar ponownie umacnia swoją pozycję i jego średnia wartość wynosi 3,56⤵.

USD/PLN

źródło: bankier.pl

 

Inflacja bazowa w Polsce

Spokojenie prezentuje się wykres z frankiem szwajcarskim. Podczas dzisiejszej sesji zostały zaprezentowane dane z Polski. Mowa o wskaźnikach inflacji bazowej.Odczyt ten zaprezentował się jednak poniżej prognoz i przy oczekiwanej dynamice 0,8% wyniósł 0,7% w ujęciu rocznym. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,71.

CHF/PLN

źródło: bankier.pl

 

 

Funt odbudowuje siłę

Duży wzrost odnotowany został na wykresie funta. Brytyjska waluta zyskuje w związku z danymi (inflacja konsumencka, jak i producencka przewyższyły prognozy) oraz spokojniejszej atmosferze wokół Brexitu. W nocy przegłosowano bowiem drugie czytanie ustawy w tej sprawie.W czwartek uwaga rynku skieruje się na BoE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,73.

GBP/PLN

źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

12.09.2017 14:34
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000