KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z Read more

Politycy przegonią inwestorów z Polski?

Kryzys w Sejmie, kontrowersyjne przegłosowanie budżetu, odsunięcie dziennikarzy od polityki. Takie hasła nie służą ani Polsce, ani krajowej walucie. I choć na początku tygodnia złoty nie reaguje na Read more

Inflacja w Polsce rozczarowała (komentarz walutowy 13.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wtorkowa sesja pozostaje nieco w cieniu wydarzeń zaplanowanych na jutro, kiedy o swojej decyzji odnośnie polityki pieniężnej poinformuje FOMC. Sama wiadomość nie wzbudza jednak tak emocji na rynku, co późniejsza konferencja. Zanim do niej dojdzie, inwestorzy poznają kilka interesujących danych. Dziś na uwadze Polska, Wielka Brytania oraz USA.

 

Jutro wieczorem decyzja FOMC

Główna para walutowa zaczyna wyczekiwać jutrzejszego posiedzenia FOMC. Rynek jest przekonany, że dojdzie do wyczekiwanej – drugiej w tym roku – podwyżki stóp procentowych. Jeżeli tak się stanie, zaskoczenia nie będzie i większe wahania będzie mogła wywołać późniejsza konferencja prasowa Janet Yellen. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,12 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Nastroje wśród inwestorów

Po europejskiej stronie uwagę zwracał publikowany w Niemczech indeks instytutu ZEW. Obrazuje on nastroje panujące wśród analityków i inwestorów – a te spadły względem prognozowanych 21,5 pkt. i wyniosły 18,6 pkt. Jak jednak można przeczytać w komunikacie nastawienie względem perspektyw wzrostu gospodarczego w Niemczech jest raczej pozytywne. Dziś średni kurs euro wyniósł 4,19 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na jutro

Większych zmian nie ma dziś na wykresie dolara ze złotym. Para ta oscyluje wokół wartości 3,73-3,74. Emocje jednak dopiero nadchodzą. Jutrzejszy dzień będzie obfitował w interesujące publikacje makroekonomiczne, a ukoronowaniem dnia będzie wieczorna konferencja prezes Fed. Jeżeli retoryka Janet Yellen podsyci apetyty, co do ścieżki podwyżek, dolar może zyskać. Dziś średni kurs amerykańskiej waluty wyniósł 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Informacje z kraju rozczarowały

Dziś nie zabrakło informacji krajowych. NBP zaprezentował wskaźniki inflacji bazowej. Inflacja bez cen żywności i energii w ujęciu rok do roku pokazała wartość 0,8%, czyli mniej od prognoz oraz wcześniejszego odczytu. Złoty w pierwszej reakcji odnotował spadek. Należy jednak pamiętać, że jego sytuacja w dużej mierze pozostaje pod wpływem nastrojów ogólnoświatowych. Dziś średnia wartość kursu CHF wyniosła 3,86 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Dla funta ważny czwartek

Funt zdołał się dziś umocnić w parze z polską walutą, jednak wciąż pozostaje on relatywnie słaby. W trakcie wtorkowej sesji zaprezentowane zostały dane o inflacji, które okazały się mieszane. Ten tydzień obfituje w publikacje z tego kraju, jednak większa część uwagi rynku skupia się na czwartku. Odbędzie się wtedy posiedzenie BoE w sprawie stóp procentowych. Dziś średni kurs funta wyniósł 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.06.2017 14:45
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000