KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Biznesowe gry planszowe, które uczą jak wygrywać w prawdziwym życiu

Większość osób biznes na planszy kojarzy wyłącznie z papierowymi banknotami Monopoly. A tymczasem od kilkudziesięciu lat na rynku jest coraz więcej gier, traktujących ekonomię całkiem poważnie. W dodatku przeznaczonych niekoniecznie Read more

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem Read more

Cisza po burzy, czy przed? Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 04-08.06.2018.


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Opadły emocje związane z sytuacją polityczną we Włoszech, co pozwoliło na pewien czas umocnić pozycję złotego. Tuż przed weekendem na rynek powróciła jednak awersja do ryzyka i polska waluta ponownie straciła na wartości. W tym tygodniu odbyło się posiedzenie RPP w sprawie stóp procentowych – zaskoczenia nie było. Inwestorzy zaczynają już jednak wypatrywać na horyzoncie decyzji Fed i ECB.

 

Euro złapało oddech

Informacja o tym, że we Włoszech nie dojdzie jednak do kolejnych wyborów, uspokoiła inwestorów. Przynajmniej na tyle, by pozwolić euro odrobić straty związane z atmosferą panującą w ostatnim czasie na Półwyspie Apenińskim. Mimo że nowy premier nie został przecież przyjęty przez rynek z nadmiernym entuzjazmem. Dodatkowym wsparciem dla euro okazały się być wiadomości związane z przyszłotygodniowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Pojawiły się bowiem głosy sugerujące możliwość wygaszania programu QE. Pod koniec tygodnia dolar przypomniał jednak o swojej sile i dziś średni kurs EUR/USD pokazuje wartość 1,17 USD.

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/USD

Wiele bodźców

Tydzień rozpoczął się dla złotego optymistycznie. Wygaszenie obaw związanych z wyborami we Włoszech, które de facto byłyby odpowiedzą na pytanie czy Italia wciąż widzi siebie w strefie euro – uspokoiło rynek. Kurs EUR/PLN w czwartek pokazywał wartość 4,25. Sytuacja odmieniła się tuż przed weekendem, kiedy to pod wpływem kumulacji kilku czynników, inwestorzy zaczęli odwracać się od ryzyka. W dodatku rynek szykuje się już na przyszłotygodniowe posiedzenia banków centralnych, a także spotkanie prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

Dane i polityka

Wyciszenie siły dolara dało się również odczuć w parze ze złotym. Kurs USD/PLN w czwartek pokazał wartość 3,59 PLN. Kilka godzin później dolar jednak ponownie się umocnił. W ostatnich dniach nie zabrało wiadomości ze Stanów Zjednoczonych i to zarówno tych makroekonomicznych, jak i politycznych. Przy czym silniej na wyobraźnię oddziaływały te drugie. W końcu podwyżka stóp procentowych przez Fed jest już przez rynek wyceniania, a decyzje i słowa Donalda Trumpa wciąż są dla inwestorów trudne do przewidzenia. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,64 PLN.

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

W Polsce trudno wypatrywać zmian

W ostatnich dniach nie zabrakło informacji krajowych, choć dla notowań złotego miały one znaczenie drugoplanowe. W środę RPP poinformowała o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, co nie było zaskoczeniem. Podobnie jak „gołębia” postawa prezesa NBP na konferencji po posiedzeniu. Jeszcze dziś poznamy z kolei decyzję agencji Fitch w sprawie ratingu. Obecna ocena kredytowa wystawiona dla Polski przez tę agencję to A- z perspektywą stabilną. Dziś średni kurs franka szwajcarskiego wyniósł 3,69 PLN.

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

Dobre wiadomości

Pojedyncze dane zostały opublikowane w Wielkiej Brytanii. Na uwagę zasługiwał wyższy od prognoz indeks PMI dla usług (54 przy oczekiwaniach 53). Nie były to jednak jedyne informacje, które napłynęły w ostatnich dniach z tego kraju. Na rynek powrócił bowiem temat Brexitu (tym razem w pozytywnym ujęciu) oraz możliwej podwyżki stóp procentowych. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,86 PLN.

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN


cele informacyjne komentarz walutowy

08.06.2018 15:03
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000