KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Liczy się cena: czy świat żyje z podróbek?

Unia Europejska bije na alarm: fałszowane towary szkodzą gospodarce, zaniżają ceny i kradną miejsca pracy. Wszystkiemu mają być winne Chiny, które nie respektują praw własności. Problem w tym, że to Read more

Wysokość stóp procentowych w USA – o co ta wrzawa? [raport]

Gdy Amerykanie szykują się do podniesienia stóp procentowych, świat z nerwowością wsłuchuje się w każdy sygnał mogący potwierdzić ten krok. Decyzja ma bowiem wpływ nie tylko na gospodarkę Stanów Zjednoczonych, ale również Read more

Porozumienie zostało zerwane. Komentarz walutowy 09.05.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem ostatnich godzin jest wystąpienie Donalda Trumpa, w trakcie którego poinformował on o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Na początku dzisiejszej sesji można obserwować kontynuację umocnienia dolara, co z kolei przekłada się na sytuację złotego.

 

USA wycofuje się z porozumienia z Iranem

Nie można powiedzieć, żeby wczorajsza decyzja Donalda Trumpa była zaskoczeniem. Prezydent USA podważał już bowiem sens porozumienia z Iranem. Stany Zjednoczone wycofują się zatem z układu zawartego w 2015 roku i nakładają sankcje na Iran. Co ciekawe – nie mają w tym poparcia państw europejskich, które są gotowe przestrzegać wcześniejszych ustaleń.

 

Złoty coraz słabszy

Polska waluta traci na wartości. Kurs EUR/PLN na początku dnia pokazuje 4,28, a przecież niespełna miesiąc temu notowania tej pary oscylowały w okół wartości 4,16. Niechęć do złotego po części wynika z atmosfery panującej w głównej parze walutowej.

 

Pojedyncze dane z państw Europy i USA

W dzisiejszym kalendarzu znalazły się pojedyncze dane z państw europejskich, takie jak produkcja przemysłowa w Hiszpanii, czy inflacja konsumencka na Węgrzech. W Stanach Zjednoczonych zaprezentowana zostanie natomiast inflacja producencka. Na wieczór zaplanowane jest wystąpienie szefa Fed z Atlanty.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

 

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

09:00 Produkcja przemysłowa w.d.a. (r/r)- Hiszpania
14:30 Inflacja producencka – USA
16:30 Tygodniowa zmiana zapasów paliw – USA
19:15 Wystąpienie szefa Fed z Atlanty (Raphael Bostic) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

09.05.2018 08:40
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000