KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy stracimy ważnego partnera handlowego?

Jeśli okaże się, że Brytyjczycy zdecydują o opuszczeniu Unii Europejskiej Polska może stracić bardzo ważnego partnera handlowego. Również miałoby to negatywny wpływ na kurs funta. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy Read more
blog-faktura-eu-jak-wystwic-fakture-zagranicznemu-odbiorcy-ekantor

Jak wystawić fakturę dla odbiorcy z UE?

Prowadzisz firmę i po raz pierwszy masz rozliczyć się z kontrahentem z zagranicy? To nic trudnego. Wystawienie faktury dla klienta z Unii Europejskiej zajmie Ci tylko chwilę. W praktyce faktura Read more

Dane z Polski. Komentarz walutowy 16.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza inflacja CPI w Polsce rozczarowała. W piątkowym kalendarzu również nie zabrakło krajowych publikacji, a wśród nich m.in. dane o wynagrodzeniu i zatrudnieniu. Na szerokim rynku uwagę zwracają informacje ze strefy euro i USA.

 

Sytuacja na polskim rynku pracy

O godzinie 10:00 poznaliśmy dane dotyczące sytuacji na rynku pracy w Polsce. Zatrudnienie wkomponowało się w rynkowe oczekiwania i pokazało dynamikę na poziomie 3,7%. Poniżej prognoz wypadły płace, mimo to dynamika wynagrodzeń w lutym wzrosła o 6,8% w porównaniu do roku ubiegłego. Spodziewano się utrzymania poziomu 7,3%.

 

Dziś dane z Polski, USA i strefy euro

To nie koniec publikacji na dziś. W Polsce o godzinie 14:00 poznamy jeszcze wskaźniki inflacji bazowej. W strefie euro zaprezentowana została natomiast inflacja konsumencka, która okazała się poniżej oczekiwań (1,1% przy prognozach 1,2%). W drugiej części dnia uwaga przesunie się na Stany Zjednoczone, gdzie obok odczytów dotyczących budownictwa przedstawiona też zostanie produkcja przemysłowa.

 

Złoty osłabiony czwartkową inflacją CPI

Dynamika inflacji CPI w Polsce zwolniła i to bardziej niż się można było tego spodziewać, co rzuciło długi cień na oczekiwania względem podwyżki stóp procentowych w tym roku. W efekcie złoty odnotował spadek.

 

Wydarzenia gospodarcze:

10:00 Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie – Polska
11:00 Inflacja konsumencka – Strefa Euro
13:30 Pozwolenia na budowę domów – USA
13:30 Rozpoczęte budowy domów – USA
14:00 Bilans płatniczy – Polska
14:00 Wskaźniki inflacji bazowej – Polska
14:15 Produkcja przemysłowa (m/m) – USA
14:15 Wykorzystanie mocy produkcyjnych – USA
15:00 Raport Uniwersytetu Michigan, wst. – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

16.03.2018 11:07
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000