KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

bitcoin, kryptowaluty, kryptowaluta, gdzie kupić, Ekantor.pl

Bitcoin i inne kryptowaluty – gdzie je kupić i jak sprzedawać?

Przeczytałeś już wszystkie poradniki, od miesiąca śledzisz kursy i bitcoin nie ma przed Tobą tajemnic. Jesteś gotowy i zdecydowany. Tylko jak i gdzie kupić kryptowalutę?   Rosnąca popularność Read more
Donald Trump, Trump, USA, ciekawostki, Ekantor.pl

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą

Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się Read more

Czekając na Powella. Komentarz walutowy 19.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To będzie ważny tydzień na rynku walutowym, choć poniedziałkowy kalendarz makro nie przyniesie zbyt wielu emocji. Inwestorzy wyczekują przede wszystkim na decyzję w sprawie stóp procentowych w USA i konferencję z udziałem szefa Fed. Dziś natomiast poznaliśmy dane na temat produkcji przemysłowej w Polsce.

 

Dane z Polski: produkcja przemysłowa

Krajowych danych w ostatnim czasie nie brakowało, jednak jak się okazało – nie zabrakło również rozczarowań. Mowa o inflacji CPI, która spadła mocniej niż prognozowano. Dziś w kalendarzu kolejny ważny odczyt z kraju. O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny przedstawił dynamikę produkcji przemysłowej za luty. Przy oczekiwaniach na poziomie 8,1% w skali roku wyniosła ona 7,4%.Wyżej zaprezentowała się jedynie produkcja budowloano-montażowa, która w ujęciu rok do roku pokazała 31,2% w lutym (prognozowano 30%).

 

Handel zagraniczny w Eurolandzie

Na szerokim rynku niewiele będzie dziś informacji, przynajmniej tych gospodarczych, mogących wywołać większe zainteresowanie rynku. W najbliższych dniach uwaga inwestorów skierowana będzie przede wszystkim na atmosferze wokół dolara, a krótki kalendarz danych dla Eurolandu nie powinien tej uwagi rozpraszać. Mimo to na początku tygodnia warto przyjrzeć się odczytowi dotyczącemu handlu zagranicznego.

 

Wydarzenie tygodnia: posiedzenie Fed

Rezerwa Federalna po raz kolejny zagarnia sporą część rynkowej uwagi. Czy słusznie? Trzeba przyznać, że tak. Rynek spodziewa się bowiem, że już w środę dojdzie to pierwszej w tym roku podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Taki scenariusz jest już wyceniony przez inwestorów, jednak w grze wciąż pozostaje dyskusja na temat ilości podwyżek. Czy pierwsza konferencja nowego szefa Fed przyniesie odpowiedź na to pytanie? Po ostatnich danych z amerykańskiej gospodarki rynek będzie szukał w wypowiedzi Powella “jastrzębich” sygnałów.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

09:00 Wskaźnik Dobrobytu wg BIEC – Polska
10:00 Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
11:00 Handel zagraniczny – Strefa Euro
14:40 Wystąpienie szefa Fed z Atlanty (Raphael Bostic) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

19.03.2018 10:36
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000