KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Po ile euro, kiedy kupować euro

Ile kosztuje euro i kiedy najlepiej jest je kupować?

Nie trzeba być aktywnym uczestnikiem rynku walutowego, by mieć świadomość jego zmienności. Stąd nawet osoby nie mające doświadczenia w inwestowaniu, planując wymianę zaczynają porównywać kursy nawet kilka dni wcześniej - Read more

Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Spotkania, terminy, ważne wydarzenia, nowi klienci- nie da się pamiętać o wszystkim prowadząc własną firmę. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna technologia. Zobacz, jakie programy pomogą zorganizować czas i podnieść Read more

Dane z Europy i szczyt G20. Komentarz walutowy 20.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Inwestorzy czekają na jutrzejsze ogłoszenie decyzji Fed oraz konferencję z udziałem prezesa – Jerome’a Powella. Nie oznacza to jednak, że w międzyczasie brakuje informacji. W związku z atmosferą wokół Donalda Trumpa uwagę rynku przyciąga szczyt G20. Poza tym w kalendarzu dane z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

 

Wstępne porozumienie między Wielką Brytanią i UE

Można powiedzieć, że na linii Wielka Brytania – Unia Europejska jest trochę lepiej, ale wciąż najlepiej. Udało się jednak wypracować wstępne porozumienie w temacie okresu przejściowego, co zostało przez rynek odebrane jako optymistyczna wiadomość, a to z kolei skutkowało umocnieniem pozycji funta.

 

Inflacja konsumencka w Wielkiej Brytanii i indeks ZEW w Niemczech

Dzisiejszy kalendarz danych makro nie należy do najdłuższych. Znalazło się w nim jednak kilka pozycji wartych uwagi. Mowa przede wszystkim o inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii, która spadła mocniej niż prognozowano i zamiast dynamiki rocznej poziomie spodziewanych 2,8% wyniosła 2,7%. Rozczarowanie pojawiło się również w Niemczech w postaci indeksu ZEW. Ocena perspektyw zamiast spodziewanych 13 pkt. otrzymała jedynie 5,1 pkt.

 

Dziś spotkanie G20 jutro decyzja Fed

Dziś odbywa się szczyt G20. Znaczenie tego wydarzenia dla rynku walutowego jest ważna w kontekście ostatnich decyzji Donalda Trumpa. Głównym tematem są w końcu relacje handlowe. Skoro już mowa o decyzjach to jutro natomiast poznamy decyzję Rezewy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Rynek spodziewa się podwyżki. Najwięcej emocji mogą wywołać słowa prezesa Fed Jerome’a Powella.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

Spotkanie G20

08:00 Inflacja producencka – Niemcy

10:30 Inflacja konsumencka – Wielka Brytania

10:30 Inflacja producencka – Wielka Brytania

11:00 Indeks instytutu ZEW – Niemcy


cele informacyjne komentarz walutowy

20.03.2018 12:09
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000