KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

oszczędzanie na święta

Skuteczne sposoby na zmniejszenie świątecznych wydatków

Statystyczny Polak wyruszy na świąteczne zakupy w pierwszej połowie grudnia. Swoim bliskim kupi perfumy, kosmetyki, słodycze i książki. Na ten cel przeznaczy 489 złotych. Resztę wydatków pochłonie jedzenie Read more

frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty Read more

Czas dolara. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 23-27.04.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni tydzień kwietnia upłynął pod znakiem silniejszego dolara, co nie pozostało bez wpływu na złotego. Po wyciszeniu obaw geopolitycznych inwestorzy mogli skupić się na danych. A tych w ostatnich dniach nie zabrakło. Wydarzeniem, które wzbudziło najwięcej zainteresowania było jednak posiedzenie ECB.

 

Dolar silniejszy

Już w ubiegłym tygodniu – pod względem geopolitycznym – zaczęło robić się spokojniej. Ostatnie dni nie przyniosły niespodzianek w tej kwestii. Pozwoliło to wyciszyć napięcie, które działało na niekorzyść dolara, a to z kolei przełożyło się na umocnienie wartości tej waluty. Czynnikiem wspierającym notowania USD był również wzrost rentowności amerykańskich obligacji. Z kolei po drugiej stronie oceanu postawa Europejskiego Banku Centralnego nie dostarczyła euro argumentów do umocnienia i dziś średni kurs EUR/USD pokazał wartość 1,20.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

W ECB bez zmian

Tuż przed końcem miesiąca kalendarz strefy euro okazał się wyjątkowo krótki, co jednak nie oznacza, że zabrakło w nim ważnych informacji. W czwartek ECB zaprezentował swoją decyzję w sprawie stóp procentowych. Jak się można było spodziewać pozostały one na dotychczasowym poziomie. Ostrożna wypowiedź Mario Draghiego na konferencji i brak konkretnych terminów w kwestii zmian polityki osłabiły euro. Kurs EUR/PLN utrzymuje się jednak w ostatnich dniach wysoko, co jest wynikiem wzmożonej awersji do ryzyka. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

W stronę danych

Wzrost atrakcyjności amerykańskiej waluty widoczny jest w jego parze ze złotym. Odwrócenie się w stronę makroekonomii okazało się ruchem wspierającym dla USD. Jeszcze dziś rynek zapozna się ze wstępnym odczytem PKB za I kwartał (14:30). Natomiast w przyszłym, tygodniu czeka nas prawdziwy wysyp danych z USA z payrolls na czele. W dodatku w środę posiedzenie w sprawie stóp procentowych zakończy FOMC. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,49 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Sprzedaż nie pomogła

Kalendarium dla Polski prezentowało się skromnie. Najważniejsze dane w postaci solidnego odczytu sprzedaży detalicznej nie zdołały jednak powstrzymać złotego przed spadkami, również w parze z frankiem szwajcarskim. Jeszcze dziś przedstawiony zostanie protokół z posiedzenia RPP. Dziś średnia wartość CHF wyniosła 3,53 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

PKB problemem dla funta

Mimo że funt przez ostatnie dni zyskiwał na wartości, to tuż przed końcem tygodnia przyszło mu się zmierzyć z niemałymi problemami. Wstępne dane dotyczące PKB za I kwartał okazały się bowiem wyjątkowo rozczarowujące. Wzrost dynamiki PKB przy prognozowanych 0,3% wyniósł 0,1%, co może rzutować na nadchodzące decyzje BoE w sprawie stóp procentowych. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.04.2018 12:49
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000