KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more

UE rozdaje darmowe bilety na podróż po Europie

Ile zapłacisz za bilet, który pozwoli Ci zwiedzić Europę ? Odpowiedź brzmi nic - o ile kończysz właśnie 18 lat. W tym roku startuje projekt, w ramach którego UE wręczy Read more

Komentarz walutowy 10.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś rynek walutowy dowie się, jakie są szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W oczekiwaniu na tę informację dolar nieznacznie umocnił się wobec euro.

Co powie prezes Fedu?

Dzisiejsze wystąpienie Janet Yellen uczestnicy rynku będą śledzić bardzo dokładnie. Po grudniowej podwyżce stóp procentowych to doskonała okazja do wyczucia nastawienia Rezerwy Federalnej do aktualnej sytuacji amerykańskiej gospodarki. A ta niestety ostatnio nie ma się za dobrze. Słabsze odczyty danych makro zapoczątkowały osłabienie amerykańskiej waluty. Czynnikiem, który wyraźnie wpływa na notowania walut jest niestabilna cena ropy naftowej. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty odrabia straty

Złoty po dwóch dniach osłabienia dziś zaczął odrabiać straty. W ciągu dnia z poziomu 4,43 udało się naszej walucie zejść nieco niżej i przez chwilę nawet zahaczyć poziom 4,41. Utrzymująca się na rynku światowym awersja do ryzyka powoduje, że obawy o kolejne osłabienie PLN nie znikają. Kolejnych silniejszych wahań możemy spodziewać się podczas piątkowej sesji, podczas której zostaną opublikowane ważne dane makro zarówno dla Polski, jak i Europy. Dziś średni kurs EUR wyniósł 4,42 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Stabilizacja na parze USD/PLN

Dzisiejsze notowania na parze USD/PLN były w miarę stabilne. Po wczorajszym silnym umocnieniu złotego, który z poziomu 3,98 zszedł do 3,91 dziś obserwowaliśmy lekkie wahania. Wynikały one z napięcia, jakie towarzyszyło inwestorom w oczekiwaniu na raport prezes Fedu. Dzisiejszy wzrost liczby wniosków o kredyt hipoteczny w Stanach Zjednoczonych nie miał większego wpływu na notowania pary USD/PLN. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wyhamowanie aprecjacji franka

Umocnienie franka wobec złotego dziś po dwóch dniach silnych wzrostów wyhamowało. Notowania pary CHF/PLN wahały się podczas środowej sesji w przedziale 4,02-4,04. Możliwość wyjścia poza te granice pojawi się podczas jutrzejszej sesji. Zostanie wtedy opublikowana wartość inflacji konsumenckiej dla Szwajcarii. Prognozy wskazują na jej wzrost, jednak analizując inne wskaźniki makro, bardziej należałoby się przychylić do kontynuacji spadków jej poziomu. Średni kurs franka wyniósł dziś 4,03 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

10.02.2016 14:54
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000