Chat with us, powered by LiveChat

Komentarz walutowy 10.02.2016

Dziś rynek walutowy dowie się, jakie są szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W oczekiwaniu na tę informację dolar nieznacznie umocnił się wobec euro.

Co powie prezes Fedu?

Dzisiejsze wystąpienie Janet Yellen uczestnicy rynku będą śledzić bardzo dokładnie. Po grudniowej podwyżce stóp procentowych to doskonała okazja do wyczucia nastawienia Rezerwy Federalnej do aktualnej sytuacji amerykańskiej gospodarki. A ta niestety ostatnio nie ma się za dobrze. Słabsze odczyty danych makro zapoczątkowały osłabienie amerykańskiej waluty. Czynnikiem, który wyraźnie wpływa na notowania walut jest niestabilna cena ropy naftowej. Średni kurs euro podczas dzisiejszej sesji wyniósł 1,12 USD.

EUR/USD

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Złoty odrabia straty

Złoty po dwóch dniach osłabienia dziś zaczął odrabiać straty. W ciągu dnia z poziomu 4,43 udało się naszej walucie zejść nieco niżej i przez chwilę nawet zahaczyć poziom 4,41. Utrzymująca się na rynku światowym awersja do ryzyka powoduje, że obawy o kolejne osłabienie PLN nie znikają. Kolejnych silniejszych wahań możemy spodziewać się podczas piątkowej sesji, podczas której zostaną opublikowane ważne dane makro zarówno dla Polski, jak i Europy. Dziś średni kurs EUR wyniósł 4,42 PLN.

EUR/PLN

średni kurs euro w ekantor.pl

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

Stabilizacja na parze USD/PLN

Dzisiejsze notowania na parze USD/PLN były w miarę stabilne. Po wczorajszym silnym umocnieniu złotego, który z poziomu 3,98 zszedł do 3,91 dziś obserwowaliśmy lekkie wahania. Wynikały one z napięcia, jakie towarzyszyło inwestorom w oczekiwaniu na raport prezes Fedu. Dzisiejszy wzrost liczby wniosków o kredyt hipoteczny w Stanach Zjednoczonych nie miał większego wpływu na notowania pary USD/PLN. Średni kurs dolara podczas dzisiejszej sesji wyniósł 3,92 PLN.

USD/PLN

dzisiejszy kurs dolara

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Wyhamowanie aprecjacji franka

Umocnienie franka wobec złotego dziś po dwóch dniach silnych wzrostów wyhamowało. Notowania pary CHF/PLN wahały się podczas środowej sesji w przedziale 4,02-4,04. Możliwość wyjścia poza te granice pojawi się podczas jutrzejszej sesji. Zostanie wtedy opublikowana wartość inflacji konsumenckiej dla Szwajcarii. Prognozy wskazują na jej wzrost, jednak analizując inne wskaźniki makro, bardziej należałoby się przychylić do kontynuacji spadków jej poziomu. Średni kurs franka wyniósł dziś 4,03 PLN.

CHF/PLN

średni kurs franka w kantorze internetowym

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

10.02.2016
Aniela Agopsowicz