KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

auta, sprowadzanie aut, kupno samochodu, Ekantor.pl

Samochody z Niemiec – jak sprowadzić auto z zagranicy?

Już na pierwszy rzut oka procedury sprowadzenia auta do kraju mówią jedno: łatwiej je kupić niż zarejestrować. Transakcja za granicą to często formalność i pieniądze z ręki do ręki. Potem Read more
KNF - Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego – poznaj instytucję, która dba o Twoje bezpieczeństwo

Nie da się ukryć - banki nie są instytucjami charytatywnymi i chcą odnosić jak największe zyski. Skutkiem tego nie zawsze dostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, a nawet dopuszczają się Read more

Komentarz walutowy 10.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Sentyment na rynku walutowym podczas dzisiejszej sesji był relatywnie dobry. Niepewność inwestorów o losy chińskiej gospodarki zmniejszyła się dzięki wzrostowi inflacji w tym państwie. Złotówka lekko osłabiła się wobec franka szwajcarskiego oraz dolara.

 

Powrót do mocnego dolara

 
Początkowe godziny handlu na rynku walutowym wskazywały na przewagę EUR nad USD. Informacja o wzroście poziomu inflacji w Chinach spowodowała jednak umocnienie się dolara. Zmniejszył się dzięki temu stopień niepewności o losy azjatyckiej gospodarki, który w ostatnim czasie był prowodyrem wielu wahań na tym parytecie. Poprawa sytuacji amerykańskiej waluty nastąpiła również dzięki polepszeniu się globalnego nastroju inwestorów, w związku z dużym prawdopodobieństwem podwyżki stóp procentowych w USA jeszcze w tym miesiącu. Podczas dzisiejszej sesji średnia wartość dolara wyniosła 1,11 EUR.

Wahania na parze EUR/PLN

 
Dzisiejsza sesja pary EUR/PLN charakteryzowała się sporą rozpiętością wahań. Górną granicę notowań stanowił poziom 4,2160 dolna natomiast 4,2035. Czynnikiem wpływającym w ostatnich dniach na zmiany wartości powyższej pary są wystąpienia publiczne członków zarządu Europejskiego Banku Centralnego. Zarówno wczoraj jak i dziś toczyły się zagorzałe dyskusje na temat związane z liczbą przyjmowanych imigrantów oraz polityką monetarną Unii Europejskiej. Złotówka pozostawała pod wpływem czynników ogólnoświatowych, które nie wpływały na jej umocnienie. Wobec powyższych wydarzeń euro zostało średnio wycenione na 4,20 PLN.

Dolar wybił się z dołka i poszybował w górę

Podczas dzisiejszej sesji nastąpił odwrót kierunku notowań na parze USD/PLN. Po trzech dniach spadków dolar zaczął odrabiać straty. Jeśli jutrzejsze dane o inflacji producenckiej okażą się zgodne z prognozami może nastąpić skok nawet do 3,77. Linię oporu od wielu sesji stanowi poziom 3,80 który ostatni raz był przebity na początku sierpnia. W trakcie dzisiejszego handlu na rynku finansowym istotna będzie publikacja cen importu i eksportu w USA, która nie powinna wpłynąć znacząco na kurs USD/PLN. Zmiany natomiast może spowodować ogłoszenia tygodniowego raportu na temat ilości zasiłków dla bezrobotnych. Średnia wartość dolara wyniosła 3,76 PLN.

Jest nadzieja dla spłacających kredyt we frankach

Na rynku walutowym pojawiły się dość optymistyczne prognozy na temat franka szwajcarskiego. Powodem do takiego wniosku okazało się m.in. wykreowanie trendu wzrostowego na parze EUR/CHF, co przyczyniło się do zejścia w dół CHF/PLN. Inwestorzy zaczęli powoli zauważać, że posiadanie waluty, która sukcesywnie tanieje nie jest opłacalne. Posiadacze takich dewiz tracą podwójnie. Na dokładkę dochodzi do tego ujemne oprocentowanie, które na dłuższą metę raczej zniechęca niż zachęca do inwestowania. W związku z powyższym CHF nie powinien już drożeć. Mimo lekkiej zwyżki para CHF/PLN utrzymuje się poniżej 3,90 co na tą chwilę powinno zadowalać „frankowiczów”. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła dziś 3,84 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

10.09.2015 14:44
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!