KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Podróże śladami literatury

Podróż śladami bohaterów powieści Zafóna, Browna i Larssona

Początek jesieni to doskonały czas na odbywanie podróży. Zwłaszcza tych literackich. A w tym roku będzie w czym wybierać. Niebawem na półki księgarni trafią kontynuacje bestsellerowych powieści Carlosa Ruiza Zafóna, Read more
Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z Read more

Komentarz walutowy 10.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tydzień, po piątkowej publikacji NFP, rozpoczął się spokojnie. Brak ważnych odczytów zaplanowanych na poniedziałek sprawił, że rynek skupił się przede wszystkim na analizowaniu debaty pomiędzy kandydatami na prezydenta USA. Inwestorzy nie tracą jednak z oczu kwestii związanych z dalszym postępowaniem Fed.

 

Wybory coraz bliżej

Piątkowy raport z amerykańskiego rynku pracy okazał się rozczarowujący. Stopa bezrobocia wzrosła do 5%, a chociaż ilość osób zatrudnionych zarówno w sektorze pozarolniczym i prywatnym wzrosła, to ruch ten nie był tak znaczący, jak oczekiwano. Mimo to dolar pozostał relatywnie silny, co ma związek z poznanymi wcześniej indeksami PMI dla usług i przemysłu. Dodatkowo rynki pozostają dziś pod wpływem drugiej debaty na linii Clinton – Trump, która nie jest jednoznacznie oceniania. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,11 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty zachowuje dystans

Brak ważnych publikacji zarówno z Polski, jak i Europy sprawia, że złotówce udaje się utrzymać wypracowaną pozycję. Ani dane o zatrudnieniu w USA, ani odbywająca się debata pomiędzy kandydatami na prezydenta nie zdołały zachwiać notowań polskiej waluty, trudno jednak przewidzieć, jak długo sytuacja ta się utrzyma. Wzrost poparcia dla Donalda Trumpa najprawdopodobniej zwiększyłby awersję do ryzyka i osłabił złotego względem głównych walut. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,27 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Chwilowe osłabienie

Utrzymujący się w zeszłym tygodniu kurs dolara, podsycany danymi o krajowej gospodarce, świadczył o tym, że rynek spodziewał się silnych odczytów z rynku pracy, a to z kolei byłoby solidną podstawą do rozmów o podwyżkach stóp procentowych. Payrollsy nie okazały się jednak pomyślne, ale też nie zmniejszyły szans na grudniową podwyżkę. Poniedziałkowa sesja przynosi odreagowanie amerykańskiej walucie, której średnia wartość wyniosła dziś 3,83 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Ryzyko zza oceanu

Rozpoczynający się tydzień nie obfituje w ilość krajowych publikacji, w związku z czym tor parze CHF/PLN będą wyznaczać globalne nastroje. Czynnikami ryzyka mogącymi osłabić złotego są przede wszystkim zbliżające się wybory prezydenckie, które w przypadku przegranej Hillary Clinton mogą skutecznie zmniejszyć apetyt na ryzykowne waluty. Zagrożeniem są również utrzymujące się oczekiwania na zacieśnianie polityki pieniężnej Fed. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,90 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank szwajacarski, złoty

Źródło: bankier.pl

Brexit nadchodzi

Sytuacja w jakiej znalazł się funt tuż przed weekendem nie tylko wstrząsnęła rynkiem, ale również spotęgowała obawy wobec tej waluty. Wciąż nie można jednoznacznie wskazać przyczyny nagłego, silnego spadku notowań brytyjskiej waluty. Dziś, mimo nieznacznego odbicia, funt pozostaje słaby, co jest związane z nasilającymi się niepewnościami odnośnie Brexitu. Jak zapowiedziała premier Wielkiej Brytanii Theresa May proces wyprowadzania kraju ze struktur UE rozpocznie się najpóźniej pod koniec marca 2017 roku. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.10.2016 15:19
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000