KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Skarbówka zablokowanie konto firmowych

Skarbówka będzie mogła zablokować konta firmowe na 72h

Założenia przyjętego przez Radę Ministrów projektu są słuszne. Ma on przeciwdziałać wyłudzeniom skarbowym. Niestety nowa broń może uderzyć nie tylko w przestępców, ale również w przedsiębiorców.   Od tej pory Read more

Paliwo najdroższe od lat. Ceny mogą pójść jeszcze w górę

Za litr benzyny płacimy już ponad pięć złotych. Powody do zmartwień mają również właściciele diesli. Ceny na stacjach paliw sukcesywnie rosną, a Polacy jedyne co mogą zrobić to “płakać i Read more

Komentarz walutowy 12.08.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Chiński Bank Centralny coraz bardziej zaskakuje swoimi decyzjami. Z dnia na dzień coraz mocniej osłabił swoją walutę. Reakcje na te zmiany była widoczna nie tylko na rynku walutowym, ale również na rynku surowców. Dolar najbardziej osłabił się w stosunku do złotówki i euro.

 

Dewaluacja juana osłabiła dolara

 
Rynek surowców zareagował dość mocno na drugie z rzędu osłabienie chińskiej waluty przez tamtejszy rząd. Miedź spadła do ponad 5 letniego minimum. Podobna była reakcja ropy, która osunęła się poniżej 50 dolarów za baryłkę. Jedynie złoto po dłuższym okresie wieloletnich minimów podbiło do góry. Powyższe czynniki spowodowały, że  EUR/USD podskoczyło do poziomu 1,11. Nastawienie inwestorów do amerykańskiej waluty może ulec zmianie po wystąpieniu szefa Fedu z Nowego Jorku Williama Dudley’a. Spadek ilości wniosków o kredyty hipoteczne również przyczynił się do deprecjacji USD. Średnia wartość dolara wyniosła podczas dzisiejszej sesji 1,11 EUR.

Wahania na parze EUR/PLN

Przewagę euro nad złotówką podtrzymywała informacja o osiągniętym porozumieniu Grecji z wierzycielami. Ateńczycy otrzymają pomoc w wysokości 86 mld euro w trzecim już pakiecie ratunkowym. Do godzin południowych EUR doszło do 4,20. Od tej wartości nastąpiło odbicie za sprawą gorszych niż oczekiwano danych dotyczących produkcji przemysłowej. Dzięki temu złotówka odzyskała przewagę. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,19 PLN.

Złotówka mocniejsza od dolara

Złotówka umocniła się w stosunku do dolara dosyć znacząco. Podczas dzisiejszej sesji został zanotowany spadek z wartości 3,79 do 3,76. Dopóki amerykańska waluta pozostaje pod presją Ludowego Banku Chin, PLN ma szansę utrzymać przewagę nad USD. Przedłużająca się niepewność na rynku może jednak zacząć ciążyć również złotówce. Podczas dzisiejszej sesji dolar został średnio wyceniony na 3,75 PLN.

Frank wrażliwy na zmiany ogólnoświatowe

Wczorajszy spadek franka do 3,83 pogłębił się dziś na chwilę do 3,82 i odbił do 3,86. Dzięki tej obniżce zbliżyliśmy się do majowego minimum, co daje cień szansy na utrzymanie trendu spadkowego, który zaczął się powoli klarować. Dużą oszczędność dałoby „frankowiczom” pozostanie na takim poziomie dłużej niż przez jedną sesję. Wszystko zależy jednak od nastrojów panujących na rynku światowym, a one ostatnio są bardzo zmienne. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,85. Podbicie to było pochodną spadku na parze EUR/CHF z poziomu 1,09 do 1,08.

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 


cele informacyjne komentarz walutowy

12.08.2015 14:38
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!