KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 




Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowe konta osobiste

Darmowe konto osobiste. Zobacz, które banki nie wezmą od Ciebie pieniędzy

Banki w Polsce coraz częściej poszukują alternatywnych źródeł przychodów. Tracą na tym klienci, ponieważ to oni obciążeni zostają częścią kosztów. Era darmowej bankowości powoli zaczyna się kończyć, jednak to nie Read more
BLIK, system płatności, płatności mobilne, płatności online, Ekantor.pl

Czym jest BLIK i jak płacić za jego pomocą?

W bankowości liczy się wygoda, czas, bezpieczeństwo i oszczędność. Wszystko to oferować ma właśnie BLIK. Postanowiliśmy sprawdzić czy innowacyjny system płatności rzeczywiście jest ideałem, czy niepotrzebnym gadżetem.   Polacy są Read more

Komentarz walutowy 13.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja niestety nie była tak optymistyczna, jak wczorajsza. Złotówka osłabiła się wobec euro, dolara oraz franka szwajcarskiego. Na parze z CHF/PLN został zanotowany najsilniejszy skok.

 

Dolar pod presją Fedu

 
Sytuacja na parze EUR/USD jest dość trudna. Wczorajszą stabilną sesję zawdzięczamy nieobecności Stanów Zjednoczonych. Dziś od samego rana kurs szedł w górę i osiągnął w pewnym momencie wartość 1,14 która była bliska wrześniowego maximum. Kołem napędowym powodującym zmiany na głównej parze były i będą wystąpienia publiczne szefów Fedu poszczególnych stanów. Dopiero od jutra zaczną się konkretne publikacje makroekonomiczne, po których możemy spodziewać się umocnienie dolara. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość USD wyniosła 1,13 EUR.

Wzrost złotego wstrzymany

 
Wtorkowy dzień na rynku walutowym przyniósł lekkie umocnienie euro wobec złotówki. Finalny odczyt inflacji dla Niemiec okazał się zgodny z prognozami, dlatego nie spowodował żadnych zmian na parze EUR/PLN. Indeks instytutu ZEW natomiast wskazał na spore pogorszenie się nastrojów analityków finansowych. Z 12,1 pkt nastąpił spadek do 1,9 pkt. Wzrost notowań tej pary wskazuje na pogorszenie się atmosfer panującej wśród uczestników rynku i brak chęci do inwestowania w mniej atrakcyjne waluty. Notowania złotówki są zależne od czynników napływających z szerokiego rynku. Wybory do parlamentu mogą stanowić spory impuls do zmian, ale prawdopodobnie dopiero przed samym ich terminem. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,23 PLN.

Po zeszłotygodniowym spadku czas na lekki wzrost

Podczas dzisiejszej sesji zwyżka została zanotowana również na parze USD/PLN. Złotówka nie miała wystarczająco dużo siły, aby utrzymać przewagę. Dobre dane dotyczące handlu w Chinach pokazały, że tamtejsza gospodarka nie ma się tak źle, jak to wielu analityków przewidywało. Zapewne przyczyniło się to trochę do uspokojenia nerwowych inwestorów. W dalszej części tygodnia możemy spodziewać się silniejszych wahań, które mogą doprowadzić do osłabienia się polskiej waluty. Średnia wartość dolara wyniosła 3,72 PLN.

Duża zwyżka na parze CHF/PLN

Frank szwajcarski w tym roku zasłużył na miano najbardziej nieprzewidywalnej waluty na świecie. Wczorajszy względnie stabilny dzień na parze CHF/PLN nic nie wskazywał na tak silny skok, jaki dokonał się dziś. Kurs otwarcia wyniósł 3,85 natomiast w godzinach po południowych wartość franka zbliżyła się do 3,88 PLN. Zawdzięczać to możemy opublikowanym dziś danym dotyczącym inflacji producenckiej w Szwajcarii. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,87 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

13.10.2015 14:52
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , ,



 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000