KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatność kartą, usługa DCC, wymiana walut, Ekantor.pl

Płacisz kartą za granicą? Na tej opłacie traci 95% konsumentów

500 tysięcy funtów rocznie - tyle w sumie tracą przyjezdni, czyli osoby posługujące się walutą inną niż GBP w Wielkiej Brytanii. Myślisz, że to dużo? W skali całej Europy zjawisko Read more
Krytpowaluty, bitcoin

Kryptowaluty – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Mimo że pojawiły się niemal 10 lat temu, to na swoje przysłowiowe pięć minut musiały poczekać. Dziś kryptowaluty wywołują coraz więcej zainteresowania. Czy wirtualny pieniądz ma jednak przyszłość?   Czym Read more

Komentarz walutowy 13.10.2016


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Protokół z posiedzenia FOMC umocnił przekonanie o grudniowych podwyżkach stóp procentowych w USA, a za przekonaniem tym podążył dolar. Dodatkowym czynnikiem wspierającym amerykańską walutę jest uspokojenie emocji związanych z wyborami prezydenckimi. Taka koniunktura natomiast nie sprzyja złotemu.

 

Coraz więcej pewności

Rynek miał okazję zapoznać się wczoraj wieczorem z protokołem z wrześniowego posiedzenia FOMC. Niespodzianki nie było. Zwolennicy podwyżek nie zaskoczyli argumentami, a pozostali członkowie wyrazili potrzebę poznania większej ilości danych. Zwiększyło to szansę na grudniową reakcję ze strony Fed. Grudniową, ponieważ mało prawdopodobne jest by Rezerwa Federalna zdecydowało się na zacieśnianie polityki monetarnej, mając za tło wybory prezydenckie, które zaplanowane są na 6 dni po listopadowym spotkaniu FOMC. W wyniku powyższego średni kurs EUR/USD wyniósł dziś 1,10.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Perspektywy dla PLN

To co umacnia dolara, działa równocześnie na niekorzyść walut rynków wschodzących. W związku z czym złoty znalazł się pod presją i może tam pozostać dopóki nie zimniejszą się oczekiwania wobec grudniowej decyzji Fed. Wyciszyło się jednak ryzyko związane z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, czego przyczyną są niekorzystne informacje pojawiające się na temat jednego z kandydatów. Mimo to globalne nastroje w ostatnim kwartale nie przynoszą optymistycznej perspektywy złotemu. Dzisiejsze odczyty dotyczące niemieckiej inflacji konsumenckiej okazały się zgodne z prognozami, a średnia wartość euro wyniosła dziś 4,29 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Oczekiwania, które osłabiają złotego

Aprecjacja dolara wykazuje, że inwestorzy najprawdopodobniej spodziewają się decyzji o zacieśnianiu polityki monetarnej jeszcze przed końcem tego roku. Gdy dolar szybuje w górę, słabną waluty rynków wschodzących. Chociaż minutes z posiedzenia FOMC umocniły jeszcze te przekonania, to przed grudniowym spotkaniem w sprawie stóp procentowych, rynek pozna jeszcze dwa odczyty odnoszące się do amerykańskiego rynku pracy. Dziś z USA napłynęły z kolei dane dotyczące ilości wniosków dla bezrobotnych, których ilość pozostała bez zmian, w porównaniu do zeszłego tygodnia. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,90 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Frankowicze nie mają powodu do radości

Podczas wczorajszego wywiadu, premier Beata Szydło przyznała, że po konsultacjach z szefem NBP oraz szefem KNF, trudno będzie zrealizować ustawę frankową w sposób taki, który okazałby się całkowicie zadowalający dla osób posiadających kredyt we frankach. To jednak co nie wpływa korzystnie na nastroje frankowiczów, jest dobrze odbierane przez rynek, ponieważ to właśnie gwałtowne i radykalne działania odbierane są jako ryzyko. Mimo to złoty pozostaje pod wpływem czynników globalnych, a średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła dziś 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Czas na uspokojenie emocji

Tendencja spadkowa funta została wyhamowana informacją o tym, że parlament brytyjski przyjrzy się planom negocjacji z UE. Uspokoiło to nieco nastroje, jednak obawy wśród inwestorów nie zanikają, wobec czego funt pozostaje słaby. Emocje wzbudzają przede wszystkim kwestie dotyczące porozumienia w sprawie dostępu do wspólnego rynku oraz przepływu osób. Dziś średnia wartość GBP wyniosła 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

13.10.2016 15:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!